Kasper Viberg Søgaard

Info om Kasper Viberg Søgaard:

Navn Kasper Viberg Søgaard
Født 12-09-2001 (22 år)
Nuværende hold

Hold:

2023 Leopard TOGT Pro Cycling
2022 Riwal Cycling Team
2021 Team CO:PLAY-Giant
2020 Team Synch - Giant
2019 ABC Junior
2018 ABC Junior

Sæsoner:

Sæson Sejre (1-dags) Sejre (Klassement) Top-10
2023 0 0 1
2021 0 0 2
2020 0 0 1
2019 0 0 1

Kasper Søgaard's løbskalender og resultater i 2024:

Kasper Søgaard har foreløbigt følgende løb på programmet i 2024:


Antal Løbsdage 0
Ingen resultater registreret

Se resultater for 2023:


Antal Løbsdage 41
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 1
01/10 Holbæk 12
20/09 - 24/09 Å koda Tour Luxembourg
Ungdomstrøje 41
Klassement 94
20/09 #1: Luxembourg › Luxembourg Kirchberg 80
21/09 #2: Mondorf-les-Bains › Mamer 106
22/09 #3: Mertert › Vianden 77
23/09 #4: Pétange › Pétange 93
24/09 #5: Mersch › Luxembourg 70
17/09 Grote Prijs Rik Van Looy 54
10/09 Konggaard Løbet 46
03/09 National Championships Denmark MU - Road Race DNF
21/08 Tour de Charlottenlund 28
26/07 - 30/07 Tour Alsace
Ungdomstrøje 56
Points-trøje 44
Klassement 78
26/07 #1: Sausheim › Sausheim 43
27/07 #2: Rust (Europa-Park) › Sélestat 118
28/07 #3: Vesoul › La Planche des Belles-Filles 91
29/07 #4: Tagolsheim › Altkirch 96
30/07 #5: Ribeauville › Cernay 71
23/07 Grand Prix de la ville de Pérenchies 41
25/06 National Championships Denmark - Road Race 53
11/06 - 18/06 Giro Next Gen
Klassement 103
11/06 #1: Agliè › Agliè 71
12/06 #2: San Francesco al Campo › Cherasco 106
13/06 #3: Priocca › Magenta 100
14/06 #4: Morbegno › Passo dello Stelvio 135
15/06 #5: Cesano Maderno › Manerba del Garda 98
16/06 #6: Pergine Valsugana › Povegliano 88
17/06 #7: Possagno › Pian del Cansiglio 83
18/06 #8: Tavagnacco › Trieste 85
26/05 - 29/05 Tour of Norway
Ungdomstrøje 23
Klassement 103
26/05 #Prologue: Bergen › Mount Flí¸yen 79
27/05 #1: Rí¸ldal › Hovden 69
28/05 #2: Valle › Stavanger 109
29/05 #3: Stavanger › Stavanger 89
18/05 Frederiksberg EL Løbet 14
07/05 Ringerike GP DNF
06/05 Sundvolden GP 49
23/04 ABC København 10
15/04 Liège - Bastogne - Liège U23 DNF
06/04 - 09/04 Circuit des Ardennes
06/04 #1: Nouvion-sur-Meuse › Sedan 151
07/04 #2: Renneville › Gruyères 93
08/04 #3: Chooz › Haybes DNF
26/03 Gent-Wevelgem / Kattekoers-Ieper DNF
17/03 Youngster Coast Challenge 77
12/03 Albert Achterhes Profronde van Drenthe 72
04/03 Salverda Ster van Zwolle 65

Se resultater for 2022:


Antal Løbsdage 27
02/10 Famenne Ardenne Classic DNF
13/09 - 17/09 Skoda Tour Luxembourg
Ungdomstrøje 44
Klassement 97
Ungdomstrøje 44
Klassement 97
13/09 #1: Luxembourg › Luxembourg 153k 105
14/09 #2: Junglinster › Schifflange 85
15/09 #3: Rosport › Diekirch 95
16/09 #4: Remich › Remich 73
17/09 #5: Mersch › Luxembourg 101
04/09 Gylne Gutuer 37
03/09 Lillehammer GP 92
28/08 Ronde van de Achterhoek DNF
09/08 - 11/08 Tour de l'Ain
09/08 #1: Châtillon-Sur-Chalaronne › Val-Revermont 75
10/08 #2: Saint-Vulbas › Lagnieu 102
11/08 #3: Plateau d'Hauteville › Lélex OTL
26/06 DM - Linjeløb DNF
19/06 DM U23 - Linjeløb 17
08/06 - 12/06 ZLM Tour
Ungdomstrøje 14
Klassement 52
08/06 #1: Kapelle › Kapelle 58
09/06 #2: Veere › Goes 75
10/06 #3: Heythuysen › Buchten 58
11/06 #4: Sint Willebrord › Mierlo 69
12/06 #5: Made › Rijsbergen 71
21/05 Grand Prix Herning 74
08/05 Ringerike GP 53
07/05 Sundvolden GP 42
16/04 Tour du Jura Cycliste DNF
15/04 Classic Grand Besançon Doubs 77
13/03 Albert Achterhes Profronde van Drenthe DNF
06/03 Visit Friesland Elfsteden Race DNF
06/03 Visit Friesland Elfsteden Race DNF

Se resultater for 2021:


Antal Løbsdage 8
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 2
17/10 DM U23 - Linjeløb 31
09/09 - 12/09 Okolo jižních Čech / Tour of South Bohemia
09/09 #1: Jindřichův Hradec › Jindřichův Hradec 8
10/09 #2: Třeboň › Nová Bystřice 60
11/09 #3: Protivín › Studená DNF
29/08 Rent Liv Løbet Skive 63
20/06 DM - Linjeløb DNF
29/05 - 30/05 Orlen Nations Grand Prix
Klassement 101
29/05 #1: Białystok › Białystok 127
30/05 #2: Białystok › Białystok 9

Se resultater for 2020:


Antal Løbsdage 6
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 1
13/09 DM U23 - Linjeløb 9
23/08 DM - Linjeløb 24
12/08 - 16/08 Tour Bitwa Warszawska 1920
12/08 #Prologue: Warsaw › Warsaw 117
13/08 #1: Radzymin › Radzymin 72
15/08 #3: Nasielsk › Nasielsk 119
16/08 #4: Płock › Płońsk DNF

Se resultater for 2019:


Antal Løbsdage 9
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 1
30/08 - 01/09 Grand Prix Rüebliland
Klassement 18
Klassement 18
30/08 #1: Rheinfelden › Schupfart 31
31/08 #2a: Hägglingen › Hägglingen 40
31/08 #2b: Hägglingen › Hägglingen 8
01/09 #3: Wohlen › Wohlen 20
29/06 DM Junior mænd - Linjeløb 51
27/06 DM Junior mænd - Enkeltstart 52
25/05 - 26/05 Trophée Centre Morbihan
Klassement 45
Klassement 45
25/05 #1: Plumelin › Plumelin 64
26/05 #3: Moustoir-Ac › Locminé 53
26/05 #2: Réguiny › Naizin 61

Se resultater for 2018:


Antal Løbsdage 10
31/08 - 02/09 Grand Prix Rüebliland
Klassement 69
Klassement 69
31/08 #1: Wittnau › Wittnau 90
01/09 #2: Möhlin › Möhlin 62
01/09 #3: Möhlin › Möhlin 88
02/09 #4: Steinmaur › Steinmaur 43
11/07 Menen-Kemmel-Menen DNF
28/06 DM Junior mænd - Enkeltstart 45
06/04 - 08/04 Internationale Cottbuser Junioren-Etappenfahrt
Ungdomstrøje 25
Klassement 56
06/04 #1: Drebkau › Drebkau 59
07/04 #2a: Drachhausen › Drachhausen 64
07/04 #2b: Cottbus › Cottbus 81
08/04 #3: Dissen › Dissen 46

Se resultater for 2017:


Antal Løbsdage 1
24/06 DM Junior mænd - Linjeløb 57