Jonas Gregaard Wilsly

Billede af den danske cykelrytter Jonas Gregaard

Info om Jonas Gregaard Wilsly:

Navn Jonas Gregaard Wilsly
Født 30-07-1996 (27 år)
Nuværende hold Lotto Dstny
UCI rangliste 820
Næste løb Critérium du Dauphiné (02/06)

Hold:

2025 Lotto Dstny
2024 Lotto Dstny
2023 Uno-X Pro Cycling Team
2022 Uno-X Pro Cycling Team
2021 Astana - Premier Tech
2020 Astana Pro Team
2019 Astana Pro Team
2018 Riwal CeramicSpeed Cycling Team
2017 Riwal Platform Cycling Team
2016 Riwal Platform Cycling Team
2015 Team Trefor - Blue Water
2014 Team KEL-BERG Roskilde Junior
2013 Team Roskilde Junior

Sæsoner:

Sæson Sejre (1-dags) Sejre (Klassement) Top-10
2023 0 0 2
2022 0 0 8
2021 0 0 1
2020 0 0 1
2019 0 0 1
2018 1 0 13
2017 0 1 14
2016 1 0 3
2015 3 0 1
2014 1 0 7
2013 0 0 8

Jonas Gregaard's løbskalender og resultater i 2024:

Jonas Gregaard har foreløbigt følgende løb på programmet i 2024:


Antal Løbsdage 23
02/06 Critérium du Dauphiné Kommende
23/05 - 26/05 Boucles de la Mayenne - Crédit Mutuel
Klassement 24
23/05 #Prologue: Espace Mayenne - Laval › Espace Mayenne - Laval 67
24/05 #1: Renault - Saint-Berthevin › Ernée 42
25/05 #2: Le Ham › Villaines-la-Juhel 32
26/05 #3: Quelaines-Saint-Gault › Laval 66
21/04 Liège-Bastogne-Liège 94
17/04 La Flèche Wallonne DNF
14/04 Amstel Gold Race 78
10/04 De Brabantse Pijl - La Flèche Brabaní§onne ME 48
30/03 Gran Premio Miguel Indurain 59
18/03 - 24/03 Volta Ciclista a Catalunya
Klassement 112
18/03 #1: Sant Feliu de Guíxols › Sant Feliu de Guíxols 134
19/03 #2: Mataró › Vallter 2000 124
20/03 #3: Sant Joan de les Abadesses › Port Ainé 101
21/03 #4: Sort › Lleida 139
22/03 #5: Altafulla › Viladecans 106
23/03 #6: Berga › Queralt 112
24/03 #7: Barcelona › Barcelona 104
28/02 Trofeo Laigueglia DNF
25/02 Faun Drome Classic 84
24/02 Faun-Ardèche Classic 80
27/01 Trofeo Pollení§a - Port d'Andratx 60
26/01 Trofeo Serra Tramuntana 49
25/01 Trofeo Ses Salines-Felanitx 94
24/01 Trofeo Calvià 88

Se resultater for 2023:


