Mikkel Frølich Honoré

Billede af den danske cykelrytter Mikkel Honoré

Info om Mikkel Frølich Honoré:

Navn Mikkel Frølich Honoré
Født 21-01-1997 (27 år)
Højde 185 cm
Vægt 68 kg
Nuværende hold EF Education - EasyPost
UCI rangliste 403

Hold:

2025 EF Education - EasyPost
2024 EF Education - EasyPost
2023 EF Education - EasyPost
2022 Quick-Step Alpha Vinyl Team
2021 Deceuninck - Quick Step
2020 Deceuninck - Quick Step
2019 Deceuninck - Quick Step
2018 Team Virtu Cycling
2017 Lotto - Soudal U23
2016 Lotto - Soudal U23
2015 Team KEL-BERG Roskilde Junior
2014 Team KEL-BERG Roskilde Junior

Sæsoner:

Sæson Sejre (1-dags) Sejre (Klassement) Top-10
2023 0 0 1
2022 0 0 4
2021 2 0 19
2020 1 0 5
2019 0 0 3
2018 2 0 5
2017 0 0 6
2016 0 0 2
2015 2 1 13
2014 0 1 2

Mikkel Honoré's løbskalender og resultater i 2024:

Mikkel Honoré har foreløbigt følgende løb på programmet i 2024:


Antal Løbsdage 44
12/06 - 16/06 Tour of Slovenia
Points-trøje 48
Klassement 46
12/06 #1: Murska Sobota › Ormož 71
13/06 #2: Žalec › RogaÅ¡ka Slatina 62k 41
14/06 #3: Ljubljana › Nova Gorica 62
15/06 #4: Å kofljica › Krvavec 56
16/06 #5: Å entjernej › Novo mesto 32
04/05 - 26/05 Giro d'Italia
Points-trøje 47
Klassement 62
04/05 #1: Venaria Reale › Torino 16
05/05 #2: San Francesco al Campo › Santuario di Oropa 49
06/05 #3: Novara › Fossano 68
07/05 #4: Acqui Terme › Andora 138
08/05 #5: Genova › Lucca 114
09/05 #6: Viareggio › Rapolano Terme 64
10/05 #7: Foligno › Perugia 146
11/05 #8: Spoleto › Prati di Tivo 146
12/05 #9: Avezzano › Naples 37
14/05 #10: Pompei › Bocca della Selva 78
15/05 #11: Foiano di Val Fortore › Francavilla al Mare 103
16/05 #12: Martinsicuro › Fano 71
17/05 #13: Riccione › Cento 35
18/05 #14: Castiglione delle Stiviere › Desenzano del Garda 62
19/05 #15: Manerba del Garda › Livigno (Mottolino) 73
21/05 #16: Laas › Santa Cristina Valgardena (Monte Pana) 44
22/05 #17: Selva di Val Gardena › Passo Brocon 43
23/05 #18: Fiera di Primiero › Padova 151k 104
24/05 #19: Mortegliano › Sappada 90k 13
25/05 #20: Alpago › Bassano del Grappa 70
26/05 #21: Rome › Rome 56k 114
21/04 Liège-Bastogne-Liège 46
17/04 La Flèche Wallonne DNF
14/04 Amstel Gold Race 28
10/04 De Brabantse Pijl - La Flèche Brabaní§onne ME 12
04/03 - 10/03 Tirreno-Adriatico
04/03 #1: Lido di Camaiore › Lido di Camaiore 41
05/03 #2: Camaiore › Follonica 112
06/03 #3: Volterra › Gualdo Tadino 111
07/03 #4: Arrone › Giulianova 145
08/03 #5: Torricella Sicura › Valle Castellana 65
09/03 #6: Sassoferrato › Cagli (Monte Petrano) 127
10/03 #7: San Benedetto del Tronto › San Benedetto del Tronto DNS
02/03 Strade Bianche 47
24/02 Omloop Nieuwsblad ME DNF
14/02 - 18/02 Volta ao Algarve em Bicicleta
Klassement 25
14/02 #1: Portimāo › Lagos 33
15/02 #2: Lagoa › Alto da Fóia 18
16/02 #3: Vila Real de Santo António › Tavira 25
17/02 #4: Albufeira › Albufeira 48
18/02 #5: Faro › Alto do Malhāo 40
10/02 Figueira Champions Classic 11

Se resultater for 2023:


