Kasper Due Kaspersen

Info om Kasper Due Kaspersen:

Navn Kasper Due Kaspersen
Født 26-05-1997 (27 år)
Nuværende hold Team IBT - Tripeak

Hold:

2024 Team IBT - Tripeak
2023 Team IBT - Tripeak
2022 Team IBT - BH Carl Ras
2021 Team O.B.Wiik - Dan Stillads
2020 Team Mascot Workwear
2019 Team Mascot Workwear

Sæsoner:

Sæson Sejre (1-dags) Sejre (Klassement) Top-10
2023 0 0 1
2022 0 0 1

Kasper Due Kaspersen's løbskalender og resultater i 2024:

Kasper Due Kaspersen har foreløbigt følgende løb på programmet i 2024:


Antal Løbsdage 0
Ingen resultater registreret

Se resultater for 2023:


Antal Løbsdage 29
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 1
08/10 Paris - Tours Espoirs 128
17/09 Grote Prijs Rik Van Looy DNF
03/09 National Championships Denmark MU - Road Race DNF
25/08 - 25/08 Svanesunds 3-dagars
25/08 #1: Etape 14
26/08 #2: Etape 9
26/08 #3: Etape 24
18/08 - 20/08 Baltic Chain Tour
Ungdomstrøje 43
Klassement 79
18/08 #1: Tartu › Valga 41
19/08 #2: Sigulda › Sigulda 84
20/08 #3: Panevėžys › Panevėžys 26
13/08 Memoriał Jana Magiery DNF
12/08 Memorial Henryka Łasaka DNF
25/06 National Championships Denmark - Road Race DNF
18/06 Din Bilpartner Løbet - Vejen DNF
11/06 Ordrup CC Linjeløb 16
10/06 Agro-Top Løbet Skive 26
04/06 Memorial Philippe Van Coningsloo DNF
21/05 CK Nordsjælland Linjeløb 20
18/05 Frederiksberg EL Løbet 22
14/05 Giro Himledalen Linje - SweCup 4 15
13/05 Grand Prix Herning DNF
29/04 - 03/05 Carpathian Couriers Race in memory of Wacław Felczak
29/04 #1: Budapest › Budapest 14
30/04 #2: Bí¡novce nad Bebravou › Bí¡novce nad Bebravou 91
01/05 #3: Starí¡ Ä½ubovňa › Starí¡ Ä½ubovňa 92
02/05 #4: Niedzica › Podegrodzie 87
03/05 #5: Iwonicz Zdrój › Rymanów Zdrój DNF
09/04 3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy 57
08/04 3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring 44
06/04 Vitamin Well GP 40
11/03 Rhodes GP by Culture & Sports Organization 98

Se resultater for 2022:


Antal Løbsdage 17
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 1
27/07 - 30/07 Dookoła Mazowsza
27/07 #1: Teresin › Teresin 37
28/07 #2: Grodzisk Mazowiecki › Grodzisk Mazowiecki DNF
26/06 DM - Linjeløb DNF
19/06 DM U23 - Linjeløb 44
05/06 Memorial Philippe Van Coningsloo DNF
22/05 Fyen Rundt - Tour of Funen 89
21/05 Grand Prix Herning DNF
29/04 - 03/05 Carpathian Couriers Race in memory of Wacław Felczak
29/04 #Prologue: Budapest › Budapest 9
01/05 #1: Starí¡ Ä½ubovňa › Starí¡ Ä½ubovňa 94
02/05 #2: Piwniczna-Zdrój › Niedzica Zapora DNF
24/03 - 27/03 International Tour of Rhodes
Ungdomstrøje 42
Klassement 92
24/03 #Prologue: Ialyssos › Ialyssos 106
25/03 #1: Rhodes › Kalamonas 109
26/03 #2: Rhodes › Afantou 65
27/03 #3: Rhodes › Maritsa 92
20/03 International Rhodes Grand Prix 98
12/03 - 13/03 South Aegean Tour
Ungdomstrøje 31
Klassement 75
12/03 #1: Koskinou › Koskinou 72
13/03 #2: Rhodes › Salakos 73

Se resultater for 2021:


Antal Løbsdage 5
17/10 DM U23 - Linjeløb 21
16/10 DM U23 - Enkeltstart 24
29/08 Rent Liv Løbet Skive DNF
20/06 DM - Linjeløb DNF
29/05 Grand Prix Herning DNF

Se resultater for 2020:


Antal Løbsdage 2
03/10 DM Junior mænd - Enkeltstart 41
23/08 DM Junior mænd - Linjeløb DNF

Se resultater for 2019:


Antal Løbsdage 3
18/08 La Philippe Gilbert juniors DNF
09/08 - 11/08 Aubel - Thimister - Stavelot
09/08 #1: Aubel › Aubel 30
10/08 #2a: Thimister › Thimister DNS
29/06 DM Junior mænd - Linjeløb 14