Julie Norman Leth

Billede af den danske cykelrytter Julie Leth

Info om Julie Norman Leth:

Navn Julie Norman Leth
Født 13-07-1992 (31 år)
Højde 175 cm
Nuværende hold Uno-X Mobility
UCI rangliste (K) 631

Hold:

2024 Uno-X Mobility
2023 Uno-X Pro Cycling Team
2022 Uno-X Pro Cycling Team
2021 Ceratizit-WNT Pro Cycling
2020 Ceratizit-WNT Pro Cycling
2019 Bigla Pro Cycling
2018 Wiggle High5
2017 Wiggle High5
2016 Hitec Products
2015 Hitec Products
2014 Hitec Products
2013 Hitec Products
2012 Team Ibis Cycles
2011 Specialized - DPD Pakketservice Women Cycling Team

Sæsoner:

Sæson Sejre (1-dags) Sejre (Klassement) Top-10
2023 0 0 2
2022 0 0 5
2021 0 0 3
2020 0 0 1
2019 1 0 5
2018 0 0 6
2017 0 0 7
2016 0 0 5
2015 0 0 1
2014 1 0 9
2013 0 0 5
2012 0 0 4
2011 1 0 1
2009 0 0 1
2008 0 0 1

Julie Leth's løbskalender og resultater i 2024:

Julie Leth har foreløbigt følgende løb på programmet i 2024:


Antal Løbsdage 4
09/06 SPAR Flanders Diamond Tour 74
08/06 Elmos Dwars door het Hageland DNF
05/05 Trofee Maarten Wynants 105
04/05 GP Eco-Struct/Thompson/Security Tools 120

Se resultater for 2023:


Antal Løbsdage 9
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 2
07/05 Trofee Maarten Wynants 8
06/05 GP Eco-Struct/Thompson/Security Tools 13
29/04 Leiedal Koerse 12
10/04 Ronde de Mouscron 25
08/04 Paris-Roubaix Femmes 11
02/04 Ronde van Vlaanderen - Tour des Flandres 81
26/03 Gent-Wevelgem In Flanders Fields WE DNF
23/03 Classic Brugge-De Panne 10
11/03 Miron Ronde van Drenthe DNF

Se resultater for 2022:


Antal Løbsdage 59
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 5
24/09 World Championships WE - Road Race 77
21/09 VM - Mixed Relay TTT 6
18/09 World Championships WE - ITT 15
07/09 - 11/09 Ceratizit Challenge by La Vuelta
Points-trøje 22
Klassement 73
07/09 #1: Marina de Cudeyo › Marina de Cudeyo 12
08/09 #2: Colindres › Colindres 85
09/09 #3: Camargo › Aguilar de Campoo 72
10/09 #4: Palencia › Segovia 45
11/09 #5: Madrid › Madrid 9
21/08 EM Kvinder - Linjeløb 39
24/07 - 31/07 Tour de France Femmes
Klassement 81
24/07 #1: Paris (Tour Eiffel) › Paris (Champs-Élysées) 91
25/07 #2: Meaux › Provins 38
26/07 #3: Reims › Épernay 100
27/07 #4: Troyes › Bar-Sur-Aube 100
28/07 #5: Bar-le-Duc › Saint-Dié-des-Vosges 85
29/07 #6: Saint-Dié-des-Vosges › Rosheim 79
30/07 #7: Sélestat › Le Markstein 85
31/07 #8: Lure › La Super Planche des Belles Filles 80
30/06 - 10/07 Giro d'Italia Donne
30/06 #Prologue: Cagliari › Cagliari 30
01/07 #2: Villasimius › Tortolì 30
02/07 #3: Cala Gonone › Olbia 43
04/07 #4: Cesena › Cesena 116
05/07 #5: Carpi › Reggio Emilia 32
06/07 #6: Sarnico › Bergamo 59
07/07 #7: Prevalle › Passo del Maniva 61
08/07 #8: Rovereto › Aldeno 61
09/07 #9: San Michele All’Adige › San Lorenzo Dorsino DNF
26/06 DM Kvinder - Linjeløb 10
23/06 DM Kvinder - Enkeltstart 2
06/06 - 11/06 Women's Tour
06/06 #1: Colchester › Bury St Edmunds 77
07/06 #2: Harlow › Harlow 91
08/06 #3: Tewkesbury › Gloucester 91
09/06 #4: Wrexham › Welshpool 76
10/06 #5: Pembrey Country Park › Black Mountain 66
11/06 #6: Chipping Norton › Oxford DNS
16/04 Paris-Roubaix Femmes 32
03/04 Ronde van Vlaanderen - Tour des Flandres WE 78
27/03 Gent-Wevelgem In Flanders Fields WE 64
24/03 Exterioo Classic Brugge-De Panne 113
16/03 Danilith Nokere Koerse WE DNF
12/03 Miron Ronde van Drenthe DNF
01/03 Le Samyn des Dames DNF
26/02 Omloop Het Nieuwsblad WE 10
06/02 Vuelta CV Feminas 20