Antal Løbsdage 51
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 1
07/10 Il Lombardia DNF
05/10 Gran Piemonte 32
03/10 Tre Valli Varesine 68
30/09 Giro dell'Emilia DNF
10/09 Grand Prix Cycliste de Montréal DNF
08/09 Grand Prix Cycliste de Québec 31
03/09 Maryland Cycling Classic, presented by UnitedHealthcare 6
23/08 - 27/08 Renewi Tour
Klassement 45
23/08 #1: Blankenberge › Ardooie 25
24/08 #2: Sluis › Sluis 71
25/08 #3: Aalter › Geraardsbergen 18
26/08 #4: Beringen › Peer 25
27/08 #5: Riemst › Bilzen 87
15/08 - 19/08 PostNord Danmark Rundt - Tour of Denmark
Klassement 34
Klassement 34
15/08 #1: Aalborg › Aalborg 43
16/08 #2: Kjellerup › Silkeborg 25
17/08 #3: Vejen › Vejle 43
18/08 #4: Kalundborg › Bagsví¦rd 60
19/08 #5: Helsingí¸r › Helsingí¸r 39
06/08 World Championships ME - Road Race DNF
25/06 National Championships Denmark - Road Race 23
11/06 - 18/06 Tour de Suisse
Klassement 28
11/06 #1: Einsiedeln › Einsiedeln 88
12/06 #2: Beromí¼nster › Nottwil 24
13/06 #3: Tafers › Villars-sur-Ollon 43
14/06 #4: Monthey › Leukerbad 34
15/06 #5: Fiesch › La Punt 50
16/06 #6: Chur › Oberwil-Lieli NR
17/06 #7: Tí¼bach › Weinfelden 13
18/06 #8: St. Gallen › Abtwil 34
23/04 Liége-Bastogne-Liége DNF
16/04 Amstel Gold Race DNF
12/04 De Brabantse Pijl - La Flèche Brabançonne 21
02/04 Ronde van Vlaanderen - Tour des Flandres 39
29/03 Dwars door Vlaanderen - A travers la Flandre 22
18/03 Milano-Sanremo 69
06/03 - 12/03 Tirreno-Adriatico
Points-trøje 14
Klassement 38
06/03 #1: Lido di Camaiore › Lido di Camaiore 83
07/03 #2: Camaiore › Follonica 104
08/03 #3: Follonica › Foligno 20
09/03 #4: Greccio › Tortoreto 83
10/03 #5: Morro d'Oro › Sassotetto - Fonte Lardina 51
11/03 #6: Osimo Stazione › Osimo 32
12/03 #7: San Benedetto del Tronto › San Benedetto del Tronto 143k 121
04/03 Strade Bianche 66
26/02 Faun Drome Classic 45
25/02 Faun-Ardèche Classic 40
29/01 Cadel Evans Great Ocean Road Race 17
17/01 - 22/01 Santos Tour Down Under
Points-trøje 36
Klassement 84
17/01 #Prologue: Adelaide › Adelaide 137
18/01 #1: Tanunda › Tanunda 70
19/01 #2: Brighton › Victor Harbor 61
20/01 #3: Norwood › Campbelltown 84k 97
21/01 #4: Port Willunga › Willunga Township 100
22/01 #5: Unley › Mount Lofty 71
14/01 Schwalbe Classic 33

Se resultater for 2022:


Antal Løbsdage 62
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 4
08/10 Il Lombardia 19
03/10 Coppa Bernocchi - GP BPM 68
25/09 VM - Linjeløb 15
21/09 VM - Mixed Relay TTT 6
11/09 Grand Prix Cycliste de Montréal 11
09/09 Grand Prix Cycliste de Québec 6
28/08 Bretagne Classic - Ouest-France 16
14/08 EM - Linjeløb 23
30/07 Donostia San Sebastian Klasikoa DNF
01/07 - 24/07 Tour de France
Ungdomstrøje 22
Points-trøje 39
Klassement 111
01/07 #1: Copenhagen › Copenhagen 86
02/07 #2: Roskilde › Nyborg 145
03/07 #3: Vejle › Sønderborg 141
05/07 #4: Dunkerque › Calais 122
06/07 #5: Lille › Wallers-Arenberg 23
07/07 #6: Binche › Longwy 166
08/07 #7: Tomblaine › La Super Planche des Belles Filles 133
09/07 #8: Dole › Lausanne 37
10/07 #9: Aigle › Châtel les portes du Soleil 150
12/07 #10: Morzine › Megève 121
13/07 #11: Albertville › Col du Granon 140
14/07 #12: Briançon › L'Alpe d'Huez 148
15/07 #13: Bourg d'Oisans › Saint-Etienne 26
16/07 #14: Saint-Etienne › Mende 79
17/07 #15: Rodez › Carcassonne 144k 110
19/07 #16: Carcassonne › Foix 116k 11
20/07 #17: Saint-Gaudens › Peyragudes 132
21/07 #18: Lourdes › Hautacam 134
22/07 #19: Castelnau-Magnoac › Cahors 138k 129
23/07 #20: Lacapelle-Marival › Rocamadour 46
24/07 #21: Paris La Défense › Paris (Champs-Élysées) 133
26/06 DM - Linjeløb 3
05/06 - 12/06 Critérium du Dauphiné
Ungdomstrøje 13
Klassement 47
Ungdomstrøje 13
Klassement 47
05/06 #1: La Voulte-sur-Rhône › Beauchastel 36
06/06 #2: Saint-Péray › Brives-Charensac 14
07/06 #3: Saint-Paulien › Chastreix-Sancy 30
08/06 #4: Montbrison › La Bâtie d’Urfé 80
09/06 #5: Thizy-les-Bourgs › Chaintré 40
10/06 #6: Rives › Gap 53
11/06 #7: Saint-Chaffrey › Vaujany 31
12/06 #8: Saint-Alban-Leysse › Plateau de Salaison 76
26/04 - 01/05 Tour de Romandie
Points-trøje 22
Klassement 46
26/04 #Prologue: Lausanne › Lausanne 11
27/04 #1: La Grande Beroche › Romont 23
28/04 #2: Échallens › Échallens 11
29/04 #3: Valbroye › Valbroye 10
30/04 #4: Aigle › Zinal (Val d'Anniviers) 55
01/05 #5: Aigle › Villars 86
25/03 E3 Saxo Bank Classic DNS
23/03 Minerva Classic Brugge-De Panne DNS
23/03 Minerva Classic Brugge-De Panne DNS
19/03 Milano-Sanremo 38
07/03 - 13/03 Tirreno-Adriatico
Ungdomstrøje 10
Points-trøje 43
Klassement 93
07/03 #1: Lido di Camaiore › Lido di Camaiore 118
08/03 #2: Camaiore › Sovicille 122
09/03 #3: Murlo › Terni 141
10/03 #4: Cascata delle Marmore › Bellante 120
11/03 #5: Sefro › Fermo 65
12/03 #6: Apecchio › Carpegna 135k 84
13/03 #7: San Benedetto del Tronto › San Benedetto del Tronto 139
05/03 Strade Bianche 67
16/02 - 20/02 Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol
Klassement 72
16/02 #1: Ubrique › Iznájar 87
17/02 #2: Archidona › Alcalá la Real 87
18/02 #3: Lucena › Otura 54
19/02 #4: Cúllar Vega › Baza 71
20/02 #5: Huesa › Chiclana de Segura 85
02/02 - 06/02 Volta a la Comunitat Valenciana
02/02 #1: Les Alqueries › Torralba del Pinar 11
03/02 #2: Bétera › Torrent 45
04/02 #3: Alicante › Antenas del Maigmó 36
05/02 #4: Orihuela › Torrevieja DNS

Se resultater for 2021:


Antal Løbsdage 59
Antal sejre, etaper / 1-dagsløb 2
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 18
Antal top-10, klassementer 2
26/09 VM - Linjeløb DNF
18/09 Primus Classic 4
05/09 - 12/09 Tour of Britain
Points-trøje 7
Klassement 4
05/09 #1: Penzance › Bodmin 13
06/09 #2: Sherford › Exeter 7
07/09 #3: Carmarthenshire (Llandeilo) › Carmarthenshire (National Botanic Garden of Wales) 2
08/09 #4: Aberaeron › Great Orme, Llandudno 4
09/09 #5: Alderley Park › Warrington 30
10/09 #6: Carlisle › Gateshead 8
11/09 #7: Hawick › Edinburgh 18
12/09 #8: Stonehaven › Aberdeen 27
29/08 Bretagne Classic - Ouest-France 3
26/08 Druivenkoers - Overijse 2
09/08 - 15/08 Tour de Pologne
Points-trøje 6
Klassement 5
09/08 #1: Lublin › Chełm 14
10/08 #2: Zamość › Przemyśl 5
11/08 #3: Sanok › Rzeszów 21
12/08 #4: Tarnów › Bukovina Resort 23
13/08 #5: Chochołów › Bielsko-Biała 10
14/08 #6: Katowice › Katowice 8
15/08 #7: Zabrze › Kraków 36
31/07 Donostia San Sebastian Klasikoa 3
20/06 DM - Linjeløb 5
08/05 - 30/05 Giro d'Italia
Ungdomstrøje 22
Points-trøje 63
Klassement 81
08/05 #1: Turin › Turin 27
09/05 #2: Stupinigi › Novara 49
10/05 #3: Biella › Canale 26
11/05 #4: Piacenza › Sestola 60
12/05 #5: Modena › Cattolica 75
13/05 #6: Grotte di Frasassi › Ascoli Piceno (San Giacomo) 50
14/05 #7: Notaresco › Termoli 51
15/05 #8: Foggia › Guardia Sanframondi 110
16/05 #9: Castel di Sangro › Campo Felice (Rocca di Cambio) 142
17/05 #10: L'Aquila › Foligno 92
19/05 #11: Perugia › Montalcino 62
20/05 #12: Siena › Bagno di Romagna 162k 9
21/05 #13: Ravenna › Verona 95
22/05 #14: Cittadella › Monte Zoncolan 74
23/05 #15: Grado › Gorizia 153
24/05 #16: Sacile › Cortina d'Ampezzo 111
26/05 #17: Canazei › Sega di Ala 134
27/05 #18: Rovereto › Stradella 40
28/05 #19: Abbiategrasso › Alpe di Mera (Valsesia) 78
29/05 #20: Verbania › Valle Spluga-Alpe Motta 109
30/05 #21: Senago › Milan 34
25/04 Liège-Bastogne-Liège 50
21/04 La Flèche Wallonne 42
14/04 De Brabantse Pijl - La Flèche Brabançonne DNF
05/04 - 10/04 Itzulia Basque Country
Ungdomstrøje 25
Points-trøje 12
Klassement 83
05/04 #1: Bilbao › Bilbao 22
06/04 #2: Zalla › Sestao 31
07/04 #3: Amurrio › Ermualde (Laudio) 139k 136
08/04 #4: Vitoria-Gasteiz › Hondarribia 112
09/04 #5: Hondarribia › Ondarroa 148k 1
10/04 #6: Ondarroa › Arrate (Eibar) 77
23/03 - 27/03 Settimana Internazionale Coppi e Bartali
Points-trøje 5
Klassement 2
23/03 #1a: Gatteo › Gatteo 59
23/03 #1b: Gatteo › Gatteo 3
24/03 #2: Riccione › Sogliano al Rubicone 13
25/03 #3: Riccione › Riccione 22
26/03 #4: San Marino › San Marino 12
27/03 #5: Forlì › Forlì 1
28/02 Royal Bernard Drome Classic 3
27/02 Faun-Ardèche Classic 4

Se resultater for 2020:


Antal Løbsdage 43
Antal sejre, etaper / 1-dagsløb 1
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 6
Antal top-10, klassementer 1
03/10 - 25/10 Giro d'Italia
Ungdomstrøje 13
Points-trøje 21
Klassement 30
03/10 #1: Monreale › Palermo 37
04/10 #2: Alcamo › Agrigento 3
05/10 #3: Enna › Etna 70
06/10 #4: Catania › Villafranca Tirrena 20
07/10 #5: Mileto › Camigliatello Silano 68
08/10 #6: Castrovillari › Matera 7
09/10 #7: Matera › Brindisi 90
10/10 #8: Giovinazzo › Vieste 29
11/10 #9: San Salvo › Roccaraso 47
13/10 #10: Lanciano › Tortoreto 22
14/10 #11: Porto Sant'Elpidio › Rimini 63
15/10 #12: Cesenatico › Cesenatico 18
16/10 #13: Cervia › Monselice 5
17/10 #14: Conegliano › Valdobbiadene 58
18/10 #15: Base Aerea Rivolto › Piancavallo 36
20/10 #16: Udine › San Daniele del Friuli 52
21/10 #17: Bassano del Grappa › Madonna di Campiglio 54
22/10 #18: Pinzolo › Laghi di Cancano 46
23/10 #19: Abbiategrasso › Asti 16
24/10 #20: Alba › Sestriere 130k 25
25/10 #21: Cernusco sul Naviglio › Milan 22
27/09 VM - Linjeløb DNF
01/09 - 04/09 Settimana Internazionale Coppi e Bartali
Ungdomstrøje 19
Klassement 51
01/09 #1a: Gatteo › Gatteo 19
01/09 #1b: Gatteo a Mare › Gatteo 1
02/09 #2: Riccione › Sogliano al Rubicone 50
03/09 #3: Riccione › Riccione 70
04/09 #4: Forlì › Forlì 58
30/08 Brussels Cycling Classic 16
29/08 Druivenkoers - Overijse 14
23/08 DM - Linjeløb 13
18/08 Giro dell'Emilia 48
15/08 Il Lombardia 58
12/08 Gran Piemonte 46
05/08 Milano-Torino 22
01/08 Strade Bianche OTL
01/03 Royal Bernard Drome Classic DNF
29/02 Faun-Ardèche Classic 7
11/02 - 16/02 Tour Colombia 2.1
Ungdomstrøje 40
Klassement 113
11/02 #1: Tunja › Tunja 2
12/02 #2: Paipa › Duitama 139
13/02 #3: Paipa › Sogamoso 113
14/02 #4: Paipa › Santa Rosa de Viterbo 67
15/02 #5: Paipa › Zipaquirá 123
16/02 #6: Zipaquirá › El Once/Alto del Verjón 115