Antal Løbsdage 66
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 2
26/09 - 01/10 CRO Race
Points-trøje 34
Klassement 13
26/09 #1: Primošten › Sinj 36
27/09 #2: Biograd na Moru › Novalja 60
28/09 #3: Otočac › Opatija 14
29/09 #4: Krk › Labin 16
30/09 #5: Crikvenica › Ozalj 32
01/10 #6: Samobor › Zagreb 56
21/08 Tour de Charlottenlund 11
17/08 - 20/08 Arctic Race of Norway
Klassement 18
17/08 #1: Kautokeino › Alta 78
18/08 #2: Alta › Hammerfest 32
19/08 #3: Hammerfest › Havøysund 21
20/08 #4: Kvalsund › Nordkapp 20
01/07 - 23/07 Tour de France
Klassement 43
Points-trøje 38
01/07 #1: Bilbao › Bilbao 130k 164
02/07 #2: Vitoria-Gasteiz › San Sébastián 88
03/07 #3: Amorebieta-Etxano › Bayonne 154
04/07 #4: Dax › Nogaro 141
05/07 #5: Pau › Laruns 70
06/07 #6: Tarbes › Cauterets-Cambasque 89k 33
07/07 #7: Mont-de-Marsan › Bordeaux 155
08/07 #8: Libourne › Limoges 111
09/07 #9: Saint-Léonard-de-Noblat › Puy de Dôme 181k 8
11/07 #10: Vulcania › Issoire 75
12/07 #11: Clermont-Ferrand › Moulins 131
13/07 #12: Roanne › Belleville-en-Beaujolais 78
14/07 #13: Châtillon-Sur-Chalaronne › Grand Colombier 98
15/07 #14: Annemasse › Morzine les Portes du Soleil 38
16/07 #15: Les Gets les Portes du Soleil › Saint-Gervais Mont-Blanc 60
18/07 #16: Passy › Combloux 43
19/07 #17: Saint-Gervais Mont-Blanc › Courchevel 97k 29
20/07 #18: Moûtiers › Bourg-en-Bresse 96
21/07 #19: Moirans-en-Montagne › Poligny 119
22/07 #20: Belfort › Le Markstein 25
23/07 #21: Saint-Quentin-en-Yvelines › Paris 96
04/06 - 11/06 Critérium du Dauphiné
Points-trøje 36
Klassement 92
04/06 #1: Chambon-sur-Lac › Chambon-sur-Lac 83
05/06 #2: Brassac-les-Mines › La Chaise-Dieu 136k 126
06/06 #3: Monistrol-sur-Loire › Le Coteau 101
07/06 #4: Cours › Belmont-de-la-Loire 78
08/06 #5: Cormoranche-sur-Saône › Salins-les-Bains 166k 49
09/06 #6: Nantua › Crest-Voland 113
10/06 #7: Porte-de-Savoie › Col de la Croix de Fer 100
11/06 #8: Le Pont-de-Claix › La Bastille – Grenoble Alpes Métropole 94
23/04 Liége-Bastogne-Liége 67
19/04 La Fléche Wallonne 60
16/04 Amstel Gold Race DNF
12/04 De Brabantse Pijl - La Flèche Brabançonne 12
20/03 - 26/03 Volta Ciclista a Catalunya
Klassement 59
20/03 #1: Sant Feliu de Guíxols › Sant Feliu de Guíxols 103
21/03 #2: Mataró › Vallter 89
22/03 #3: Olost › La Molina (Alp) 60
23/03 #4: Llívia › Sabadell 114
24/03 #5: Tortosa › Lo Port 114
25/03 #6: Martorell › Molins de Rei 59k 65
26/03 #7: Barcelona › Barcelona 43
05/03 - 12/03 Paris-Nice
Klassement 76
Klassement 76
05/03 #1: La Verrière › La Verrière 122k 145
06/03 #2: Bazainville › Fontainebleau 105k 131
07/03 #3: Dampierre-en-Burly › Dampierre-en-Burly 21
08/03 #4: Saint-Amand-Montrond › La Loge des Gardes 110k 82
09/03 #5: Saint-Symphorien-sur-Coise › Saint-Paul-Trois-Châteaux 57k 145
11/03 #7: Nice › Col de la Couillole 72
12/03 #8: Nice › Nice 40
17/02 - 19/02 Tour des Alpes Maritimes et du Var
Klassement 22
17/02 #1: Saint-Raphaël › Ramatuelle 16
18/02 #2: Mandelieu-la-Napoule › Antibes 42
19/02 #3: Villefranche-sur-Mer › Vence 23
01/02 - 05/02 Volta a la Comunitat Valenciana
Points-trøje 16
Klassement 36
01/02 #1: Orihuela › Altea 62
02/02 #2: Novelda › Alto de Pinos 67
03/02 #3: Bétera › Sagunto 114k 3
04/02 #4: Burriana › Alto de la Cueva Santa 42
05/02 #5: Paterna › Valencia 81

Se resultater for 2022:


Antal Løbsdage 60
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 6
16/10 Veneto Classic 23
12/10 Giro del Veneto 56
27/09 - 02/10 CRO Race
Points-trøje 30
Klassement 39
27/09 #1: Osijek › Ludbreg 23
28/09 #2: Otočac › Zadar 37
29/09 #3: Sinj › Primošten 8
30/09 #4: Biograd na Moru › Crikvenica 42
01/10 #5: Opatija › Labin 57
02/10 #6: Sveta Nedelja › Zagreb 81
13/09 - 17/09 Skoda Tour Luxembourg
Points-trøje 23
Klassement 7
13/09 #1: Luxembourg › Luxembourg 13
14/09 #2: Junglinster › Schifflange 13
15/09 #3: Rosport › Diekirch 27
16/09 #4: Remich › Remich 9
17/09 #5: Mersch › Luxembourg 19
16/08 - 20/08 PostNord Danmark Rundt - Tour of Denmark
16/08 #1: Allerød › Køge 62
17/08 #2: Assens › Assens 24
18/08 #3: Otterup › Herning 99
19/08 #4: Skive › Skive DNS
30/07 - 05/08 Tour de Pologne
Klassement 73
30/07 #1: Kielce › Lublin 74
31/07 #2: Chełm › Zamość 54
01/08 #3: Kraśnik › Przemyśl 67
02/08 #4: Lesko › Sanok 88
03/08 #5: Łańcut › Rzeszów 108
04/08 #6: Nowy Targ (Gronków) › Stacja Narciarska Rusiński 46
05/08 #7: Valsir › Kraków 88
26/06 DM - Linjeløb 16
16/06 - 19/06 La Route d'Occitanie - La Dépêche du Midi
Ungdomstrøje 3
Points-trøje 12
Klassement 6
16/06 #1: Séméac › L'Isle Jourdain 53
17/06 #2: Belmont-sur-Rance › Roquefort-sur-Soulzon 8
18/06 #3: Sigean › Les Angles 7
19/06 #4: Les Angles › Auterive 8
05/06 - 12/06 Critérium du Dauphiné
Klassement 43
05/06 #1: La Voulte-sur-Rhône › Beauchastel 101
06/06 #2: Saint-Péray › Brives-Charensac 78
07/06 #3: Saint-Paulien › Chastreix-Sancy 162k 78
08/06 #4: Montbrison › La Bâtie d’Urfé 55
09/06 #5: Thizy-les-Bourgs › Chaintré 122
10/06 #6: Rives › Gap 90
11/06 #7: Saint-Chaffrey › Vaujany 30
12/06 #8: Saint-Alban-Leysse › Plateau de Salaison 38
24/05 - 29/05 Tour of Norway
Points-trøje 25
Klassement 11
24/05 #1: Bergen › Voss 26
25/05 #2: Ulvik › Geilo 8
26/05 #3: Gol › Stavsro/Gaustatoppen 14
27/05 #4: Hovden › Kristiansand 27
28/05 #5: Flekkefjord › Sandnes 83k 21
29/05 #6: Stavanger › Stavanger 27
01/05 Eschborn-Frankfurt 73
24/04 Liège-Bastogne-Liège 28
20/04 La Flèche Wallonne 59
13/04 De Brabantse Pijl - La Flèche Brabançonne 30
21/03 - 27/03 Volta Ciclista a Catalunya
Klassement 22
21/03 #1: Sant Feliu de Guíxols › Sant Feliu de Guíxols 72
22/03 #2: L'Escala › Perpignan 54
23/03 #3: Perpignan › La Molina 62
24/03 #4: La Seu d'Urgell › Boí Taüll 37
25/03 #5: La Pobla de Segur › Vilanova i la Geltrú 94
26/03 #6: Salou › Cambrils 31
27/03 #7: Barcelona › Barcelona 36
18/02 - 20/02 Tour des Alpes Maritimes et du Var
Klassement 27
18/02 #1: Saint-Raphaël › La Seyne-sur-Mer 54
19/02 #2: Puget-Théniers › La Turbie 41
20/02 #3: Villefranche-sur-Mer › Blausasc 26
02/02 - 06/02 Etoile de Bessèges - Tour du Gard
02/02 #1: Bellegarde › Bellegarde 86
03/02 #2: Saint-Christol-lèz-Alès › Rousson 108
04/02 #3: Bessèges › Bessèges 121
05/02 #4: Saint-Hilaire-de-Brethmas › Le Mont Bouquet DNS
30/01 Grand Prix Cycliste de Marseille La Marseillaise 61

