Julius Johansen

Billede af den danske cykelrytter Julius Johansen

Info om Julius Johansen:

Navn Julius Johansen
Født 13-09-1999 (24 år)
Højde 188 cm
Vægt 75 kg
Nuværende hold Sabgal / Anicolor
UCI rangliste 2086

Hold:

2024 Sabgal / Anicolor
2023 Intermarché - Circus - Wanty
2022 Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
2021 Uno-X Pro Cycling Team
2020 Uno-X Norwegian Development Team
2019 Team ColoQuick
2018 Team ColoQuick
2017 Bí¸rkop Cykler-Carl Ras Roskilde Junior
2016 Bí¸rkop Cykler-Carl Ras Roskilde Junior

Sæsoner:

Sæson Sejre (1-dags) Sejre (Klassement) Top-10
2024 0 0 1
2023 0 0 3
2021 0 0 2
2020 2 0 5
2019 0 0 5
2018 2 1 9
2017 4 1 5
2016 1 0 7
2015 0 0 2

Julius Johansen's løbskalender og resultater i 2024:

Julius Johansen har foreløbigt følgende løb på programmet i 2024:


Antal Løbsdage 28
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 1
07/06 - 10/06 GP Douro Internacional
Klassement 42
07/06 #1: Resende › Resende 54
08/06 #2: Santa Marta Penaguií£o › Carrazeda de Ansií£es NR
09/06 #3: Tabuaí§o › Armamar 50
10/06 #4: Lamego › Lamego 22
26/05 Fyen Rundt - Tour of Funen DNF
25/05 Grand Prix Herning 12
20/05 Principia Løbet Randers 3
19/05 Hobro Løbet 24
18/05 Campione Pinse Cup - Horsens 23
03/05 - 05/05 Grande Príªmio Internacional Beiras e Serra da Estrela
Klassement 44
03/05 #1: Trancoso › Míªda 53
04/05 #2: Belmonte › Sabugal 76
05/05 #3: Manteigas › Covilhí£ 44
25/04 - 28/04 Grande Prémio O Jogo
Klassement 31
25/04 #1: Míªda › Míªda 46
26/04 #2: Trancoso › Vila Nova de Poiares 42
27/04 #3: Barcelos › Barcelos 70
28/04 #4: Paredes › Paredes 27
14/04 Clí¡ssica Viana do Castelo 94
04/04 - 07/04 Circuit des Ardennes
Klassement 17
04/04 #1: Juniville › Asfeld 34
05/04 #2: Auvillers-les-Forges › Hardoncelle 36
06/04 #3: Charleville-Mézières › Aiglemont 44
07/04 #4: Sedan › Sedan 41
30/03 Gran Premio Miguel Indurain 91
20/03 - 24/03 Volta ao Alentejo
Klassement 58
20/03 #1: Castro Verde › Beja 28
21/03 #2: Vidigueira › Grí¢ndola 30
22/03 #3: Mourí£o › Reguengos de Monsaraz 38
23/03 #4: Monforte › Castelo de Vide 62
24/03 #5: Nisa › Evora 30
17/03 Classica da Arrabida - Cyclin'Portugal 34

Se resultater for 2023:


Antal Løbsdage 77
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 3
12/10 - 17/10 Gree-Tour of Guangxi
Ungdomstrøje 30
Points-trøje 40
Klassement 55
12/10 #1: Beihai › Beihai 26
13/10 #2: Beihai › Qinzhou 133k 35
14/10 #3: Nanning › Nanning 109k 59
15/10 #4: Nanning › Nongla 139k 59
16/10 #5: Liuzhou › Guilin 60
17/10 #6: Guilin › Guilin 48
04/10 Visit Friesland Elfstedenrace 57
03/10 Sparkassen Münsterland Giro 22
26/08 - 17/09 La Vuelta Ciclista a España
Ungdomstrøje 28
Klassement 98
26/08 #1: Barcelona › Barcelona 12
27/08 #2: Mataró › Barcelona 55
28/08 #3: Síºria › Arinsal 140
29/08 #4: Andorra la Vella › Tarragona 82
30/08 #5: Morella › Burriana 151
31/08 #6: La Vall d'Uixó › Observatorio Astrofí­sico de Javalambre 90
01/09 #7: Utiel › Oliva 86
02/09 #8: Dénia › Xorret de Catí­. Costa Blanca Interior 128
03/09 #9: Cartagena › Collado de la Cruz de Caravaca 95
05/09 #10: Valladolid › Valladolid 19
06/09 #11: Lerma › La Laguna Negra.Vinuesa 104k 25
07/09 #12: í“lvega › Zaragoza 94
08/09 #13: Formigal. Huesca la Magia › Col du Tourmalet 138
09/09 #14: Sauveterre-de-Béarn › Larra-Belagua 54
10/09 #15: Pamplona › Lekunberri 102
12/09 #16: Liencres Playa › Bejes 49
13/09 #17: Ribadesella/Ribeseya › Altu de L'Angliru 103
14/09 #18: Pola de Allande › La Cruz de Linares 95
15/09 #19: La Bañeza › íscar 24
16/09 #20: Manzanares El Real › Guadarrama 62
17/09 #21: Hipódromo de la Zarzuela › Madrid. Paisaje de la Luz 48
20/08 BEMER Cyclassics 94
15/08 - 19/08 PostNord Danmark Rundt - Tour of Denmark
Points-trøje 12
Klassement 46
Points-trøje 12
Klassement 46
15/08 #1: Aalborg › Aalborg 45
16/08 #2: Kjellerup › Silkeborg 73
17/08 #3: Vejen › Vejle 49
18/08 #4: Kalundborg › Bagsví¦rd 45
19/08 #5: Helsingí¸r › Helsingí¸r 116
29/07 - 04/08 Tour de Pologne
29/07 #1: Poznań › Poznań DNS
25/06 National Championships Denmark - Road Race 11
22/06 National Championships Denmark - ITT 9
18/06 Din Bilpartner Løbet - Vejen 9
27/05 Marcel Kint Classic DNF
16/05 - 21/05 4 Jours de Dunkerque / Grand Prix des Hauts de France
Ungdomstrøje 19
Points-trøje NR
Klassement 49
Ungdomstrøje 19
Points-trøje 43
Klassement 49
16/05 #1: Dunkerque › Abbeville 65
17/05 #2: Compiègne › Laon 36
18/05 #3: Saint-Quentin › Saint-Quentin 45
19/05 #4: Maubeuge › Achicourt 112
20/05 #5: Roubaix › Cassel 33
21/05 #6: Avion › Dunkerque 45
13/05 Grand Prix Herning 14
07/05 Tro-Bro Léon 67
06/05 Grand Prix du Morbihan 97
01/05 Eschborn-Frankfurt 85
16/04 Slagelseløbet 41
09/04 Paris-Roubaix 71
05/04 Scheldeprijs DNF
31/03 La Route Adélie de Vitré 62
26/03 La Roue Tourangelle Centre Val de Loire - Trophée Groupama Paris Val de Loire 55
22/03 Classic Brugge-De Panne 42
22/03 Classic Brugge-De Panne 42
17/03 Bredene Koksijde Classic 79
15/03 Danilith Nokere Koerse 56
12/03 Albert Achterhes Profronde van Drenthe 88
05/03 Grote prijs Jean - Pierre Monseré 55
04/03 Grand Prix Criquielion 31
20/02 - 26/02 UAE Tour
Ungdomstrøje 25
Klassement 58
20/02 #1: Al Dhafra Castle › Al Mirfa 95k 67
21/02 #2: Khalifa Port › Khalifa Port 12
22/02 #3: Umbrella Beach Al Fujairah › Jebel Jais 65
23/02 #4: Al Shindagha › Dubai Harbour 59
24/02 #5: Al Marjan Island › Umm al Quwain 29
25/02 #6: Warner Bros. World Abu Dhabi › Abu Dhabi Breakwater 75
26/02 #7: Hazza Bin Zayed Stadium › Jebel Hafeet 83
12/02 Clasica de Almeria 36
29/01 Cadel Evans Great Ocean Road Race 76
17/01 - 22/01 Santos Tour Down Under
Klassement 83
17/01 #Prologue: Adelaide › Adelaide 3
18/01 #1: Tanunda › Tanunda 31
19/01 #2: Brighton › Victor Harbor 86
20/01 #3: Norwood › Campbelltown 87
21/01 #4: Port Willunga › Willunga Township 87
22/01 #5: Unley › Mount Lofty 98
14/01 Schwalbe Classic 22

Se resultater for 2022:


Antal Løbsdage 87
06/10 Gran Piemonte 66
03/10 Coppa Bernocchi - GP BPM DNF
18/09 Grand Prix d'Isbergues - Pas de Calais 40
16/09 Kampioenschap van Vlaanderen 73
19/08 - 11/09 La Vuelta ciclista a España
Ungdomstrøje 37
Klassement 129
Ungdomstrøje 37
Klassement 128
19/08 #1: Utrecht › Utrecht 19
20/08 #2: 's-Hertogenbosch › Utrecht 134
21/08 #3: Breda › Breda 158
23/08 #4: Vitoria-Gasteiz › Laguardia 178
24/08 #5: Irún › Bilbao 88k 112
25/08 #6: Bilbao › Ascensión al Pico Jano. San Miguel de Aguayo 163
26/08 #7: Camargo › Cistierna 172
27/08 #8: La Pola Llaviana/Pola de Laviana › Colláu Fancuaya 157
28/08 #9: Villaviciosa › Les Praeres. Nava 158
30/08 #10: Elche › Alicante 47
31/08 #11: ElPozo Alimentación › Cabo de Gata 36
01/09 #12: Salobreña › Peñas Blancas. Estepona 127
02/09 #13: Ronda › Montilla 114
03/09 #14: Montoro › Sierra de La Pandera 128
04/09 #15: Martos › Sierra Nevada 118
06/09 #16: Sanlúcar de Barrameda › Tomares 66
07/09 #17: Aracena › Monasterio de Tentudía 106
08/09 #18: Trujillo › Alto del Piornal 122
09/09 #19: Talavera de la Reina › Talavera de la Reina 76
10/09 #20: Moralzarzal › Puerto de Navacerrada 104
11/09 #21: Las Rozas › Madrid 90
30/07 - 05/08 Tour de Pologne
Klassement 100
30/07 #1: Kielce › Lublin 146
31/07 #2: Chełm › Zamość 106
01/08 #3: Kraśnik › Przemyśl 96
02/08 #4: Lesko › Sanok 129
03/08 #5: Łańcut › Rzeszów 116
04/08 #6: Nowy Targ (Gronków) › Stacja Narciarska Rusiński 54
05/08 #7: Valsir › Kraków 145k 124
26/06 DM - Linjeløb 17
23/06 DM - Enkeltstart 13
05/06 - 12/06 Critérium du Dauphiné
Ungdomstrøje 37
Klassement 125
Ungdomstrøje 37
Klassement 125
05/06 #1: La Voulte-sur-Rhône › Beauchastel 145
06/06 #2: Saint-Péray › Brives-Charensac 135
07/06 #3: Saint-Paulien › Chastreix-Sancy 120
08/06 #4: Montbrison › La Bâtie d’Urfé 40
09/06 #5: Thizy-les-Bourgs › Chaintré 123
10/06 #6: Rives › Gap 130
11/06 #7: Saint-Chaffrey › Vaujany 134
12/06 #8: Saint-Alban-Leysse › Plateau de Salaison 124
24/05 - 29/05 Tour of Norway
Klassement 66
24/05 #1: Bergen › Voss 49
25/05 #2: Ulvik › Geilo 48
26/05 #3: Gol › Stavsro/Gaustatoppen 73
27/05 #4: Hovden › Kristiansand 67
28/05 #5: Flekkefjord › Sandnes 78
29/05 #6: Stavanger › Stavanger 69
21/05 Veenendaal-Veenendaal Classic 45
18/05 Puivelde koerse 31
17/05 Ruddervoorde Koerse 31
17/05 Sint Elooisprijs Ruddervoorde 31
26/04 - 01/05 Tour de Romandie
Ungdomstrøje 34
Points-trøje 42
Klassement 115
26/04 #Prologue: Lausanne › Lausanne 40
27/04 #1: La Grande Beroche › Romont 140k 131
28/04 #2: Échallens › Échallens 117
29/04 #3: Valbroye › Valbroye 112
30/04 #4: Aigle › Zinal (Val d'Anniviers) 113
01/05 #5: Aigle › Villars 93
04/04 - 09/04 Itzulia Basque Country
04/04 #1: Hondarribia › Hondarribia 55
05/04 #2: Leitza › Viana 146
06/04 #3: Llodio › Amurrio DNS
02/04 Volta Limburg Classic 54
02/04 Volta Limburg Classic 54
02/04 Volta Limburg Classic 54
30/03 Dwars door Vlaanderen - A travers la Flandre ME 75
27/03 La Roue Tourangelle Centre Val de Loire - Trophée Groupama Paris Val de Loire 80
23/03 Minerva Classic Brugge-De Panne 81
23/03 Minerva Classic Brugge-De Panne 81
17/03 Grand Prix de Denain - Porte du Hainaut 51
16/03 Danilith Nokere Koerse 78
13/03 Albert Achterhes Profronde van Drenthe DNF
06/03 Grote Prijs Jean-Pierre Monseré 46
20/02 - 26/02 UAE Tour
Ungdomstrøje 31
Klassement 106
20/02 #1: Madinat Zayed › Madinat Zayed 59
21/02 #2: Hudayriyat Island › Abu Dhabi Breakwater 79
22/02 #3: Ajman › Ajman 34
23/02 #4: Fujairah Fort › Jebel Jais 111
24/02 #5: Ras al Khaimah Corniche › Al Marjan Island 66
25/02 #6: Expo 2020 Dubai › Expo 2020 Dubai 65
26/02 #7: Al Ain › Jebel Hafeet 108
10/02 - 15/02 Tour of Oman
Ungdomstrøje 40
Klassement 79
10/02 #1: Al Rustaq Fort › Muscat 92
11/02 #2: Naseem Park › Suhar Corniche 43
12/02 #3: Sultan Qaboos University › Qurayyat 93
13/02 #4: Al Sifah › Muscat 77
14/02 #5: Samail › Jabal Al Akhdhar 63
15/02 #6: Al Mouj Muscat › Matrah Corniche 75
02/02 - 06/02 Etoile de Bessèges - Tour du Gard
02/02 #1: Bellegarde › Bellegarde 104
03/02 #2: Saint-Christol-lèz-Alès › Rousson 139
04/02 #3: Bessèges › Bessèges 110
05/02 #4: Saint-Hilaire-de-Brethmas › Le Mont Bouquet DNS