Se resultater for 2019:


Antal Løbsdage 66
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 1
17/10 - 22/10 Gree-Tour of Guangxi
Ungdomstrøje 14
Points-trøje 25
Klassement 42
17/10 #1: Beihai › Beihai 67
18/10 #2: Beihai › Qinzhou 94
19/10 #3: Nanning › Nanning 18
20/10 #4: Nanning › Nongla Scenic Area 61
21/10 #5: Liuzhou › Guilin 84
22/10 #6: Guilin › Guilin 67
12/10 Tacx Pro Classic / Ronde van Zeeland 47
08/10 Binche - Chimay - Binche / Mémorial Frank Vandenbroucke 29
05/10 Tour de l'Eurométropole 31
03/10 Sparkassen Münsterland Giro 21
21/09 Primus Classic 35
20/09 Kampioenschap van Vlaanderen 17
15/09 Grand Prix Cycliste de Montréal 89
13/09 Grand Prix Cycliste de Québec 54
01/09 Bretagne Classic - Ouest-France 48
25/08 EuroEyes Cyclassics Hamburg 69
11/08 EM - Linjeløb DNF
03/08 Clásica Ciclista San Sebastián 40
25/07 - 28/07 Adriatica Ionica Race / Sulle Rotte della Serenissima
Ungdomstrøje 5
Klassement 10
Ungdomstrøje 5
Klassement 10
25/07 #1: Venezia (Favaro Veneto) › Grado 14
26/07 #2: Palmanova › Lago di Misurina/Tre Cime di Lavaredo 11
27/07 #3: Padola › Cormòns/Monte Quarin 18
28/07 #4: Cormòns › Trieste 47
30/06 DM - Linjeløb 34
26/06 Halle Ingooigem 64
11/05 - 02/06 Giro d'Italia
Ungdomstrøje 26
Klassement 101
11/05 #1: Bologna › Madonna di San Luca 32
12/05 #2: Bologna › Fucecchio 138
13/05 #3: Vinci › Orbetello 122
14/05 #4: Orbetello › Frascati 138
15/05 #5: Frascati › Terracina 56
16/05 #6: Cassino › San Giovanni Rotondo 131
17/05 #7: Vasto › L'Aquila 161
18/05 #8: Tortoreto Lido › Pesaro 115
19/05 #9: Riccione › San Marino 83
21/05 #10: Ravenna › Modena 79
22/05 #11: Carpi › Novi Ligure 160
23/05 #12: Cuneo › Pinerolo 138
24/05 #13: Pinerolo › Ceresole Reale (Lago Serrù) 71
25/05 #14: Saint Vincent › Courmayeur (Skyway Monte Bianco) 71
26/05 #15: Ivrea › Como 112
28/05 #16: Lovere › Ponte di Legno 35
29/05 #17: Commezzadura (Val di Sole) › Anterselva / Antholz 94
30/05 #18: Valdaora / Olang › Santa Maria di Sala 119
31/05 #19: Treviso › San Martino di Castrozza 89
01/06 #20: Feltre › Monte Avena 78
02/06 #21: Verona › Verona 48
24/04 La Flèche Wallonne DNF
21/04 Amstel Gold Race 92
17/04 De Brabantse Pijl - La Flèche Brabançonne 74
08/04 - 13/04 Itzulia Basque Country
Ungdomstrøje 18
Points-trøje 39
Klassement 49
08/04 #1: Zumarraga › Zumarraga 33
09/04 #2: Zumarraga › Gorraiz 14
10/04 #3: Sarriguren › Estibaliz 98
11/04 #4: Vitoria-Gasteiz › Arrigorriaga 78
12/04 #5: Arrigorriaga › Arrate 68
13/04 #6: Eibar › Eibar 50
24/02 - 02/03 UAE Tour
Ungdomstrøje 23
Klassement 96
24/02 #1: Al Hudayriat Island › Al Hudayriat Island 7
25/02 #2: Yas Island › Abu Dhabi Big Flag 75
26/02 #3: UAE University › Jebel Hafeet 100
27/02 #4: Palm Jumeirah › Hatta Dam 21
28/02 #5: Flag Island › Khor Fakkan 90
01/03 #6: Ajman › Jebel Jais 113
02/03 #7: Dubai Safari Park › City Walk 113
27/01 Cadel Evans Great Ocean Road Race 80
15/01 - 20/01 Santos Tour Down Under
15/01 #1: North Adelaide › Port Adelaide 70
16/01 #2: Norwood › Angaston 115
17/01 #3: Lobethal › Uraidla 126
18/01 #4: Unley › Campbelltown 119
19/01 #5: Glenelg › Strathalbyn DNS