Se resultater for 2021:


Antal Løbsdage 43
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 1
15/09 - 19/09 Okolo Slovenska / Tour de Slovaquie
15/09 #Prologue: Košice › Košice 90
16/09 #1: Košice › Košice 60
17/09 #2: Spišské Podhradie › Dolný Kubín 33
18/09 #3: Dolný Kubín › Považská Bystrica 72
19/09 #4: Trenčianske Teplice › Trnava DNF
29/08 Bretagne Classic - Ouest-France 38
09/08 - 15/08 Tour de Pologne
Klassement 24
09/08 #1: Lublin › Chełm 56
10/08 #2: Zamość › Przemyśl 24
11/08 #3: Sanok › Rzeszów 70
12/08 #4: Tarnów › Bukovina Resort 33
13/08 #5: Chochołów › Bielsko-Biała 22
14/08 #6: Katowice › Katowice 62
15/08 #7: Zabrze › Kraków 54
20/06 DM - Linjeløb 34
06/06 - 13/06 Tour de Suisse
Ungdomstrøje 11
Klassement 45
06/06 #1: Frauenfeld › Frauenfeld 136
07/06 #2: Neuhausen am Rheinfall › Lachen 58
08/06 #3: Lachen › Pfaffnau 99
09/06 #4: Sankt Urban › Gstaad 112
10/06 #5: Gstaad › Leukerbad 34
11/06 #6: Fiesch › Disentis Sedrun 75
12/06 #7: Disentis Sedrun › Andermatt 79
13/06 #8: Andermatt › Andermatt 41
23/05 Vuelta Ciclista a la Región de Murcia "Costa Calida" 9
18/05 - 22/05 Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol
Points-trøje 39
Klassement 14
18/05 #1: Mijas › Zahara de la Sierra 27
19/05 #2: Iznájar › Alcalá la Real 15
20/05 #3: Beas de Segura › Villarrodrigo (Puerto de Onsares) 16
21/05 #4: Baza › Cúllar Vega 44
22/05 #5: Vera › Pulpí 16
19/04 - 23/04 Tour of the Alps
Klassement 55
19/04 #1: Brixen › Innsbruck 114
20/04 #2: Innsbruck › Feichten im Kaunertal 83
21/04 #3: Imst › Naturns 48
22/04 #4: Naturns › Pieve di Bono 49
23/04 #5: Valle del Chiese/Idroland › Riva del Garda 52
22/03 - 28/03 Volta Ciclista a Catalunya
Ungdomstrøje 18
Klassement 65
22/03 #1: Calella › Calella 156
23/03 #2: Banyoles › Banyoles 95
24/03 #3: Canal Olimpic de Catalunya › Vallter 2000 92
25/03 #4: Ripoll › Port Ainé 49
26/03 #5: La Pobla de Segur › Manresa 55
27/03 #6: Tarragona › Mataró 90
28/03 #7: Barcelona › Barcelona 58
07/03 GP Industria & Artigianato 85
06/03 Strade Bianche OTL
03/03 Trofeo Laigueglia 70

Se resultater for 2020:


Antal Løbsdage 49
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 1
03/10 - 25/10 Giro d'Italia
Ungdomstrøje 16
Klassement 53
03/10 #1: Monreale › Palermo 125
04/10 #2: Alcamo › Agrigento 123
05/10 #3: Enna › Etna 60
06/10 #4: Catania › Villafranca Tirrena 104
07/10 #5: Mileto › Camigliatello Silano 49
08/10 #6: Castrovillari › Matera 111
09/10 #7: Matera › Brindisi 157
10/10 #8: Giovinazzo › Vieste 109
11/10 #9: San Salvo › Roccaraso 59
13/10 #10: Lanciano › Tortoreto 34
14/10 #11: Porto Sant'Elpidio › Rimini 119
15/10 #12: Cesenatico › Cesenatico 98
16/10 #13: Cervia › Monselice 59
17/10 #14: Conegliano › Valdobbiadene 111
18/10 #15: Base Aerea Rivolto › Piancavallo 68
20/10 #16: Udine › San Daniele del Friuli 48
21/10 #17: Bassano del Grappa › Madonna di Campiglio 33
22/10 #18: Pinzolo › Laghi di Cancano 40
23/10 #19: Abbiategrasso › Asti 128
24/10 #20: Alba › Sestriere 106
25/10 #21: Cernusco sul Naviglio › Milan 106
30/09 La Flèche Wallonne DNS
27/09 VM - Linjeløb 60
19/09 Giro dell'Appennino 29
01/09 - 04/09 Settimana Internazionale Coppi e Bartali
Klassement 11
01/09 #1a: Gatteo › Gatteo 125
01/09 #1b: Gatteo a Mare › Gatteo 7
02/09 #2: Riccione › Sogliano al Rubicone 19
03/09 #3: Riccione › Riccione 19
04/09 #4: Forlì › Forlì 18
27/08 - 30/08 Tour Poitou-Charentes en Nouvelle Aquitaine
Ungdomstrøje 18
Klassement 69
27/08 #1: Montmoreau › Royan 72
28/08 #2: Royan › Échiré 69
29/08 #3a: Chasseneuil-du-Poitou › Jaunay-Marigny 110
29/08 #3b: Futuroscope › Jaunay-Marigny 40
30/08 #4: Thénezay › Poitiers 42
18/08 Giro dell'Emilia DNF
05/08 - 09/08 Tour de Pologne
Klassement 79
05/08 #1: Stadion Śląski › Katowice 128
06/08 #2: Opole › Zabrze 111
07/08 #3: Wadowice › Bielsko-Biała 121
08/08 #4: Bukovina Resort › Bukowina Tatrzańska 37
09/08 #5: Zakopane › Kraków 70
23/02 - 29/02 UAE Tour
Ungdomstrøje 21
Klassement 81
23/02 #1: The Pointe › Dubai Silicon Oasis 119
24/02 #2: Hatta › Hatta Dam 116
25/02 #3: Al Qudra Cycle Track › Jebel Hafeet 92
26/02 #4: Zabeel Park › Dubai City Walk 101
27/02 #5: Al Ain › Jebel Hafeet 71
05/02 - 09/02 Volta a la Comunitat Valenciana
Ungdomstrøje 24
Klassement 72
05/02 #1: Castelló › Vila-Real 104
06/02 #2: Torrent › Cullera (Montaña) 112
07/02 #3: Orihuela › Torrevieja 97
08/02 #4: Calp › Altea (Sierra de Bernia) 61
09/02 #5: Paterna › Valencia 113

Se resultater for 2019:


Antal Løbsdage 58
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 1
17/10 - 22/10 Gree-Tour of Guangxi
Ungdomstrøje 19
Klassement 59
17/10 #1: Beihai › Beihai 50
18/10 #2: Beihai › Qinzhou 42
19/10 #3: Nanning › Nanning 46
20/10 #4: Nanning › Nongla Scenic Area 31
21/10 #5: Liuzhou › Guilin 97
22/10 #6: Guilin › Guilin 85
10/10 Gran Piemonte 34
09/10 Milano-Torino 58
15/09 Grand Prix Cycliste de Montréal 38
13/09 Grand Prix Cycliste de Québec 78
08/09 GP de Fourmies / La Voix du Nord 60
07/09 Brussels Cycling Classic 119
01/09 Bretagne Classic - Ouest-France DNF
25/08 EuroEyes Cyclassics Hamburg 70
15/08 - 18/08 Arctic Race of Norway
Ungdomstrøje 20
Klassement 50
15/08 #1: Å › Leknes 35
16/08 #2: Henningsvær › Svolvær 76
17/08 #3: Sortland › Storheia Summit (Melbu) 29
18/08 #4: Lødingen › Narvik 60
03/08 Clásica Ciclista San Sebastián 73
25/07 - 28/07 Adriatica Ionica Race / Sulle Rotte della Serenissima
Ungdomstrøje 6
Points-trøje 27
Klassement 11
Ungdomstrøje 6
Points-trøje 27
Klassement 11
25/07 #1: Venezia (Favaro Veneto) › Grado 41
26/07 #2: Palmanova › Lago di Misurina/Tre Cime di Lavaredo 13
27/07 #3: Padola › Cormòns/Monte Quarin 14
28/07 #4: Cormòns › Trieste 45
30/06 DM - Linjeløb 11
12/05 - 18/05 Amgen Tour of California
Points-trøje 34
Klassement 18
12/05 #1: Sacramento › Sacramento 64
13/05 #2: Rancho Cordova › South Lake Tahoe 6
14/05 #3: Stockton › Morgan Hill 23
15/05 #4: Raceway Laguna Seca › Morro Bay 32
16/05 #5: Pismo Beach › Ventura 15
17/05 #6: Ontario › Mount Baldy 21
18/05 #7: Santa Clarita › Pasadena 25
30/04 - 05/05 Tour de Romandie
Ungdomstrøje 6
Points-trøje 22
Klassement 51
30/04 #Prologue: Neuchâtel › Neuchâtel 131
01/05 #1: Neuchâtel › La Chaux-de-Fonds 48
02/05 #2: Le Locle › Morges 94
03/05 #3: Romont › Romont 72
04/05 #4: Lucens › Torgon 51
05/05 #5: Genève › Genève 83
22/04 - 26/04 Tour of the Alps
Ungdomstrøje 12
Klassement 54
22/04 #1: Kufstein › Kufstein 83
23/04 #2: Reith im Alpbachtal › Schenna/Scena 58
24/04 #3: Salurn/Salorno › Baselga di Pinè 68
25/04 #4: Baselga di Pinè › Cles 39
26/04 #5: Kaltern/Caldaro › Bozen/Bolzano 51
06/04 Gran Premio Miguel Indurain 34
06/04 Gran Premio Miguel Indurain 34
06/04 Gran Premio Miguel Indurain 34
25/03 - 31/03 Volta Ciclista a Catalunya
Ungdomstrøje 22
Points-trøje 30
Klassement 88
25/03 #1: Calella › Calella 121
26/03 #2: Mataró › Sant Feliu de Guixols 148
27/03 #3: Sant Feliu de Guixols › Vallter 2000 (Setcases) 136
28/03 #4: Llanars (Vall de Camprodon) › La Molina (Alp) 76
29/03 #5: Puigcerdà › Sant Cugat del Vallès 120
30/03 #6: Valls › Vila-seca 91
31/03 #7: Barcelona › Barcelona 82
23/03 Milano-Sanremo 98
14/02 - 17/02 Tour de La Provence
Ungdomstrøje 34
Klassement 122
14/02 #1: Saintes-Maries-de-la-Mer › Saintes-Maries-de-la-Mer 111
15/02 #2: Istres › La Ciotat 140
16/02 #3: Aubagne › Le Castellet (Circuit Paul Ricard) 95
17/02 #4: Avignon › Aix-en-Provence 116
27/01 Cadel Evans Great Ocean Road Race 76

Se resultater for 2018:


Antal Løbsdage 53
Antal sejre, etaper / 1-dagsløb 1
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 12
Antal top-10, klassementer 1
28/09 VM U23 - Linjeløb 44
02/09 GP de Fourmies / La Voix du Nord 106
01/09 Brussels Cycling Classic 119
17/08 - 26/08 Tour de l'Avenir
Points-trøje 22
Klassement 13
17/08 #1: Grand-Champ › Elven 70
18/08 #2: Drefféac › Châteaubriant 84
19/08 #3: Le Lude › Châteaudu 22
20/08 #4: Orléans › Orléans 1
21/08 #5: Beaugency › Levroux 59
22/08 #6: Le Blanc › Cérilly 5
23/08 #7: Moutiers › Méribe 19
24/08 #8: La Bathie › Crest-Voland Cohennoz 9
25/08 #9: Séez › Val d'Isère 6
26/08 #10: Val d'Isère › Saint-Colomban-des-Villards Col du Glandon 29
07/08 - 11/08 Vuelta a Burgos
Ungdomstrøje 7
Klassement 59
07/08 #1: Burgos › Burgos (Castillo) 67
08/08 #2: Beloradoc › Catrojeriz 73
09/08 #3: Sedano › Espinosa de los Monteros (Picon Blanco) 26
10/08 #4: Monasterios san Pedro Cardeña › Clunia (Ciudad Romana) 41
11/08 #5: Salas de los Infantes › Lagunas de Neila 86
11/07 - 15/07 Giro Ciclistico della Valle d'Aosta Mont Blanc
Points-trøje 4
Klassement 3
11/07 #Prologue: Saint-Gervais Mont-Blanc › Saint-Nicolas de Véroce 9
12/07 #1: Rhêmes-Saint-Georges › Rhêmes-Notre-Dame 3
13/07 #2: Tavagnasco › Quassolo 22
14/07 #3: Ayas › Ayas 3
15/07 #4: Valtournenche › Breuil Cervinia 9
01/07 DM - Linjeløb 32
08/06 - 10/06 Tour of Malopolska
Ungdomstrøje 1
Klassement 4
08/06 #1: Trzebinia › Alwernia 10
09/06 #2: Szaflary › Nowy Targ 7
10/06 #3: Chochołowskie Termy › Stary Sącz (Przechyba) 4
31/05 - 03/06 Grand Prix Priessnitz spa
Points-trøje 17
Klassement 12
31/05 #Prologue: Krnov › Krnov 61
01/06 #1: Jeseník › Rýmařov 59
02/06 #2: Krnov › Dlouhé stráně 12
03/06 #3: Jeseník › Jeseník 10
25/05 - 26/05 Tour of Estonia
Ungdomstrøje 15
Klassement 40
25/05 #1: Talin › Tartu 54
26/05 #2: Tartu › Tartu 38
09/05 - 13/05 Flèche du Sud
Ungdomstrøje 11
Klassement 29
09/05 #1: Berbourg › Berbourg 77
10/05 #2: Rumelange › Rumelange 73
11/05 #3: Wincrange › Wincrange 25
12/05 #4: Roeser › Roeser 79
13/05 #5: Esch/Alzette › Esch/Alzette 81
06/05 Ringerike GP 27
05/05 Sundvolden GP 16
28/04 GP Himmerland Rundt 54
14/04 Liège - Bastogne - Liège U23 DNF
31/03 Volta Limburg Classic 28
31/03 Volta Limburg Classic 28
31/03 Volta Limburg Classic 28
19/03 - 25/03 Tour de Normandie
Ungdomstrøje 28
Klassement 46
19/03 #1: Saint-Pierre-en-Auge › Le Neubourg 99
20/03 #2: Evreux › Forges-les-Eaux 75
21/03 #3: Yvetot › Elbeuf-sur-Seine 71
22/03 #4: Evrecy › Argentan 87
23/03 #5: Villers-Bocage › Bagnoles-de-l'Orne 56
24/03 #6: Granville › La Haye 37
25/03 #7: La Haye › Caen 79
11/03 Rabobank Dorpenomloop Rucphen 61