Se resultater for 2021:


Antal Løbsdage 27
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 3
25/09 VM Kvinder - Linjeløb 79
22/09 VM - Mixed Relay TTT 6
24/08 - 29/08 Simac Ladies Tour
24/08 #Prologue: Ede › Ede 70
25/08 #1: Zwolle › Hardenberg 64
26/08 #2: Gennep › Gennep 8
27/08 #3: Stramproy › Weert 56
28/08 #4: Geleen › Sweikhuizen DNS
20/06 DM Kvinder - Linjeløb 11
13/06 SPAR Flanders Diamond Tour 46
25/05 - 30/05 Internationale LOTTO Thüringen Ladies Tour
Points-trøje 26
Klassement 48
25/05 #1: Schmölln › Schmölln 57
26/05 #2: Gera › Gera 48
27/05 #3: Schleiz › Schleiz 81
28/05 #4: Dörtendorf › Dörtendorf 45
29/05 #5: Weimar › Weimar 43
30/05 #6: Gotha › Gotha 46
30/04 - 02/05 Ceratizit Festival Elsy Jacobs
Klassement 33
30/04 #Prologue: Cessange › Cessange 52
01/05 #1: Steinfort › Steinfort 22
02/05 #2: Garnich › Garnich 41
18/04 Amstel Gold Race Ladies Edition DNF
04/04 Ronde van Vlaanderen - Tour des Flandres WE 40
28/03 Gent-Wevelgem In Flanders Fields WE 71
25/03 Oxyclean Classic Brugge-De Panne WE 10
17/03 Danilith Nokere Koerse WE 24
14/03 GP Oetingen 19
10/03 - 12/03 Healthy Ageing Tour
10/03 #1: Assen › Assen 36
11/03 #2: Lauwersoog › Lauwersoog 30
12/03 #3: Wijster › Wijster DNF
27/02 Omloop Het Nieuwsblad WE 79

Se resultater for 2020:


Antal Løbsdage 11
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 1
06/11 - 08/11 Ceratizit Challenge by La Vuelta
Klassement 25
06/11 #1: Toledo › Escalona 33
07/11 #2: Boadilla del Monte › Boadilla del Monte 26
08/11 #3: Madrid › Madrid 29
20/10 AG Driedaagse Brugge-De Panne WE 47
18/10 Ronde van Vlaanderen / Tour des Flandres WE 23
11/10 Gent-Wevelgem In Flanders Fields WE 37
04/10 Liège-Bastogne-Liège Femmes DNS
30/09 La Flèche Wallonne Féminine 83
26/09 VM Kvinder - Linjeløb 93
27/08 EM Kvinder - Linjeløb 36
25/08 GP de Plouay - Lorient Agglomération Trophée WNT 66
23/08 DM Kvinder - Linjeløb 2

Se resultater for 2019:


Antal Løbsdage 24
Antal sejre, etaper / 1-dagsløb 1
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 6
Antal top-10, klassementer 1
28/09 VM Kvinder - Linjeløb 61
22/09 VM - Mixed Relay TTT 8
03/09 - 08/09 Boels Ladies Tour
Klassement 40
03/09 #Prologue: Sittard-Geleen › Sittard-Geleen 35
04/09 #1: Stramproy › Weert 53
05/09 #2: Gennep › Gennep 49
06/09 #3: Nijverdal › Nijverdal 54
07/09 #4: Arnhem › Nijmegen 43
08/09 #5: Nijmegen › Arnhem 29
29/06 DM Kvinder - Linjeløb 4
27/06 DM Kvinder - Enkeltstart 5
10/06 - 15/06 OVO Energy Women's Tour
10/06 #1: Beccles › Stowmarket 9
11/06 #2: Cyclopark Gravesend › Cyclopark Gravesend 35
12/06 #3: Henley-on-Thames › Blenheim Palace DNF
26/05 SwissEver GP Cham - Hagendorn 1
10/05 - 12/05 Festival Elsy Jacobs
Klassement 50
10/05 #Prologue: Kahler › Garnich 49
11/05 #1: Steinfort › Steinfort 70
12/05 #2: Garnich › Garnich 43
17/04 Brabantse Pijl WE 6
07/04 Ronde van Vlaanderen - Tour des Flandres WE 37
03/04 Dwars door Vlaanderen / A travers la Flandre WE 19
31/03 Gent-Wevelgem In Flanders Fields WE 20
28/03 Driedaagse Brugge-De Panne WE 12
17/03 Women's WorldTour Ronde van Drenthe 30
15/03 Drentse Acht van Westerveld 13