Se resultater for 2018:


Antal Løbsdage 60
Antal sejre, etaper / 1-dagsløb 2
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 6
Antal top-10, klassementer 2
11/10 Gran Piemonte 21
10/10 Milano-Torino 54
02/10 Binche - Chimay - Binche / Memorial Frank Vandenbroucke 11
28/09 VM U23 - Linjeløb 21
23/09 Grand Prix d'Isbergues - Pas de Calais 12
22/09 Tour de l'Eurométropole 29
02/09 GP de Fourmies / La Voix du Nord 46
01/09 Brussels Cycling Classic 54
17/08 - 26/08 Tour de l'Avenir
Klassement 54
17/08 #1: Grand-Champ › Elven 87
18/08 #2: Drefféac › Châteaubriant 72
19/08 #3: Le Lude › Châteaudu 43
20/08 #4: Orléans › Orléans 1
21/08 #5: Beaugency › Levroux 47
22/08 #6: Le Blanc › Cérilly 82
23/08 #7: Moutiers › Méribe 60
24/08 #8: La Bathie › Crest-Voland Cohennoz 60
25/08 #9: Séez › Val d'Isère 60
26/08 #10: Val d'Isère › Saint-Colomban-des-Villards Col du Glandon 54
11/07 - 15/07 Giro Ciclistico della Valle d'Aosta Mont Blanc
11/07 #Prologue: Saint-Gervais Mont-Blanc › Saint-Nicolas de Véroce 6
12/07 #1: Rhêmes-Saint-Georges › Rhêmes-Notre-Dame 16
13/07 #2: Tavagnasco › Quassolo 24
14/07 #3: Ayas › Ayas DNS
01/07 DM - Linjeløb 22
10/06 DM U23 - Linjeløb 15
31/05 - 03/06 Grand Prix Priessnitz spa
31/05 #Prologue: Krnov › Krnov 96
01/06 #1: Jeseník › Rýmařov 104
02/06 #2: Krnov › Dlouhé stráně 104
03/06 #3: Jeseník › Jeseník DNS
27/05 Circuit de Wallonie 1
22/05 - 24/05 Tour des Fjords
Ungdomstrøje 16
Klassement 27
22/05 #1: Lindesnes › Grimstad 26
23/05 #2: Risør › Kristiansand 43
24/05 #3: Farsund › Egersund 28
03/05 - 06/05 Rhône-Alpes Isère Tour
Ungdomstrøje 29
Klassement 82
Ungdomstrøje 29
Klassement 83
03/05 #1: Charvieu-Chavagneux › Chateauvilain 101
04/05 #2: Aeroport st. Exupery › Saint-Bonnet-de-Mure 97
05/05 #3: Vaulx-Milieu › Saint-Maurice-l'Exil 64
06/05 #4: Bourgoin-Jallieu › Charvieu-Chavagneux 76
01/05 Eschborn-Frankfurt U23 10
29/04 Skive-Løbet 20
11/04 - 15/04 Tour du Loir et Cher E Provost
Ungdomstrøje 6
Klassement 21
11/04 #1: Blois › Fougère 24
12/04 #2: Vernou-en-Sologne › La Ferté-Imbault 38
13/04 #3: Droué › Vendôme 14
14/04 #4: Bourré › Bourré 30
15/04 #5: Blois › Blois 49
07/04 Ronde van Vlaanderen Beloften 31
31/03 Volta Limburg Classic 21
31/03 Volta Limburg Classic 21
31/03 Volta Limburg Classic 21
25/03 Gent-Wevelgem/Kattekoers-Ieper 5
08/03 - 11/03 Istarsko Proljece - Istrian Spring Trophy
Klassement 4
08/03 #Prologue: Umag › Umag 24
09/03 #1: Porec › Labin 3
10/03 #2: Vrsar › Oprtalj 19
11/03 #3: Pazin › Umag 21
03/03 Trofej Porec - Porec Trophy 32
28/02 Trofej Umag - Umag Trophy 19
25/02 Royal Bernard Drome Classic 41
24/02 Faun Environnement - Classic de l'Ardèche Rhône Crussol 31
11/02 Trofeo Laigueglia 40

Se resultater for 2017:


Antal Løbsdage 43
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 6
01/10 Piccolo Giro di Lombardia 10
22/09 VM U23 - Linjeløb 72
12/09 - 16/09 PostNord Danmark Rundt - Tour of Denmark
Ungdomstrøje 5
Klassement 26
Ungdomstrøje 5
Klassement 26
12/09 #1: Frederiksberg › Kalundborg 15
14/09 #3: Otterup › Vejle 30
15/09 #4: Randers › Randers 43
16/09 #5: Ebeltoft › Aarhus 36
18/08 - 27/08 Tour de l'Avenir
18/08 #1: Loudéac › Loudéac DNS
06/08 Antwerpse Havenpijl 16
26/07 - 30/07 Tour Alsace
Ungdomstrøje 29
Klassement 49
27/07 #1: Velleminfroy › Planche des Belles Fille 53
28/07 #2: Belfort › Blotzheim 33
29/07 #3: Ribeauvillé › Lac Blanc 54
30/07 #4: Neuf-Brisac › Dannemari 27
23/07 Grand Prix de la ville de Pérenchies 38
09/06 - 15/06 Giro Ciclistico d'Italia
Ungdomstrøje 5
Points-trøje 16
Klassement 12
09/06 #1: Imola › Imola 23
10/06 #2: San Valentino di Castellarano › Castellarano 9
11/06 #3: Forli › Barnara di Romagna 21
12/06 #4: Gabicce Mare › Gabicce Mare 17
13/06 #5a: Osima › Senigallia 15
13/06 #5b: Campocavallo di Osima › Campocavallo di Osima 23
14/06 #6: Castalincontrada › Francavilla al Mare 22
15/06 #7: Campo Imperatore Cima Pantin › Francavilla al Mare 21
01/06 - 04/06 Grand Prix Priessnitz spa
Points-trøje 29
Klassement 32
01/06 #Prologue: Krnov › Krnov 22
02/06 #1: Jesenik › Rymarov 14
03/06 #2: Krnov › Dlouhe straáne 35
04/06 #3: Jesenik › Jesenik 16
27/05 - 28/05 Tour du Jura Cycliste
Ungdomstrøje 5
Klassement 17
27/05 #1: Arbois › Dole 20
28/05 #2: Dole › Station des Rousses 15
14/05 DM U23 - Linjeløb 5
07/05 Flèche Ardennaise 14
25/04 - 01/05 Le Tour de Bretagne Cycliste
Ungdomstrøje 6
Points-trøje 12
Klassement 11
25/04 #1: Rennes › Merdrinac 21
26/04 #2: Saint-Launeuc › Saint-Pol-De-Léon 13
27/04 #3: Saint-Pol-de-Léon › Scaër 13
28/04 #4: Scaër › Saint-Gildas-des-Bois 22
29/04 #5: Saint-Gildas-des-Bois › Saint-Pern 65
30/04 #6: Montauban-de-Bretagne › Pontivy 17
01/05 #7: Saint-Brice-en-Coglès › Fougères 5
15/04 Liège - Bastogne - Liège U23 8
08/04 Ronde van Vlaanderen Beloften 8
31/03 - 02/04 Le Triptyque des Monts et Chateaux
Klassement 38
31/03 #1: Flobecq › Warcoing 12
01/04 #2: Frasnes-lez-Anvaing › Péronnes-lez-Antoing 24
02/04 #3b: Ath › Chièvres 35
02/04 #3a: Chièvres › Chièvres 57
26/03 Gent-Wevelgem/Kattekoers-Ieper 13
12/03 Rabobank Dorpenomloop Rucphen 32

Se resultater for 2016:


Antal Løbsdage 36
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 2
10/09 De Kustpijl 26
04/09 Kernen Omloop Echt-Susteren 24
27/08 - 28/08 Ronde van Midden Nederland
Ungdomstrøje 16
Klassement 34
27/08 #1: Doorn › Leersum 9
28/08 #2: Utrecht › Utrecht 28
07/08 Antwerpse Havenpijl 25
27/07 - 31/07 PostNord Danmark Rundt - Tour of Denmark
Ungdomstrøje 12
Klassement 65
Ungdomstrøje 12
Klassement 65
27/07 #1: Herning › Esbjerg 75
28/07 #2: Rømø › Sønderborg 25
29/07 #3: Aabenraa › Vejle 39
30/07 #4: Nyborg › Nyborg 80
31/07 #5: Karrebæksminde › Frederiksberg 104
29/06 - 02/07 Course Cycliste de Solidarnosc et des Champions Olympiques
29/06 #1: Radom › Lodz 87
30/06 #3: Pabianice › Sieradz 29
30/06 #2: Koluszki › Kutno 121
01/07 #4: Piotrkow Trybunalski › Kielce 111
02/07 #5: Tarnobrzeg › Krosno DNS
26/06 DM - Linjeløb 23
07/06 - 12/06 Okolo Slovenska
Ungdomstrøje 3
Klassement 16
07/06 #Prologue: Banska Bystrica › Banska Bystrica 19
08/06 #1: Banska Bystrica › Banska Bystrica 24
09/06 #2: Banska Bystrica › Strbske Pleso 19
10/06 #3: Strbske Pleso › Zuberec 36
11/06 #4: Zuberec › Bojnice 15
12/06 #5: Bojnice › Piestany 18
28/05 DM U23 - Linjeløb 4
01/05 Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt 15
13/04 - 17/04 Tour du Loir et Cher E Provost
Ungdomstrøje 14
Points-trøje 44
Klassement 53
13/04 #1: Blois › Nouan Le Fuzelier 33
14/04 #2: Orchaise › Chailles 18
15/04 #3: Freteval › Vendome 86
16/04 #4: Ange › Ange 24
17/04 #5: Blois › Blois 28
09/04 Ronde van Vlaanderen Beloften 54
27/03 Gent-Wevelgem/Kattekoers-Ieper 51
05/03 Craft Ster van Zwolle 31