Se resultater for 2017:


Antal Løbsdage 51
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 11
Antal sejre, klassementer 1
22/09 VM U23 - Linjeløb 39
12/09 - 16/09 PostNord Danmark Rundt - Tour of Denmark
Ungdomstrøje 3
Points-trøje 27
Klassement 10
Ungdomstrøje 3
Points-trøje 27
Klassement 10
12/09 #1: Frederiksberg › Kalundborg 34
14/09 #3: Otterup › Vejle 9
15/09 #4: Randers › Randers 26
16/09 #5: Ebeltoft › Aarhus 31
18/08 - 27/08 Tour de l'Avenir
Points-trøje 35
Klassement 13
18/08 #1: Loudéac › Loudéac 67
19/08 #2: Inzinzac-Lochrist › Bignan 80
20/08 #3: Missilla › Châteaubriant 85
21/08 #4: Derval › Saumur 104
22/08 #5: Montreuil-Bellay › Amboise 84
23/08 #6: Montrichard › Saint-Amand-Montrond 108
25/08 #7: Saint-Gervais Mont-Blanc › Hauteluce-Les Saisies 38
26/08 #8: Albertville › Sainte-Foy-Tarentais 9
27/08 #9: Bourg-Saint-Maurice › Albiez-Montrond 5
05/08 Hansa Bygg Kalmar Grand Prix Road Race 26
29/07 - 31/07 Kreiz Breizh Elites
Ungdomstrøje 1
Points-trøje 4
Klassement 1
29/07 #1: Calanhel › Plouray 125
30/07 #3: Carhaix › Carhaix 4
30/07 #2: Ploërdut › Callac 50
31/07 #4: Guinguamp › Rostrenen 2
12/07 - 16/07 Giro Ciclistico della Valle d'Aosta Mont Blanc
Points-trøje 13
Klassement 44
12/07 #Prologue: Saint Gervais Mont Blanc › Saint Nicolas de Veroce 33
13/07 #1: Quassolo › Quincinetto (Scalaro) 101
14/07 #2: Villeneuve › Introd (Les Combes) 45
15/07 #3: Valtournenche › Breuil Cervinia 33
16/07 #4: Aoste › Valgrisenche 4
25/06 DM - Linjeløb 51
09/06 - 11/06 Tour of Malopolska
Ungdomstrøje 1
Klassement 3
09/06 #1: Alwernia › Trzebinia 43
10/06 #2: Kokotow › Stary Sacz 5
11/06 #3: Chocholowskie Termy › Nowy Targ 3
24/05 - 28/05 Tour des Fjords
Ungdomstrøje 10
Klassement 21
24/05 #1: Balestrand › Førde 81
25/05 #2: Gulen › Norheimsund 23
26/05 #3: Odda › Kopervik 67
27/05 #4: Stavanger › Sandnes 34
28/05 #5: Hinna Park › Stavanger 21
14/05 DM U23 - Linjeløb 9
07/05 Ringerike GP 10
06/05 Sundvolden GP DNF
01/05 Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt 13
29/04 GP Viborg 6
28/04 GP Himmerland Rundt DNF
15/04 Liège - Bastogne - Liège U23 11
08/04 Ronde van Vlaanderen Beloften 66
01/04 Volta Limburg Classic 51
01/04 Volta Limburg Classic 51
01/04 Volta Limburg Classic 51
20/03 - 26/03 Tour de Normandie
Ungdomstrøje 30
Klassement 66
20/03 #1: Bourg-Achard › Gonfreville-l'Orcher 98
21/03 #2: Neufchâtel-en-Bray › Forges-les-Eaux 112
22/03 #3: Duclair › Elbeuf-sur-Seine 98
23/03 #4: Le Neubourg › Argentan 94
24/03 #5: La Ferté-Macé › Bagnoles-de-l?Orne 76
25/03 #6: Fleury-sur-Orne › Ducey-lès-Chéris 55
26/03 #7: Sourdeval › Caen 78