Se resultater for 2018:


Antal Løbsdage 36
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 5
04/09 - 07/09 Lotto Belgium Tour
Points-trøje 14
Klassement 9
04/09 #Prologue: Nieuwpoort › Nieuwpoort 10
05/09 #1: Moorslede › Dadizele 65
06/09 #2: Herselt › Herselt 27
07/09 #3: Geraardsbergen › Geraardsbergen 11
17/08 - 19/08 Ladies Tour of Norway
Klassement 70
17/08 #1: Rakkestad › Mysen 91
18/08 #2: Fredrikstad › Sarpsborg 54
19/08 #3: Svinesund › Halden 57
16/08 Ladies Tour of Norway - TTT 7
19/07 - 22/07 BeNe Ladies Tour
Klassement 13
19/07 #Prologue: Oosterhout › Oosterhout 15
20/07 #1: Merelbeke › Merelbeke 76
21/07 #2a: Sint-Laureins › Sint-Laureins 45
21/07 #2b: Sint-Laureins › Sint-Laureins 14
22/07 #3: Zelzate › Zelzate 54
30/06 DM Kvinder - Linjeløb 5
28/06 DM Kvinder - Enkeltstart 4
28/05 - 03/06 Internationale Lotto Thüringen Ladies Tour
Klassement 50
28/05 #1: Schleusingen › Schleusingen 72
29/05 #2: Meiningen › Meiningen 80
30/05 #3: Schleiz › Schleiz 42
31/05 #4: Gera › Gera 48
01/06 #5: Dörtendorf › Dörtendorf 57
02/06 #6: Gotha › Gotha 50
03/06 #7: Schmölln › Schmölln 24
17/05 - 19/05 Amgen Tour of California Women’s Race empowered with SRAM
Klassement 59
Klassement 59
17/05 #1: Elk Grove › Elk Grove 50
18/05 #2: South Lake Tahoe › South Lake Tahoe 64
19/05 #3: Sacramento › Sacramento 22
26/04 - 28/04 Tour of Chongming Island UCI Women's WorldTour
Klassement 57
26/04 #1: Chongming Xincheng Park › Chongming Xincheng Park 44
27/04 #2: Chongming Fenghuang Park › Chongming Xincheng Park 67
28/04 #3: Chongming Xincheng Park › Chongming Xincheng Park 47
01/04 Ronde van Vlaanderen / Tour des Flandres WE 62
28/03 Dwars door Vlaanderen / A travers la Flandre WE 58
25/03 Gent-Wevelgem In Flanders Fields WE DNF
22/03 Driedaagse Brugge - De Panne WE 50
11/03 Women's WorldTour Ronde van Drenthe 30
03/03 Strade Bianche Donne DNF
25/02 Spar - Omloop van het Hageland - Tielt-Winge 7
24/02 Omloop Het Nieuwsblad WE 16

Se resultater for 2017:


Antal Løbsdage 54
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 7
23/09 VM Kvinder - Linjeløb DNF
10/09 Madrid Challenge by La Vuelta 51
05/09 - 08/09 Lotto Belgium Tour
Ungdomstrøje 22
Points-trøje 27
Klassement 40
05/09 #Prologue: Nieuwpoort › Nieuwpoort 13
06/09 #1: Ninove › Ninove 28
07/09 #2: Herselt › Herselt 55
08/09 #3: Geraardsbergen › Geraardsbergen 39
17/08 - 20/08 Ladies Tour of Norway
17/08 #Prologue: Halden › Halden 115
18/08 #1: Halden › Mysen 94
19/08 #2: Sarpsborg › Fredrikstad 75
20/08 #3: Svinesund › Halden DNF
13/08 Crescent Vårgårda DNF
11/08 Crescent Vårgårda TTT 5
05/08 EM Kvinder - Linjeløb 38
03/08 EM Kvinder - Enkeltstart 10
29/07 Prudential RideLondon Classique 37
30/06 - 09/07 Giro d'Italia Internazionale Femminile
Klassement 101
30/06 #1: Aquileia › Grado 4
01/07 #2: Zoppola › Mantereale Valcellina 112
02/07 #3: San Fior › San Vendemiano 25
03/07 #4: Occhiobello › Occhiobello 82
04/07 #5: Sant'elpidio a Mare › Sant'elpidio a Mare 125
05/07 #6: Roseto degli Abruzzi › Roseto degli Abruzzi 101
06/07 #7: Isernia › Baronissi 125
07/07 #8: Baronissi › Palinuro 99
08/07 #9: Palinuro › Polla 96
09/07 #10: Torre del Greco › Torre del Greco 69
24/06 DM Kvinder - Linjeløb 7
22/06 DM Kvinder - Enkeltstart 6
28/05 Gooik-Geraardsbergen-Gooik 25
20/05 Salverda Omloop van de IJsseldelta 42
05/05 - 07/05 Tour of Chongming Island
Klassement 55
05/05 #1: Chongming Xin cheng park › Chongming Xin cheng park 50
06/05 #2: Chang Xing fenghuang park › Chongming Xin cheng park 81
07/05 #3: Chongming Xin cheng park › Chongming Xin cheng park 46
29/03 Pajot Hills Classic 57
26/03 Gent-Wevelgem In Flanders Fields WE 67
22/03 Dwars Door Vlaanderen / A travers la Flandre WE 63
11/03 Women's WorldTour Ronde van Drenthe DNF
01/03 Le Samyn des Dames 29
26/02 Spar - Omloop van het Hageland - Tielt-Winge 41
25/02 Omloop Het Nieuwsblad WE 76
28/01 Cadel Evans Great Ocean Road Race 15
14/01 - 17/01 Santos Women's Tour
Ungdomstrøje 10
Klassement 33
14/01 #1: Hahndorf › Meadows 38
15/01 #2: Adelaide › Adelaide 39
16/01 #3: Tanunda › Lyndoch 10
17/01 #4: Adelaide › Adelaide 38

Se resultater for 2016:


Antal Løbsdage 59
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 5
15/10 VM Kvinder - Linjeløb 47
11/10 VM Kvinder - Enkeltstart 17
09/10 VM Kvinder - TTT 6
15/09 UEC Road European Championships WE - ITT 33
11/09 Chrono Champenois - Trophée Européen 12
06/09 - 09/09 Lotto Belgium Tour
Ungdomstrøje 40
Klassement 70
06/09 #Prologue: Nieuwpoort › Nieuwpoort 117
07/09 #1: Moorslede › Moorslede 65
08/09 #2: Lierde › Lierde 43
09/09 #3: Geraardsbergen › Geraardsbergen 65
21/08 Crescent Women World Cup Vårgårda 38
19/08 Crescent Women World Cup Vargarda TTT 13
30/07 Prudential Ride London Grand Prix WE 73
24/07 La Course by Le Tour de France 91
15/07 - 17/07 BeNe Ladies Tour
Klassement 38
15/07 #1: Philippine › Philippine 55
16/07 #3: Sint Laureins › Sint Laureins 12
16/07 #2: Sint Laureins › Sint Laureins 101
17/07 #4: Zelzate › Zelzate 71
25/06 DM Kvinder - Linjeløb DNS
23/06 DM Kvinder - Enkeltstart DNS
29/05 Gooik-Geraardsbergen-Gooik 71
27/05 Boels Rental Hills Classic DNF
11/05 - 13/05 Tour of Zhoushan Island
Klassement 22
11/05 #1: Zhoushan › Zhoushan 18
12/05 #2: Zhoushan › Zhoushan 24
13/05 #3: Zhoushan › Zhoushan 30
06/05 - 08/05 Tour of Chongming Island World Cup
Klassement 40
06/05 #1: Chongming › Chongming 53
07/05 #2: Chongming › Chongming 36
08/05 #3: Chongming › Chongming 47
28/04 - 01/05 Gracia Orlova
Klassement 53
28/04 #1: Orlová › Stramberk 91
29/04 #2: Lichnov › Lichnov 72
30/04 #4: Detmarovice › Visalaje 67
30/04 #3: Havírov › Havírov 20
01/05 #5: Orlová › Orlová 24
24/04 Dwars door de Westhoek 45
23/04 EPZ Omloop van Borsele WE 62
06/04 - 10/04 Energiewacht Tour
Points-trøje 11
Klassement 15
06/04 #1: Groningen › Groningen 6
07/04 #2: Winsum › Winsum 40
08/04 #3: Musselkanaal › Stadskanaal 2
09/04 #4a: Zuidhorn › Zuidhorn 51
09/04 #4b: Leek › Leek 26
10/04 #5: Borkum › Borkum 48
03/04 Ronde van Vlaanderen / Tour des Flandres WE 40
13/03 Drentse Acht van Westerveld 72
12/03 Women's WorldTour Ronde van Drenthe 57
05/03 Strade Bianche Donne 56
02/03 Le Samyn des Dames 38
28/02 Omloop van het Hageland - Tielt-Winge 36
27/02 Omloop Het Nieuwsblad WE 61
02/02 - 05/02 Ladies Tour of Qatar
02/02 #1: Doha › Doha 60
03/02 #2: Sheikh Faisal Museum › Al Khor Corniche 56
04/02 #3: Al Zubarah Fort › Madinat Al Shamal 25
05/02 #4: Doha › Doha DNF
30/01 Cadel Evans Great Ocean Road Race 16
16/01 - 19/01 Santos Women's Tour
Klassement 16
16/01 #1: Mount Torrens › Mount Torrens 10
17/01 #2: Adelaide › Adelaide 30
18/01 #3: Lyndoch › Lyndoch 9
19/01 #4: Victoria Park › Victoria Park 22

