Oscar Munk-Olsen

Info om Oscar Munk-Olsen:

Navn Oscar Munk-Olsen
Født 06-12-2003 (20 år)
Nuværende hold
UCI rangliste 2741

Hold:

2023 Team Aalborg - Sparekassen Danmark
2022 Team Sparekassen Danmark Aalborg
2021 Team Vifra Kvickly Odder Junior
2020 Team Vifra Kvickly Odder Junior

Sæsoner:

Sæson Sejre (1-dags) Sejre (Klassement) Top-10
2023 0 0 9

Oscar Munk-Olsen's løbskalender og resultater i 2024:

Oscar Munk-Olsen har foreløbigt følgende løb på programmet i 2024:


Antal Løbsdage 0
Ingen resultater registreret

Se resultater for 2023:


Antal Løbsdage 25
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 9
23/09 Tønder ACR løbet 26
17/09 Odder CK 9
10/09 Konggaard Løbet 21
03/09 National Championships Denmark MU - Road Race DNF
18/08 - 20/08 Baltic Chain Tour
Ungdomstrøje 5
Points-trøje 20
Klassement 11
18/08 #1: Tartu › Valga 8
19/08 #2: Sigulda › Sigulda 45
20/08 #3: Panevėžys › Panevėžys 15
13/08 Hobro Løbet 37
10/08 Hadsten Gadeløb 13
25/06 National Championships Denmark - Road Race DNF
18/06 Din Bilpartner Løbet - Vejen DNF
11/06 Visit Vejle Løbet 3
10/06 Agro-Top Løbet Skive 24
29/05 Principia Løbet Randers 7
28/05 Campione Pinse Cup - Herning 38
27/05 Campione Pinse Cup - Horsens 7
21/05 Fredericia CC 6
14/05 Fyen Rundt - Tour of Funen 10
13/05 Grand Prix Herning DNF
07/05 Ringerike GP DNF
06/05 Sundvolden GP DNF
23/04 Kriterium Frederikshøj 8
16/04 Slagelseløbet 24
09/04 3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy 9
02/04 Meldgaardløbet 16

Se resultater for 2022:


Antal Løbsdage 13
04/09 Gylne Gutuer DNF
03/09 Lillehammer GP 59
31/07 Puchar MON 105
27/07 - 30/07 Dookoła Mazowsza
Ungdomstrøje 14
Points-trøje 25
Klassement 43
27/07 #1: Teresin › Teresin 13
28/07 #2: Grodzisk Mazowiecki › Grodzisk Mazowiecki 18
29/07 #3: Płońsk › Płońsk 39
30/07 #4: Kozienice › Kozienice 105
26/07 Memoriał Andrzeja Trochanowskiego 13
26/06 DM - Linjeløb DNF
19/06 DM U23 - Linjeløb 11
22/05 Fyen Rundt - Tour of Funen 41
08/05 Ringerike GP DNF
07/05 Sundvolden GP DNF

Se resultater for 2021:


Antal Løbsdage 7
12/09 Grand Prix Bob Jungels 28
10/07 - 14/07 Ain Bugey Valromey Tour
Klassement 87
10/07 #1: Saint-Rambert-en-Bugey › Virieu-le-Grand 118
11/07 #2: Frontonas › Morestel 79
12/07 #3: Anglefort › Culoz 87
13/07 #4: Virignin › Montreal-la-Cluse 62
14/07 #5: Artemare › Les Plans d'Hotonnes 86
19/06 DM Junior mænd - Linjeløb DNF

Se resultater for 2020:


Antal Løbsdage 1
23/08 DM Junior mænd - Linjeløb 24