Oscar Bluhm

Info om Oscar Bluhm:

Navn Oscar Bluhm
Født 03-01-2002 (22 år)
Nuværende hold Airtox - Carl Ras

Hold:

2024 Airtox - Carl Ras
2023 Restaurant Suri - Carl Ras
2022 Restaurant Suri - Carl Ras
2021 Restaurant Suri - Carl Ras
2020 Team Audi Cycling Elite Copenhagen
2019 Team Audi Cycling Elite Copenhagen

Sæsoner:

Sæson Sejre (1-dags) Sejre (Klassement) Top-10
2023 0 0 2

Oscar Bluhm's løbskalender og resultater i 2024:

Oscar Bluhm har foreløbigt følgende løb på programmet i 2024:


Antal Løbsdage 16
26/05 Tartu Rattaralli 81
24/05 - 25/05 Tour of Estonia
24/05 #1: Tallinn › Tartu 103
25/05 #2: Tartu › Tartu DNF
12/05 Vitamin Well GP 53
11/05 National Championships Denmark MU - Road Race 31
01/05 Eschborn-Frankfurt U23 73
25/04 Gran Premio della Liberazione 74
14/04 Ní¦stved BC 29
07/04 Paris-Roubaix Espoirs DNF
29/03 Bording Cup - Vejen 62
14/03 - 17/03 Tour of Rhodes Powered by Rodos Palace
14/03 #Prologue: Ialyssos › Ialyssos 123
15/03 #1: Rhodes › Maritsa OTL
10/03 Independent Dodecanese Circuit 29
09/03 Rhodes GP by Culture & Sports Organization 80
02/03 - 03/03 Visit South Aegean Islands
Ungdomstrøje 64
Klassement 120
02/03 #1: Rhodes › Koskinou 114
03/03 #2: Rhodes › Salakos 122

Se resultater for 2023:


Antal Løbsdage 35
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 1
01/10 Holbæk 61
24/09 Fri Bike Shop Sønderborg 40
03/09 National Championships Denmark MU - Road Race DNF
02/09 National Championships Denmark MU - ITT 27
15/08 - 19/08 PostNord Danmark Rundt - Tour of Denmark
Ungdomstrøje 23
Points-trøje 50
Klassement 107
Ungdomstrøje 23
Points-trøje 50
Klassement 107
15/08 #1: Aalborg › Aalborg 87
16/08 #2: Kjellerup › Silkeborg 91
17/08 #3: Vejen › Vejle 121
18/08 #4: Kalundborg › Bagsví¦rd 66
19/08 #5: Helsingí¸r › Helsingí¸r 85
03/08 - 03/08 Randers Bike Week
Klassement 7
03/08 #1: Sí¸nder Borup › Sí¸nder Borup 19
04/08 #2: Sí¸nder Borup › Sí¸nder Borup 40
05/08 #3: Sí¸nder Borup › Sí¸nder Borup 32
06/08 #4: Fussingí¸ › Fussingí¸ 14
25/06 National Championships Denmark - Road Race 66
22/06 National Championships Denmark - ITT 35
18/06 Din Bilpartner Løbet - Vejen DNF
11/06 Ordrup CC Linjeløb 10
28/05 Hawaii Express Tartu Rattaralli 24
26/05 - 27/05 Tour of Estonia
26/05 #1: Tallinn › Tartu 46
27/05 #2: Tartu › Tartu DNF
20/05 Veenendaal-Veenendaal Classic DNF
18/05 Circuit de Charleroi Wallonie 115
14/05 Fyen Rundt - Tour of Funen 103
07/05 Paris-Roubaix Espoirs 63
07/05 Paris-Roubaix Espoirs 63
01/05 Eschborn-Frankfurt 98
25/04 Gran Premio della Liberazione 63
23/04 ABC København 33
01/04 HurtigJoakimLøbet 5.0 39
17/03 - 19/03 International Tour of Rhodes
Ungdomstrøje 30
Klassement 76
17/03 #1: Rhodes › Kalamonas 59
18/03 #2: Rhodes › Afandou 98
19/03 #3: Rhodes › Maritsa 62
11/03 Rhodes GP by Culture & Sports Organization 69
04/03 - 05/03 Visit South Aegean Islands
Ungdomstrøje 42
Klassement 86
04/03 #1: Rhodes › Koskinou 95
05/03 #2: Rhodes › Salakos 86

