Tobias Svarre

Info om Tobias Svarre:

Navn Tobias Svarre
Født 19-07-2004 (19 år)
Nuværende hold Team ColoQuick
UCI rangliste 1477

Hold:

2024 Team ColoQuick
2023 Team ColoQuick
2022 NPV-Carl Ras Roskilde Junior
2021 NPV-Carl Ras Roskilde Junior

Sæsoner:

Sæson Sejre (1-dags) Sejre (Klassement) Top-10
2024 0 0 4
2023 1 0 6
2022 3 1 8
2021 0 0 1

Tobias Svarre's løbskalender og resultater i 2024:

Tobias Svarre har foreløbigt følgende løb på programmet i 2024:


Antal Løbsdage 21
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 4
16/06 Bording Cup - Nysted 19
15/06 Bording Cup - Nakskov 13
09/06 CK Nordsjælland Linjeløb 9
09/06 CK Nordsjælland Linjeløb 9
15/05 - 19/05 Orlen Nations Grand Prix
Klassement 56
15/05 #1: Prostějov › Bouzov 99
16/05 #2: Přerov › Kohútka 76
17/05 #3: Tvrdošín › Štrbské Pleso 81
18/05 #4: Bukovina Resort › Jasło 67
19/05 #5: Lesko, Powiat Leski › Hotel Arłamów 32
11/05 National Championships Denmark MU - Road Race 18
10/05 National Championships Denmark MU - ITT 12
05/05 Ringerike GP 28
04/05 Sundvolden GP 3
01/05 Eschborn-Frankfurt U23 20
28/04 Fredericia CC 5
21/04 Gent-Wevelgem / Kattekoers-Ieper DNF
13/04 Liège-Bastogne-Liège U23 12
01/04 3 Dage i Nord - #3 Campione Cup - Aalborg 22
31/03 3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy 39
30/03 3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjí¸rring 31
29/03 Bording Cup - Vejen 50

Se resultater for 2023:


Antal Løbsdage 38
Antal sejre, etaper / 1-dagsløb 1
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 7
Antal top-10, klassementer 1
01/10 Holbæk 19
24/09 Fri Bike Shop Sønderborg 14
23/09 Tønder ACR løbet 66
17/09 Campione og Greve 7
17/09 Campione SM Linjeløb 7
16/09 CarPeople Løbet 15
03/09 National Championships Denmark MU - Road Race 8
02/09 National Championships Denmark MU - ITT 11
26/08 Grand Prix Lumsås 26
21/08 Tour de Charlottenlund 10
15/08 - 19/08 PostNord Danmark Rundt - Tour of Denmark
Ungdomstrøje 2
Points-trøje 28
Klassement 17
Ungdomstrøje 2
Points-trøje 28
Klassement 17
15/08 #1: Aalborg › Aalborg 49
16/08 #2: Kjellerup › Silkeborg 20
17/08 #3: Vejen › Vejle 8
18/08 #4: Kalundborg › Bagsværd 56
19/08 #5: Helsingør › Helsingør 25
11/08 Spar Nord Fondens Gadeløb 4
25/06 National Championships Denmark - Road Race 28
11/06 - 18/06 Giro Next Gen
Ungdomstrøje 5
Klassement 25
11/06 #1: Agliè › Agliè 60
12/06 #2: San Francesco al Campo › Cherasco 51
13/06 #3: Priocca › Magenta 82
14/06 #4: Morbegno › Passo dello Stelvio 39
15/06 #5: Cesano Maderno › Manerba del Garda 19
16/06 #6: Pergine Valsugana › Povegliano 77
17/06 #7: Possagno › Pian del Cansiglio 26
18/06 #8: Tavagnacco › Trieste 79
01/06 - 04/06 Oberí¶sterreich Rundfahrt
Ungdomstrøje 6
Klassement 17
Ungdomstrøje 6
Klassement 17
01/06 #Prologue: Linz › Linz 142
02/06 #1: Eferding › Geinberg 31
03/06 #2: Wels › Niederkappel 31
04/06 #3: Asten › Hinterstoder Hí¶ss 18
29/05 Paris - Troyes 50
07/05 Ringerike GP 42
06/05 Sundvolden GP 11
01/05 Eschborn-Frankfurt 86
23/04 ABC København 32
16/04 Slagelseløbet 16
15/04 Liège - Bastogne - Liège U23 68
02/04 Meldgaardløbet 1
01/04 HurtigJoakimLøbet 5.0 25

Se resultater for 2022:


Antal Løbsdage 22
Antal sejre, etaper / 1-dagsløb 3
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 10
Antal sejre, klassementer 1
Antal top-10, klassementer 3
02/09 - 04/09 Grand Prix Rüebliland
Points-trøje 5
Klassement 6
02/09 #1: Steinmaur › Steinmaur 5
03/09 #2a: Stammheim › Stammheim 7
03/09 #2b: Stammheim › Stammheim 3
04/09 #3: Wohlen › Wohlen 48
28/08 Trofeo Emilio Paganessi 1
27/08 Trofeo Comune di Vertova - Memorial Pietro Merelli DNF
05/08 - 07/08 Aubel-Thimister-Stavelot
Klassement 15
05/08 #1: Aubel › Aubel 62
06/08 #2a: Thimister › Thimister 2
06/08 #2b: Thimister › Thimister 68
07/08 #3: Stavelot › Stavelot 22
26/06 National Championships Denmark MJ - Road Race 20
23/06 National Championships Denmark MJ - ITT 8
26/05 - 29/05 Tour du Pays de Vaud
26/05 #Prologue: Puidoux › Puidoux 8
27/05 #1: Paudex › Mathod 68
28/05 #2a: Cuarnens › Champagne 62
28/05 #2b: Champagne › Champagne 38
29/05 #3: Aigle › Aigle DNS
30/04 E3 Saxo Bank Classic 41
15/04 - 18/04 Ster van Zuid-Limburg
Klassement 1
15/04 #1: Mopertinge › Mopertinge 1
16/04 #2: Etape 1
17/04 #3: Etape 40
18/04 #4: Etape 40
27/03 Gent-Wevelgem / Grote Prijs A. Noyelle-Ieper 2

Se resultater for 2021:


Antal Løbsdage 16
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 1
08/10 - 10/10 SPIE Internationale Juniorendriedaagse
08/10 #1: Axel › Axel 34
09/10 #2a: Axel › Axel 31
09/10 #2b: Sluiskil › Sluiskil 87
10/10 #3: Velzeke › Velzeke DNF
03/09 - 05/09 Grand Prix Rüebliland
03/09 #1: Schneisingen › Schneisingen 121
04/09 #2a: Birr › Birr DNF
06/08 - 08/08 Aubel-Thimister-Stavelot
Ungdomstrøje 6
Klassement 24
06/08 #1: Aubel › Aubel 110
07/08 #2a: Thimister › Thimister 4
07/08 #2b: Thimister › Thimister 55
08/08 #3: Stavelot › Stavelot 34
19/06 DM Junior mænd - Linjeløb 15
17/06 DM Junior mænd - Enkeltstart 20

Se resultater for 2020:


Antal Løbsdage 1
03/10 DM Junior mænd - Enkeltstart 30