Christian Gorm Albrechtsen

Info om Christian Gorm Albrechtsen:

Navn Christian Gorm Albrechtsen
Født 13-04-1998 (26 år)
Nuværende hold CeramicSpeed Herning CK Elite

Hold:

2024 CeramicSpeed Herning CK Elite
2023 CeramicSpeed Herning CK Elite
2022 Team SmartDry – Girona Cycling City
2021 Willebrord Wil Vooruit
2019 Team Herning CK Elite
2018 Team Herning CK Elite p/b Look
2017 Herning Cykle Klub
2016 Team Herning CK Junior
2015 Team Herning CK Junior

Sæsoner:

Sæson Sejre (1-dags) Sejre (Klassement) Top-10
2024 0 0 1
2023 1 0 8

Christian Gorm Albrechtsen's løbskalender og resultater i 2024:

Christian Gorm Albrechtsen har foreløbigt følgende løb på programmet i 2024:


Antal Løbsdage 9
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 1
16/06 Bording Cup - Nysted 42
15/06 Bording Cup - Nakskov 14
20/05 Principia Løbet Randers 30
19/05 Hobro Løbet 5
18/05 Campione Pinse Cup - Horsens 15
21/04 Visit Vejle Løbet 28
13/04 Agro-Top Løbet Skive 29
07/04 Meldgaardløbet 19
07/04 Meldgaardløbet 19

Se resultater for 2023:


Antal Løbsdage 27
Antal sejre, etaper / 1-dagsløb 1
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 9
Antal top-10, klassementer 1
01/10 Holbæk 54
24/09 Fri Bike Shop Sønderborg 47
23/09 Tønder ACR løbet 1
16/09 CarPeople Løbet 5
10/09 Konggaard Løbet 10
03/09 Gylne Gutuer 27
02/09 Lillehammer GP 21
18/08 - 20/08 Baltic Chain Tour
Points-trøje 22
Klassement 22
18/08 #1: Tartu › Valga 21
19/08 #2: Sigulda › Sigulda 25
20/08 #3: Panevėžys › Panevėžys 45
13/08 Hobro Løbet 5
11/08 Spar Nord Fondens Gadeløb 25
25/06 National Championships Denmark - Road Race 36
22/06 National Championships Denmark - ITT 27
18/06 Din Bilpartner Løbet - Vejen 45
11/06 Visit Vejle Løbet 5
10/06 Agro-Top Løbet Skive 4
02/06 Herning City Gadeløbet 10
29/05 Principia Løbet Randers 6
28/05 Campione Pinse Cup - Herning 17
27/05 Campione Pinse Cup - Horsens 46
19/05 - 19/05 Triptyque Ardennais
Points-trøje 13
Klassement 62
19/05 #1: Malmedy › Hellenthal 14
20/05 #2: La Calamine › Bütgenbach 6
21/05 #3: Weiswampach › Theux 73
14/05 Fyen Rundt - Tour of Funen 123
13/05 Grand Prix Herning 27
30/04 Kolding BC Løbet 59

Se resultater for 2022:


Antal Løbsdage 11
04/09 Gylne Gutuer DNF
03/09 Lillehammer GP 19
26/06 DM - Linjeløb DNF
22/05 Fyen Rundt - Tour of Funen DNS
21/05 Grand Prix Herning 72
07/05 Clásica de Pascua - Ruta Xacobea 12
24/04 Clásica Valladolid - Memorial Ángel Lozano 21
10/04 Memorial Valenciaga 30
03/04 Clásica Ciudad De Torredonjimeno 37
21/03 Gran Premio de Primavera Ontur 11
06/03 Trofeo Guerrita Memorial Juan Romero y Diego Sánchez 44
27/02 Circuito Del Guadiana 67

Se resultater for 2021:


Antal Løbsdage 8
11/07 Gran Premio de Primavera Ontur 18
20/06 DM - Linjeløb DNF
17/06 DM - Enkeltstart 38
30/05 Fyen Rundt - Tour of Funen 82
29/05 Grand Prix Herning DNF
25/04 Memorial Ángel Lozano 86
18/04 Clásica Ciudad de Torredonjimeno 44
14/03 Aiztondo Klasika-Memorial Patxi Alkorta 63

Se resultater for 2020:


Antal Løbsdage 3
13/09 DM U23 - Linjeløb DNF
12/09 DM U23 - Enkeltstart 17
23/08 DM - Linjeløb DNF

Se resultater for 2019:


Antal Løbsdage 8
08/09 Gylne Gutuer 95
07/09 Lillehammer GP DNF
06/09 Hafjell TT 46
18/08 Fyen Rundt - Tour of Funen DNF
30/06 DM - Linjeløb DNF
23/06 DM U23 - Linjeløb 45
22/06 DM U23 - Enkeltstart 36
05/05 Skive-Løbet DNF

Se resultater for 2018:


Antal Løbsdage 10
02/09 Gylne Gutuer DNF
01/09 Lillehammer GP DNF
31/08 Hafjell GP 76
10/06 DM U23 - Linjeløb 25
09/06 DM U23 - Enkeltstart 22
28/04 GP Himmerland Rundt DNF
22/02 - 25/02 Tour of Antalya
Ungdomstrøje 38
Klassement 105
22/02 #1: Antalya › Antalya 151
23/02 #2: Antalya › Antalya 89
24/02 #3: Feslikan › Feslikan 103
25/02 #4: Side › Lara 118

Se resultater for 2017:


Antal Løbsdage 6
05/08 Hansa Bygg Kalmar Grand Prix Road Race DNF
25/06 DM - Linjeløb DNF
22/06 DM - Enkeltstart 53
13/05 DM U23 - Enkeltstart 29
29/04 GP Viborg DNF
28/04 GP Himmerland Rundt DNF

Se resultater for 2016:


Antal Løbsdage 13
17/09 - 18/09 Keizer der Juniores
Klassement 29
17/09 #1: Reningelst › Reningelst 111
18/09 #2a: Wulpen › Wulpen 33
18/09 #2b: Koksijde › Koksijde 38
02/09 - 04/09 Grand Prix Rüebliland
02/09 #1: Gunzwil › Gunzwil 87
03/09 #2: Muhen › Muhen 117
03/09 #3: Muhen › Muhen 67
04/09 #4: Aarburg › Aarburg OTL
29/07 - 31/07 Internationale Niedersachsen-Rundfahrt der Junioren
29/07 #1: Wallenhorst › Wallenhorst 69
30/07 #2a: Bramsche › Bramsche 28
30/07 #2b: Wallenhorst › Wallenhorst 43
31/07 #3: Wallenhorst › Wallenhorst DNF
25/06 DM Junior mænd - Linjeløb 51
27/03 Gent-Wevelgem/Grote Prijs A. Noyelle-Ieper DNF

Se resultater for 2015:


Antal Løbsdage 6
19/09 - 20/09 Keizer der Juniores
Klassement 27
19/09 #1: Reningelst › Reningelst 77
20/09 #2: Wulpen › Wulpen 29
20/09 #3: Koksijde › Koksijde 56
24/07 - 26/07 Internationale Niedersachsen-Rundfahrt der Junioren
Ungdomstrøje 53
Klassement 107
Ungdomstrøje 53
Klassement 107
24/07 #1: Wallenhorst › Wallenhorst 101
25/07 #2a: Bramsche › Bramsche 89
26/07 #3: Wallenhorst › Wallenhorst 107