Malte Hellerup

Info om Malte Hellerup:

Navn Malte Hellerup
Født 07-04-2004 (20 år)
Nuværende hold Team Aalborg - Sparekassen Danmark
UCI rangliste 2363

Hold:

2024 Team Aalborg - Sparekassen Danmark
2023 Team Aalborg - Sparekassen Danmark
2022 Team Mascot Workwear
2021 Team Mascot Workwear

Sæsoner:

Sæson Sejre (1-dags) Sejre (Klassement) Top-10
2024 1 0 8
2023 0 0 11
2022 0 0 1
2021 0 0 2

Malte Hellerup's løbskalender og resultater i 2024:

Malte Hellerup har foreløbigt følgende løb på programmet i 2024:


Antal Løbsdage 24
Antal sejre, etaper / 1-dagsløb 1
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 9
Antal top-10, klassementer 1
16/06 Bording Cup - Nysted 16
30/05 - 02/06 Tour of Malopolska
Ungdomstrøje 1
Klassement 12
30/05 #Prologue: Kraków › Kraków 39
31/05 #1: Koszyce › Myślenice (Góra Chełm) 6
01/06 #2: Wieliczka › Nowy Targ 17
02/06 #3: Jabłonka › Przehyba 12
26/05 Fyen Rundt - Tour of Funen 9
25/05 Grand Prix Herning 20
20/05 Principia Løbet Randers 7
19/05 Hobro Løbet 7
18/05 Campione Pinse Cup - Horsens 8
11/05 National Championships Denmark MU - Road Race 9
10/05 National Championships Denmark MU - ITT DNS
05/05 Ringerike GP 16
04/05 Sundvolden GP 26
28/04 Fredericia CC 11
27/04 HCC Løbet 15
21/04 Visit Vejle Løbet 6
13/04 Agro-Top Løbet Skive 2
07/04 Meldgaardløbet 40
07/04 Meldgaardløbet 40
01/04 3 Dage i Nord - #3 Campione Cup - Aalborg 11
31/03 3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy 24
30/03 3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjí¸rring 20
29/03 Bording Cup - Vejen 32
24/03 Elektroland24 S-Cup 1

Se resultater for 2023:


Antal Løbsdage 33
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 11
01/10 Holbæk 4
24/09 Fri Bike Shop Sønderborg 35
23/09 Tønder ACR løbet 29
17/09 Odder CK 19
16/09 CarPeople Løbet 26
10/09 Konggaard Løbet 6
03/09 National Championships Denmark MU - Road Race 7
26/08 Grand Prix Lumsås 5
18/08 - 20/08 Baltic Chain Tour
Ungdomstrøje 11
Points-trøje 8
Klassement 23
18/08 #1: Tartu › Valga 50
19/08 #2: Sigulda › Sigulda 2
20/08 #3: Panevėžys › Panevėžys 33
13/08 Hobro Løbet 4
10/08 Hadsten Gadeløb 14
03/08 - 03/08 Randers Bike Week
Klassement 11
03/08 #1: Sønder Borup › Sønder Borup 50
04/08 #2: Sønder Borup › Sønder Borup 7
05/08 #3: Sønder Borup › Sønder Borup 18
06/08 #4: Fussingø › Fussingø 3
25/06 National Championships Denmark - Road Race 40
18/06 Din Bilpartner Løbet - Vejen 12
11/06 Visit Vejle Løbet 10
10/06 Agro-Top Løbet Skive 27
29/05 Principia Løbet Randers 46
28/05 Campione Pinse Cup - Herning 50
27/05 Campione Pinse Cup - Horsens DNF
07/05 Ringerike GP DNF
06/05 Sundvolden GP DNF
30/04 Kolding BC Løbet 67
23/04 Kriterium Frederikshøj 3
16/04 Slagelseløbet 53
10/04 3 Dage i Nord - #3 Campione Cup - Aalborg 66
09/04 3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy 10
08/04 3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring 50
02/04 Meldgaardløbet 34

Se resultater for 2022:


Antal Løbsdage 18
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 1
05/08 - 07/08 Aubel-Thimister-Stavelot
Klassement 22
05/08 #1: Aubel › Aubel 86
06/08 #2a: Thimister › Thimister 14
06/08 #2b: Thimister › Thimister 53
07/08 #3: Stavelot › Stavelot 16
13/07 - 17/07 Ain Bugey Valromey Tour
Klassement 43
13/07 #1: Culoz › Belley 69
14/07 #2: Saint-Victor-de-Morestel › Morestel 37
15/07 #3: Loyettes › Ambérieu 33
16/07 #4: Izernore › Injoux-Génissiat 52
17/07 #5: Artemare › Hauteville-Lompnès 55
26/06 National Championships Denmark MJ - Road Race 5
26/05 - 29/05 Tour du Pays de Vaud
26/05 #Prologue: Puidoux › Puidoux 23
27/05 #1: Paudex › Mathod 88
28/05 #2a: Cuarnens › Champagne DNS
28/05 #2b: Champagne › Champagne DNS
05/05 - 08/05 Course de la Paix Juniors
Klassement 35
05/05 #1: Litoměřice › Litoměřice 22
06/05 #2a: Třebenice › Třebenice 28
06/05 #2b: Štětí › Štětí 20
07/05 #3: Teplice › Olbernhau 36
08/05 #4: Terezín › Terezín 68
27/02 Kuurne - Brussel - Kuurne Juniors DNF

Se resultater for 2021:


Antal Løbsdage 16
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 2
30/09 - 03/10 LVM Saarland Trofeo
Ungdomstrøje 20
Points-trøje 15
Klassement 34
30/09 #1: Hambach › Ormesheim 54
01/10 #2: Bexbach › Münchwies 56
02/10 #3a: Brenschelbach › Altheim 60
02/10 #3b: Bitche › Breitfurt 16
03/10 #4: Gersheim › Gersheim 34
26/08 - 29/08 Course de la Paix Juniors
Ungdomstrøje 18
Points-trøje 24
Klassement 52
26/08 #1: Litoměřice › Litoměřice 9
27/08 #2a: Třebenice › Třebenice 68
27/08 #2b: Štětí › Štětí 16
28/08 #3: Teplice › Olbernhau 67
29/08 #4: Terezín › Terezín 66
06/08 - 08/08 Aubel-Thimister-Stavelot
Ungdomstrøje 18
Klassement 71
06/08 #1: Aubel › Aubel 41
07/08 #2b: Thimister › Thimister 14
07/08 #2a: Thimister › Thimister 17
08/08 #3: Stavelot › Stavelot 82
19/06 DM Junior mænd - Linjeløb 7
17/06 DM Junior mænd - Enkeltstart 50