Se resultater for 2015:


Antal Løbsdage 27
Antal sejre, etaper / 1-dagsløb 2
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 13
Antal sejre, klassementer 1
Antal top-10, klassementer 2
04/09 - 06/09 Grand Prix Rüebliland
Points-trøje 9
Klassement 32
Points-trøje 9
Klassement 32
04/09 #1: Roggliswil › Roggliswil 9
05/09 #3: Möhlin › Möhlin 45
05/09 #2: Möhlin › Möhlin 13
06/09 #4: Wohlen › Wohlen 5
30/08 Trofeo Emilio Paganessi DNS
29/08 Trofeo comune di Vertova Memorial Pietro Merelli 4
07/08 - 09/08 Aubel - Thimister - La Gleize
Klassement 67
07/08 #1: Aubel › Aubel 169
08/08 #2b: Thimister › Thimister 8
09/08 #3: La Gleize › La Gleize 24
03/07 - 06/07 Sint-Martinusprijs Kontich
Points-trøje 2
Klassement 1
03/07 #1: Kontich › Kontich 1
04/07 #2: Antwerpen › Antwerpen 2
05/07 #4: Kontich › Kontich 36
05/07 #3: Waarloos › Waarloos 4
06/07 #5: Kontich › Kontich 14
28/05 - 31/05 Tour du Pays de Vaud
28/05 #Prologue: Lucens › Lucens 25
29/05 #1: Onnens › Tartegnin 45
30/05 #2a: Veytaux › Champéry 84
30/05 #2b: Champéry › Champéry 40
31/05 #3: Pompaples › St.Prex DNF
23/05 - 24/05 Trophée Centre Morbihan
Points-trøje 2
Klassement 3
Points-trøje 2
Klassement 3
23/05 #1: Brandivy › Elven 1
24/05 #3: Noyal-Pontivy › Locminé 18
24/05 #2: Réguiny › Naizin 9
30/04 - 03/05 La Coupe du Président de la Ville de Grudziądz
Points-trøje 7
Klassement 31
Points-trøje 7
Klassement 31
Points-trøje 7
Klassement 31
30/04 #1b: Jablonowo Pom. › Jablonowo Pom. 2
30/04 #1a: Gruta › ?asin 5
01/05 #2: Lisewo › Pluznica 83
02/05 #3: Swiecie › Swiecie 30
03/05 #4: Grudziadz › Grudziadz 7
12/04 Paris - Roubaix Juniors 7

Se resultater for 2014:


Antal Løbsdage 14
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 2
Antal sejre, klassementer 1
08/08 - 10/08 Aubel - Thimister - La Gleize
Ungdomstrøje 2
Klassement 14
08/08 #1: Aubel › Aubel 25
09/08 #2b: Thimister › Thimister 41
10/08 #3: La Gleize › La Gleize 23
04/07 - 07/07 Sint-Martinusprijs Kontich
Ungdomstrøje 1
Points-trøje 3
Klassement 1
04/07 #Prologue: Waarloos › Waarloos 6
05/07 #2: Kontich › Kontich 15
06/07 #4: Antwerp › Antwerp 6
07/07 #5: Kontich › Kontich 13
29/06 DM - Linjeløb DNF
29/05 - 01/06 Tour du Pays de Vaud
Ungdomstrøje 23
Klassement 56
29/05 #Prologue: Yverdon › Yverdon 12
30/05 #1: Dompierre VD › Romanel-sur-Lausanne 18
31/05 #3: Les Aviolats › Les Diablerets 23
31/05 #2: Romanel-sur-Lausanne › Les Diablerets 71
01/06 #4: Treytorrens VD › Grandcour 61
13/04 Paris - Roubaix Juniors 53