Se resultater for 2021:


Antal Løbsdage 28
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 2
17/10 DM U23 - Linjeløb 11
16/10 DM U23 - Enkeltstart 3
10/10 Paris - Tours Espoirs 6
07/10 Paris - Bourges 115
05/10 Binche - Chimay - Binche / Mémorial Frank Vandenbroucke 34
03/10 Sparkassen Münsterland Giro 71
29/09 Eurométropole Tour 133
26/09 Classique Paris-Chauny 101
23/09 Omloop van het Houtland Middelkerke-Lichtervelde 75
21/09 Grand Prix de Denain - Porte du Hainaut 85
15/09 - 19/09 Okolo Slovenska / Tour de Slovaquie
Ungdomstrøje 24
Klassement 94
15/09 #Prologue: KoÅ¡ice › KoÅ¡ice 13
16/09 #1: KoÅ¡ice › KoÅ¡ice 119
17/09 #2: SpiÅ¡ské Podhradie › Dolný Kubín 100
18/09 #3: Dolný Kubín › Považská Bystrica 33
19/09 #4: Trenčianske Teplice › Trnava 93
26/08 - 29/08 Deutschland Tour
Ungdomstrøje 49
Klassement 95
26/08 #1: Stralsund › Schwerin 67
27/08 #2: Sangerhausen › Ilmenau 113
28/08 #3: Ilmenau › Erlangen 88
29/08 #4: Erlangen › Nürnberg 93
20/06 DM - Linjeløb DNF
17/06 DM - Enkeltstart 11
09/06 - 13/06 Tour of Slovenia
09/06 #1: Ptuj › RogaÅ¡ka Slatina 105
10/06 #2: Žalec › Celje (Celjski Grad) 136
11/06 #3: Brežice › KrÅ¡ko DNF
03/06 - 06/06 Course de la Paix Grand Prix Jeseníky
03/06 #Prologue: Jeseník › Jeseník 14
04/06 #1: Jeseník › Rýmařov 106
05/06 #2: Bruntál › Dlouhé Stráně OTL
07/04 Scheldeprijs ME DNF

Se resultater for 2020:


Antal Løbsdage 26
Antal sejre, etaper / 1-dagsløb 2
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 6
Antal top-10, klassementer 2
11/10 Paris-Tours Espoirs 36
03/10 DM - Enkeltstart 7
16/09 - 19/09 Okolo Slovenska / Tour de Slovaquie
Ungdomstrøje 24
Points-trøje 19
Klassement 106
16/09 #1a: Žilina › Žilina 117
16/09 #1b: Žilina › Žilina 66
17/09 #2: Žilina › Banská Bystrica 84
18/09 #3: Banská Bystrica › Žiar nad Hronom 85
19/09 #4: Topoľčianky › Skalica 86
13/09 DM U23 - Linjeløb 1
12/09 DM U23 - Enkeltstart 1
04/09 - 06/09 Albertina Baltyk - Karkonosze Tour
Ungdomstrøje 6
Klassement 15
03/09 - 06/09 Albertina Baltyk - Karkonosze Tour
Ungdomstrøje 6
Klassement 15
04/09 #2: Babimost › Zbąszynek 29
05/09 #3: Kożuchów › Osiecznica 25
06/09 #4: Piechowice › Piechowice 10
27/08 - 30/08 Tour Poitou-Charentes en Nouvelle Aquitaine
Ungdomstrøje 2
Klassement 8
27/08 #1: Montmoreau › Royan 53
28/08 #2: Royan › Échiré 38
29/08 #3a: Chasseneuil-du-Poitou › Jaunay-Marigny 35
29/08 #3b: Futuroscope › Jaunay-Marigny 12
30/08 #4: Thénezay › Poitiers 24
23/08 DM - Linjeløb 46
06/08 - 09/08 Czech Tour
06/08 #1: Uničov › Uničov 3
07/08 #2: Prostějov › Uničov 98
08/08 #3: Olomouc › Frýdek-Místek 131
09/08 #4: Mohelnice › Å ternberk DNF

Se resultater for 2019:


Antal Løbsdage 29
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 4
22/09 VM - Mixed Relay TTT 8
08/09 Gylne Gutuer 35
07/09 Lillehammer GP DNF
06/09 Hafjell TT 24
01/09 Grote Prijs Jef Scherens - Rondom Leuven 29
31/08 Omloop Mandel-Leie-Schelde Meulebeke 16
21/08 - 25/08 PostNord Danmark Rundt - Tour of Denmark
Ungdomstrøje 22
Klassement 104
Ungdomstrøje 22
Klassement 104
21/08 #1: Silkeborg › Silkeborg 101
22/08 #2: Grindsted › Grindsted 18
23/08 #3: Holstebro › Vejle 117
24/08 #4: Korsør › Asnæs Indelukke 106
25/08 #5: Roskilde › Frederiksberg 65
18/08 Fyen Rundt - Tour of Funen DNF
30/06 DM - Linjeløb DNF
23/06 DM U23 - Linjeløb 32
01/05 Eschborn-Frankfurt U23 DNF
27/04 Grand Prix Herning 7
17/04 - 21/04 Tour du Loir et Cher E Provost
Ungdomstrøje 1
Points-trøje 12
Klassement 2
17/04 #1: Blois › Vineuil 29
18/04 #2: Les Montils › Chailles 3
19/04 #3: Mer › Vendôme 12
20/04 #4: Angé › Angé 33
21/04 #5: Blois › Blois 11
13/04 Ronde van Vlaanderen Beloften 73
31/03 Gent-Wevelgem/Kattekoers-Ieper DNF
22/03 Youngster Coast Challenge 96

Se resultater for 2018:


Antal Løbsdage 36
Antal sejre, etaper / 1-dagsløb 2
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 9
Antal sejre, klassementer 1
Antal top-10, klassementer 2
11/09 - 16/09 Olympia's Tour
Ungdomstrøje 1
Points-trøje 3
Klassement 1
11/09 #1: Assen › Assen 1
12/09 #2: Emmen › Emmen 28
13/09 #3: Gieten › Hellendoorn 9
14/09 #4: Nijverdal › Duiven 5
15/09 #5a: Offenbeek › Offenbeek 33
15/09 #5b: Offenbeek › Offenbeek 3
16/09 #6: Dreumel › Beneden-Leeuwen 4
02/09 Gylne Gutuer DNF
01/09 Lillehammer GP 72
31/08 Hafjell GP 26
01/08 - 05/08 PostNord Danmark Rundt - Tour of Denmark
Ungdomstrøje 1
Points-trøje 15
Klassement 5
Ungdomstrøje 1
Points-trøje 15
Klassement 5
01/08 #1: Aalborg › Aalborg 37
02/08 #2: Viborg › Vejle 4
03/08 #3: Naestved › Vordingborg 49
04/08 #4: Nykøbing Falster › Nykøbing Falster 10
05/08 #5: Faxe › Frederiksberg 39
01/07 DM - Linjeløb 37
10/06 DM U23 - Linjeløb 1
18/05 - 20/05 A Travers Les Hauts De France - Trophee Paris-Arras Tour
Ungdomstrøje 37
Klassement 72
Ungdomstrøje 37
Klassement 72
18/05 #1: Le Cateau-Cambrésis › Villers-lès-Cagnicourt 102
19/05 #2: Lens › Liévin 100
20/05 #3: Hermies › Arras 59
12/05 Scandinavian Race in Uppsala 1909-2018 42
01/05 Eschborn-Frankfurt U23 DNS
29/04 Skive-Løbet DNF
11/04 - 15/04 Tour du Loir et Cher E Provost
Ungdomstrøje 20
Klassement 53
11/04 #1: Blois › Fougère 15
12/04 #2: Vernou-en-Sologne › La Ferté-Imbault 61
13/04 #3: Droué › Vendôme 23
14/04 #4: Bourré › Bourré 88
15/04 #5: Blois › Blois 76
31/03 - 02/04 Le Triptyque des Monts et Chateaux
Ungdomstrøje 9
Points-trøje 13
Klassement 55
31/03 #1: Pecq › Flobecq 6
01/04 #2: Tournai › Leuze-en-Hainaut 56
02/04 #3b: Chateau de Moulbaix › Beau Site (Saint-Sauveur) 74
02/04 #3a: Frasnes › Saint-Sauveur 46

Se resultater for 2017:


Antal Løbsdage 11
Antal sejre, etaper / 1-dagsløb 4
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 9
Antal sejre, klassementer 1
Antal top-10, klassementer 4
23/09 VM Junior mænd - Linjeløb 1
19/09 VM Junior mænd - Enkeltstart 6
04/08 EM Junior mænd - Linjeløb 94
02/08 EM Junior mænd - Enkeltstart 2
24/06 DM Junior mænd - Linjeløb 1
22/06 DM Junior mænd - Enkeltstart 1
08/06 - 11/06 Trofeo Karlsberg
Points-trøje 13
Klassement 1
08/06 #1: Neunkirchen › Neunkirchen 34
09/06 #2: Blieskastel- › Ommersheim 8
10/06 #3a: Homburg › Homburg 2
10/06 #3b: Brenschelbach › Brenschelbach 1
11/06 #4: Reinheim › Reinheim 6

Se resultater for 2016:


Antal Løbsdage 18
Antal sejre, etaper / 1-dagsløb 1
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 6
Antal top-10, klassementer 1
14/10 VM Junior mænd - Linjeløb 18
11/10 VM Junior mænd - Enkeltstart 4
28/08 Trofeo Emilio Paganessi DNF
27/08 Trofeo comune di Vertova Memorial Pietro Merelli 40
05/08 - 07/08 Aubel - Thimister - La Gleize
05/08 #1: Aubel › Aubel 1
06/08 #2b: Thimister › Thimister 43
07/08 #3: La Gleize › La Gleize DNF
25/06 DM Junior mænd - Linjeløb 8
26/05 - 29/05 Tour du Pays de Vaud
Ungdomstrøje 8
Klassement 47
26/05 #Prologue: Carrouge › Carrouge 3
27/05 #1: Bofflens › Apples 53
28/05 #2a: Ballaigues › Orbe 70
28/05 #2b: Orbe › Orbe 6
29/05 #3: Penthalaz › Vufflens-la-Ville 82
21/05 - 22/05 Trophée Centre Morbihan
Ungdomstrøje 2
Points-trøje 10
Klassement 7
Ungdomstrøje 2
Points-trøje 10
Klassement 7
21/05 #1: Brandivy › Grand-Champ 6
22/05 #3: Cruguel › Locmine 30
22/05 #2: Reguiny › Naizin 21
24/04 E3 Harelbeke - Junioren 37
10/04 Paris - Roubaix Juniors 22

Se resultater for 2015:


Antal Løbsdage 2
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 2
28/06 DM Junior mænd - Linjeløb 3
25/06 National Championships Denmark MJ - ITT 7