Se resultater for 2016:


Antal Løbsdage 39
Antal sejre, etaper / 1-dagsløb 1
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 4
Antal top-10, klassementer 1
31/08 - 04/09 Tour des Fjords
31/08 #1: Os › Bergen 80
01/09 #2: Stord › Odda 33
02/09 #3: Ulvik › Suldalsosen DNF
20/08 - 27/08 Tour de l'Avenir
Klassement 50
20/08 #1: Le-Puy-en-Velay › Veauche 102
21/08 #2: Montrond-les-Bains › Trévoux 118
22/08 #3: Bourg-en-Bresse › Autun 100
23/08 #4: Lugny › Lugny 26
24/08 #5: Scionzier › Les-Carroz-d'Arâches 51
25/08 #6: Saint-Gervais-Mont-Blanc › Tignes 41
26/08 #7: Val d'Isère › Valmeinier 54
27/08 #8: Saint-Michel-de-Maurienne › Saint-Sorlin-d'Arves 57
14/08 Puchar Uzdrowisk Karpackich 5
13/08 Memorial Henryka Lasaka 92
27/07 - 31/07 PostNord Danmark Rundt - Tour of Denmark
Ungdomstrøje 25
Klassement 108
Ungdomstrøje 25
Klassement 108
27/07 #1: Herning › Esbjerg 117
28/07 #2: Rømø › Sønderborg 115
29/07 #3: Aabenraa › Vejle 84
30/07 #4: Nyborg › Nyborg 62
31/07 #5: Karrebæksminde › Frederiksberg 108
26/06 DM - Linjeløb DNF
10/06 - 12/06 Tour of Malopolska
10/06 #1: Trzebinia › Alwernia 102
11/06 #2: Niepolomice › Nowy Targ DNS
03/06 - 05/06 Course de la Paix U23 / Závod Míru U23
Klassement 70
03/06 #1: Jesenik › Rymarov 82
04/06 #2: Krnov › Dlouhe Strane 74
05/06 #3: Jesenik › Jesenik 69
14/05 Scandinavian Race in Uppsala 1909-2016 DNF
08/05 Ringerike GP 6
07/05 Sundvolden GP 10
01/05 Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt 46
29/04 Himmerland Rundt 1
17/04 Profronde van Noord-Holland DNF
16/04 Liège - Bastogne - Liège U23 37
21/03 - 27/03 Tour de Normandie
Ungdomstrøje 32
Points-trøje 33
Klassement 65
21/03 #Prologue: Carentan › Carentan 82
22/03 #1: Mondeville › Forges-les-Eaux 111
23/03 #2: Vernon › Elbeuf-sur-Seine 74
24/03 #3: Bourg-Achard › Argentan 104
25/03 #4: Bagnoles de l'orne › Bagnoles de l'orne 110
26/03 #5: Trévières › Villedieu-les-Poeles 79
27/03 #6: Coutances › Caen 56
13/03 Rabobank Dorpenomloop Rucphen 64
12/03 Energiewacht Ronde van Drenthe DNF

Se resultater for 2015:


Antal Løbsdage 42
Antal sejre, etaper / 1-dagsløb 3
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 4
Antal top-10, klassementer 3
25/09 VM U23 - Linjeløb 112
13/09 Velothon Stockholm 57
22/08 - 29/08 Tour de l'Avenir
Klassement 50
22/08 #Prologue: Tonnerre › Tonnerre 76
23/08 #1: Chablis › Toucy 81
24/08 #2: Avallon › Arbois 72
25/08 #3: Champagnole › Tournus 83
26/08 #4: Annemasse › Cluses 64
27/08 #5: Megève › La Rosière-Montvalezan 61
28/08 #6: Bourg-Saint-Maurice › Saint-Michel-de-Maurienne 38
29/08 #7: Saint-Michel-de-Maurienne › Les Bottières - Les Sybelles 48
04/08 - 08/08 Post Danmark Rundt - Tour of Denmark
Ungdomstrøje 22
Klassement 110
04/08 #1: Struer › Holstebro 125
05/08 #2: Ringkøbing › Aarhus 112
06/08 #3: Vejle › Vejle 75
07/08 #5: Helsingør › Helsingør 82
07/08 #4: Slagelse › Frederiksværk 115
08/08 #6: Hillerød › Frederiksberg 124
28/06 DM - Linjeløb 44
13/06 GP Horsens 20
07/06 DM U23 - Linjeløb 1
05/06 DM U23 - Enkeltstart 16
29/05 - 31/05 Course de la Paix U23 / Závod Míru U23
Klassement 32
29/05 #1: Jeseník › Rýmarov 66
30/05 #2: Glucholazy › Praded 40
31/05 #3: Jeseník › Jeseník 40
14/05 - 16/05 Tour de Berlin
Ungdomstrøje 6
Points-trøje 21
Klassement 23
14/05 #1: Birkenwerder › Birkenwerder 62
15/05 #3: Baruth (Mark) › Baruth (Mark) 83
15/05 #2: Paplitz › Paplitz 22
16/05 #4: Rudow › Rudow 56
10/05 Ringerike GP 10
09/05 Hadeland GP 31
03/05 Skive-Løbet 48
17/04 - 18/04 ZLM Roompot Tour
Klassement 58
17/04 #2: Kamperland › Kamperland 1
17/04 #1: Kamperland › Zierikzee 75
18/04 #3: Goes › Goes 59
15/04 La Côte Picarde 50
11/04 Ronde van Vlaanderen Beloften 82
04/04 Volta Limburg Classic DNF
04/04 Volta Limburg Classic DNF
04/04 Volta Limburg Classic DNF
20/03 Handzame Classic 97