Se resultater for 2022:


Antal Løbsdage 10
17/09 Grote Prijs Rik Van Looy DNF
09/09 - 10/09 Orlen Nations Grand Prix
Klassement 56
09/09 #1: Supraśl › Białystok 63
10/09 #2: Białystok › Augustów 56
28/08 Ronde van de Achterhoek DNF
26/06 DM - Linjeløb DNF
23/06 DM - Enkeltstart 46
19/06 DM U23 - Linjeløb 31
18/06 DM U23 - Enkeltstart 19
16/04 Arno Wallaard Memorial DNF
16/04 Arno Wallaard Memorial DNF

Se resultater for 2021:


Antal Løbsdage 6
17/10 DM U23 - Linjeløb DNF
16/10 DM U23 - Enkeltstart 21
09/09 - 12/09 Okolo jižních Čech / Tour of South Bohemia
09/09 #1: Jindřichův Hradec › Jindřichův Hradec 13
10/09 #2: Třeboň › Noví¡ Bystřice 104
11/09 #3: Protiví­n › Studení¡ 106
12/09 #4: České Velenice › Jindřichův Hradec DNF

Se resultater for 2020:


Antal Løbsdage 6
03/10 DM Junior mænd - Enkeltstart 26
26/08 - 28/08 Visegrad 4 Juniors
Klassement 19
26/08 #1: Ví¡sí¡rosnamény › Nyí­regyhí¡za 52
27/08 #2a: Nyí­regyhí¡za › Nyí­regyhí¡za 23
27/08 #2b: Ibrí¡ny › Ibrí¡ny 44
28/08 #3: Ví¡sí¡rosnamény › Nyí­regyhí¡za 12
23/08 DM Junior mænd - Linjeløb 26

Se resultater for 2019:


Antal Løbsdage 20
30/08 - 01/09 Grand Prix Rüebliland
30/08 #1: Rheinfelden › Schupfart 97
31/08 #2a: Hí¤gglingen › Hí¤gglingen 105
31/08 #2b: Hí¤gglingen › Hí¤gglingen OTL
01/09 #3: Wohlen › Wohlen OTL
16/07 - 21/07 Tour de l'Abitibi - Coupe des Nations Junior
Ungdomstrøje 25
Klassement 70
16/07 #1: Val-d'Or › Rouyn-Noranda 32
17/07 #2: Amos › Rouyn-Noranda 59
18/07 #3b: Malartic › Malartic 37
18/07 #3a: Rouyn-Noranda › Rouyn-Noranda 75
19/07 #4: Notre-Dame-du-Nord › Notre-Dame-du-Nord 46
20/07 #5: Rouyn-Noranda › Rouyn-Noranda 88
21/07 #6: La Sarre › Rouyn-Noranda 73
05/07 - 08/07 Sint-Martinusprijs Kontich
05/07 #1: Kontich › Kontich 21
06/07 #2: Antwerp › Kontich 65
07/07 #3a: Kontich › Kontich 133
07/07 #3b: Kontich › Kontich 122
08/07 #4: Kontich › Kontich DNF
12/04 - 14/04 Internationale Cottbuser Junioren-Etappenfahrt
Ungdomstrøje 40
Klassement 86
12/04 #1: Drebkau › Drebkau 86
13/04 #2a: Drachhausen › Drachhausen 83
13/04 #2b: Cottbus › Cottbus 100
14/04 #3: Dissen › Dissen 88