Se resultater for 2015:


Antal Løbsdage 22
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 1
18/10 Chrono des Nations WE 17
31/05 Winston Salem Cycling Classic WE DNF
01/05 Ronde van Overijssel Women 29
25/04 EPZ Omloop van Borsele WE 51
22/04 La Flèche Wallonne Féminine 50
19/04 Ronde van Gelderland 22
08/04 - 12/04 Energiewacht Tour
Klassement 26
08/04 #Prologue: Winsum › Winsum 44
09/04 #1: Wedde › Ter Apel 44
10/04 #2b: Leek › Zuidhorn 39
10/04 #2a: Peize › Peize 5
11/04 #3: Stadskanaal › Stadskanaal 12
12/04 #4: Borkum › Borkum 56
05/04 Ronde van Vlaanderen / Tour des Flandres WE DNF
29/03 Gent-Wevelgem In Flanders Fields WE 39
22/03 Cholet Pays de Loire Dames DNF
15/03 Novilon Eurocup 25
14/03 Boels Rental Ronde van Drenthe DNF
12/03 Acht van Westerveld 49
03/02 - 06/02 Ladies Tour of Qatar
Ungdomstrøje 8
Klassement 40
03/02 #1: Museum of Islamic Art › Dukhan Beach 43
04/02 #2: Al Zubarah Fort › Madinat Al Shamal 29
05/02 #3: Souq Waqif › Al Khor Corniche 44
06/02 #4: Sealine Beach Resort › Doha Corniche 34

Se resultater for 2014:


Antal Løbsdage 60
Antal sejre, etaper / 1-dagsløb 1
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 9
Antal top-10, klassementer 1
27/09 VM Kvinder - Linjeløb 39
23/09 VM Kvinder - Enkeltstart 21
21/09 VM Kvinder - TTT 9
11/09 - 15/09 Lotto Belisol Belgium Tour
Ungdomstrøje 4
Klassement 11
11/09 #Prologue: Naast › Naast 13
12/09 #1: Onnezies › Angreau 26
13/09 #2: Blaugies › Warquignies 5
14/09 #3: Halle-Buizingen › Halle-Buizingen 18
15/09 #4: Geraardsbergen › Geraardsbergen 18
02/09 - 07/09 Tour Cycliste Féminin International de l'Ardèche
02/09 #1: La Voulte › Beauchastel 18
03/09 #3: Musée d’Alba la Romaine › Le Teil 85
03/09 #2: Valvignères › Alba la Romaine 7
04/09 #4: Le Pouzin › Cruas DNS
24/08 Open de Suède Vårgårda 25
22/08 Open de Suède Vårgårda TTT 9
03/08 Sparkassen Giro 21
19/07 - 20/07 BeNe Ladies Tour
Ungdomstrøje 2
Points-trøje 11
Klassement 16
19/07 #1: Sint-Laureins › Sint-Laureins 7
20/07 #2b: Philippine › Philippine 61
20/07 #2a: Philippine › Philippine 11
04/07 - 13/07 Giro d'Italia Internazionale Femminile
Klassement 93
04/07 #Prologue: Caserta › Caserta 24
05/07 #1: S. Maria a Vico › S. Maria a Vico 109
06/07 #2: Frattamaggiore › Frattamaggiore 21
07/07 #3: Caserta › San Donato Val di Comino 68
08/07 #4: Alba Adriatica › Jesi 80
09/07 #5: Jesi › Cesenatico 62
10/07 #6: Gaiarine › S. Fior 105
11/07 #7: Aprica › Chiavenna 101
12/07 #8: Verbania › San Domenico di Varzo 73
13/07 #9: Trezzo sull’Adda › Madonna del Ghisallo 92
28/06 DM Kvinder - Linjeløb 3
26/06 DM Kvinder - Enkeltstart 1
21/05 - 23/05 Tour of Zhoushan Island
Klassement 10
21/05 #1: Shengsi › Shengsi 9
22/05 #2: Shengsi › Shengsi 13
23/05 #3: Zhujiajian › Zhujiajian 29
18/05 Tour of Chongming Island World Cup 12
18/05 Tour of Chongming Island World Cup 12
14/05 - 16/05 Tour of Chongming Island
Klassement 36
14/05 #1: Chongming › Qidong 59
15/05 #2: Chongxi › Chongxi 55
16/05 #3: Chongming › Chongming 22
02/05 - 04/05 Festival Luxembourgeois du cyclisme féminin Elsy Jacobs
Ungdomstrøje 9
Points-trøje 9
Klassement 46
Ungdomstrøje 9
Points-trøje 9
Klassement 46
02/05 #Prologue: Luxembourg › Luxembourg 36
03/05 #1: Garnich › Garnich 48
04/05 #2: Mamer › Mamer 3
27/04 Dwars door de Westhoek 12
26/04 EPZ Omloop van Borsele WE DNF
23/04 La Flèche Wallonne Féminine 77
20/04 Ronde van Gelderland DNF
07/04 Grand Prix de Dottignies 24
30/03 Trofeo Alfredo Binda - Comune di Cittiglio DNF
23/03 Cholet Pays de Loire Dames 11
16/03 Novilon EDR Cup 38
13/03 Molecaten Drentse 8 DNF
09/03 Omloop van het Hageland - Tielt-Winge 49

Se resultater for 2013:


Antal Løbsdage 46
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 5
28/09 VM Kvinder - Linjeløb DNF
22/09 VM Kvinder - TTT 13
15/09 Chrono Champenois - Trophée Européen 15
03/09 - 08/09 Boels Ladies Tour
Klassement 33
03/09 #1: Roden › Roden 25
04/09 #2: Coevorden › Coevorden 9
05/09 #3: Leerdam › Leerdam 38
06/09 #4: Papendrecht › Papendrecht 43
07/09 #5: Zaltbommel › Veen 40
08/09 #6: Bunde › Berg en Terblijt 25
18/08 Open de Suède Vårgårda 36
16/08 Open de Suède Vårgårda TTT 9
28/07 Sparkassen Giro 24
20/07 European Championships WU23 - Road Race 22
11/07 - 14/07 Tour de Bretagne Féminin
Ungdomstrøje 4
Klassement 18
11/07 #1: Plédran › Yffiniac 31
12/07 #2: Mohon › Mohon 13
13/07 #3: Pipriac › La Chapelle Bouëxic 10
14/07 #4: Crozon › Poullan sur Mer 21
30/06 - 07/07 Giro d'Italia Internazionale Femminile
Klassement 91
30/06 #1: Giovinazzo › Margherita de Savioa 51
01/07 #2: Pontecagnano Faiano › Pontecagnano Faiano 44
02/07 #3: Cerro al Volturno › Cerro al Volturno 113
03/07 #4: Monte San Vito › Castelfidardo 85
04/07 #5: Varazze › Monte Beigua 101
05/07 #6: Terme di Premia › San Domenico 70
06/07 #7: Corbetta › Corbetta 48
07/07 #8: Cremona › Cremona 37
22/06 DM Kvinder - Linjeløb 6
20/06 DM Kvinder - Enkeltstart 3
15/06 - 16/06 Giro del Trentino Alto Adige - Südtirol
15/06 #1b: Termon › Termon 60
16/06 #2: San Romedio › Sarnonico DNF
26/05 Gooik-Geraardsbergen-Gooik 13
25/05 Rabobank 7-Dorpenomloop Aalburg 79
24/05 Boels Rental Hills Classic 22
04/05 Knokke-Heist - Bredene 21
21/04 Dwars door de Westhoek 29
20/04 EPZ Omloop van Borsele WE 25
14/04 Ronde van Gelderland 29
01/04 Grand Prix de Dottignies 26
27/02 Le Samyn des Dames DNF