Se resultater for 2014:


Antal Løbsdage 32
Antal sejre, etaper / 1-dagsløb 1
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 6
Antal top-10, klassementer 1
27/09 VM Junior mænd - Linjeløb 23
05/09 - 07/09 Grand Prix Rüebliland
Klassement 26
05/09 #1: Kriegstetten › Kriegstetten 83
06/09 #3: Seon › Seon 47
06/09 #2: Seon › Seon 63
07/09 #4: Aarburg › Aarburg 31
31/08 Trofeo Emilio Paganessi 2
30/08 Trofeo comune di Vertova Memorial Pietro Merelli 101
22/07 - 27/07 Tour de l'Abitibi Desjardins
Points-trøje 38
Klassement 11
22/07 #1: Rouyn-Noranda › Amos 60
23/07 #2: La Sarre › Amos 31
24/07 #4: Malartic › Malartic 18
24/07 #3: Amos › Amos 12
25/07 #5: Val-d'Or › Amos 53
26/07 #6: Amos › Amos 53
27/07 #7: Senneterre › Amos 66
04/07 - 07/07 Sint-Martinusprijs Kontich
Points-trøje 17
Klassement 17
04/07 #Prologue: Waarloos › Waarloos 3
05/07 #2: Kontich › Kontich 90
06/07 #4: Antwerp › Antwerp 74
07/07 #5: Kontich › Kontich 113
29/06 DM Junior mænd - Linjeløb 1
29/05 - 01/06 Tour du Pays de Vaud
Points-trøje 3
Klassement 6
29/05 #Prologue: Yverdon › Yverdon 32
30/05 #1: Dompierre VD › Romanel-sur-Lausanne 2
31/05 #3: Les Aviolats › Les Diablerets 11
31/05 #2: Romanel-sur-Lausanne › Les Diablerets 4
01/06 #4: Treytorrens VD › Grandcour 12
24/05 - 25/05 Le Trophée Centre Morbihan
Klassement 15
24/05 #1: Malachappe Pluvigner › Brec'h 38
25/05 #3: Colpo › Locminé 53
25/05 #2: Reguiny › Naizin 18
08/05 - 11/05 Course de la Paix Juniors
Points-trøje 23
Klassement 8
08/05 #1: Litoměřice › Litoměřice 54
09/05 #2b: Roudnice nad Labem › Roudnice nad Labem 53
09/05 #2a: Třebenice › Třebenice 12
10/05 #3: Teplice › Zinnwald 6
11/05 #4: Terezín › Terezín 58

Se resultater for 2013:


Antal Løbsdage 25
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 5
28/09 VM Junior mænd - Linjeløb 72
30/08 - 01/09 Grand Prix Rüebliland
Points-trøje 20
Klassement 14
30/08 #1: Bettwil › Bettwil 15
31/08 #3: Hunzenschwil › Hunzenschwil 25
31/08 #2: Leutwil (Wampfle) › Leutwil (Wampfle) 8
01/09 #4: Brugg › Brugg 45
25/08 Trofeo Emilio Paganessi 31
24/08 Trofeo comune di Vertova Memorial Pietro Merelli 95
02/08 - 04/08 Aubel - Thimister - La Gleize
Ungdomstrøje 1
Klassement 2
02/08 #1: Aubel › Aubel 27
03/08 #3: Thimister › Thimister 73
03/08 #2: Thimister › Thimister 3
04/08 #4: La Gleize › La Gleize 33
05/07 - 08/07 Sint-Martinusprijs Kontich
Ungdomstrøje 3
Klassement 10
05/07 #Prologue: Waarloos › Waarloos 36
06/07 #1: Kontich › Kontich 102
07/07 #3: Antwerp › Antwerp 95
08/07 #4: Kontich › Kontich 99
23/05 - 26/05 Tour du Pays de Vaud
Ungdomstrøje 1
Points-trøje 14
Klassement 3
23/05 #Prologue: Avenches › Avenches 11
24/05 #1: Lausanne Châlet-à-Gobet › Corcelles-près-Payerne 10
25/05 #2a: Daillens › Col des Mosses 2
25/05 #2b: Rougemont › Les Mosses 13
26/05 #3: Nyon › Carrouge 7
02/05 - 05/05 Course de la Paix Juniors
Klassement 90
02/05 #1: Litoměřice › Litoměřice 86
03/05 #2b: Roudnice nad Labem › Roudnice nad Labem 72
03/05 #2a: Třebenice › Třebenice 58
04/05 #3: Teplice › Zinnwald 78
05/05 #4: Terezín › Terezín 73