Se resultater for 2012:


Antal Løbsdage 32
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 4
04/09 - 09/09 Brainwash Ladies Tour
Klassement 33
04/09 #1: Neerijnen › Neerijnen 53
05/09 #2: Dronten › Dronten 10
06/09 #3: Leerdam › Leerdam 58
07/09 #4: Zaltbommel › Zaltbommel 23
08/09 #5: Bergeijk › Bergeijk 49
09/09 #6: Bunde › Berg en Terblijt 18
19/08 Open de Suède Vårgårda 25
17/08 Open de Suède Vårgårda TTT 8
19/07 - 22/07 Tour Féminin en Limousin
Klassement 78
19/07 #1: Chateauponsac › La Chatelaude 67
20/07 #2: Bourganeuf › Bosmoreau-Les-Mines 40
21/07 #3: Valliere › Valliere 93
22/07 #4: Ussel › Ussel 82
23/06 DM Kvinder - Linjeløb 3
21/06 DM Kvinder - Enkeltstart 3
05/05 Knokke-Heist - Bredene 27
25/04 - 29/04 Gracia Orlova
Klassement 64
25/04 #Prologue: Havířov › Havířov 20
26/04 #1: Dětmarovice › Štramberk 50
27/04 #2: Havířov › Havířov 36
28/04 #3: Lichnov › Lichnov 70
29/04 #4: Orlová › Orlová 12
04/04 - 08/04 Energiewacht Tour
Klassement 79
04/04 #1: Appingedam › Appingedam 59
05/04 #2: Bad Nieuweschans › Bad Nieuweschans 96
06/04 #3: Midwolda › Midwolda 79
07/04 #4a: Winsum › Winsum 33
07/04 #4b: Veendam › Oude Pekela 11
08/04 #5: Slochteren › Slochteren 38
10/03 Ronde van Drenthe DNF

Se resultater for 2011:


Antal Løbsdage 18
Antal sejre, etaper / 1-dagsløb 1
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 2
Antal top-10, klassementer 1
24/09 VM Kvinder - Linjeløb 66
06/09 - 11/09 Profile Ladies Tour
Ungdomstrøje 16
Klassement 55
06/09 #1: Neerijnen › Ophemert 113
07/09 #2: Gemert › Gemert 55
08/09 #3: Breda › Breda 45
09/09 #4: Papendrecht › Papendrecht 105
10/09 #5: Nuenen › Gerwen 66
11/09 #6: Bunde › Berg en Terblijt 56
31/07 Open de Suède Vårgårda 78
29/07 Open de Suède Vårgårda TTT 19
07/07 - 10/07 Tour De Feminin - O Cenu Ceského Švýcarska
Klassement 61
07/07 #1: Krásná Lípa › Krásná Lípa 72
08/07 #2: Jiríkov › Jiríkov 115
09/07 #4: Rumburk › Rumburk 29
09/07 #3: Bogatynia › Bogatynia 27
10/07 #6: Varnsdorf › Krásná Lípa 40
25/06 DM Kvinder - Linjeløb 1
23/06 DM Kvinder - Enkeltstart 4
14/04 Drentse 8 Van Dwingeloo 120
03/04 Ronde Van Vlaanderen / Tour Des Flandres WE OTL

Se resultater for 2010:


Antal Løbsdage 4
22/07 - 25/07 Tour Féminin en Limousin
Klassement 109
22/07 #1: Le Lac du Causse › Brive la Gaillarde 136
23/07 #2: St Sulpice Le Guéretois › 45
24/07 #3: Saillat-sur-Vienne › Saint-Junien 102
25/07 #4: Roussac › Roussac 112