Emil Mielke Vinjebo

Info om Emil Mielke Vinjebo:

Navn Emil Mielke Vinjebo
Født 24-03-1994 (29 år)
Højde 181 cm
Vægt 67 kg
Nuværende hold Leopard TOGT Pro Cycling
UCI rangliste 1867

Hold:

2023 Leopard TOGT Pro Cycling
2022 Riwal Cycling Team
2021 Team Qhubeka ASSOS
2020 Riwal Readynez Cycling Team
2019 Riwal Readynez Cycling Team
2018 Team ColoQuick
2017 Team Giant - Castelli
2016 Team Giant Scatto U23
2015 Team Trefor - Blue Water
2014 Cult Energy Vital Water
2013 Team Trefor
2012 Team Roskilde Junior
2011 Team RCR Odense Junior

Sæsoner:

Sæson Sejre (1-dags) Sejre (Klassement) Top-10
2023 0 0 4
2022 0 0 2
2020 0 0 1
2019 0 0 3
2018 1 0 12
2017 0 0 4
2016 0 0 6
2015 0 0 1
2014 0 0 2
2013 0 0 3
2012 1 0 8
2011 0 0 6
2010 0 0 1

Emil Vinjebo's løbskalender og resultater i 2023:

Emil Vinjebo har foreløbigt følgende løb på programmet i 2023:


Antal Løbsdage 29
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 3
03/09 Gylne Gutuer DNF
02/09 Lillehammer GP 29
15/08 - 19/08 PostNord Danmark Rundt - Tour of Denmark
Klassement 44
15/08 #1: Aalborg › Aalborg 35
16/08 #2: Kjellerup › Silkeborg 36
17/08 #3: Vejen › Vejle 46
18/08 #4: Kalundborg › Bagsví¦rd 99
19/08 #5: Helsingí¸r › Helsingí¸r 75
31/07 - 02/08 Tour de l'Ain
Klassement 53
31/07 #1: Loyettes › La Plaine Tonique 28
01/08 #2: Saint-Vulbas › Lagnieu 49
02/08 #3: Oyonnax › Lélex Monts-Jura 55
25/06 National Championships Denmark - Road Race 34
18/06 Din Bilpartner Lí¸bet - Vejen 2
06/05 Sundvolden GP DNF
25/04 - 01/05 Le Tour de Bretagne Cycliste
25/04 #1: Plouescat › Saint-Pol-de-Léon 98
26/04 #2: Sibiril › Melgven 35
27/04 #3: Trégunc › Le Quillio 88
28/04 #4: Le Mené › Plumelec 93
29/04 #5: Sérent › Louisfert DNF
15/04 Tour du Jura Cycliste DNF
14/04 Classic Grand Besaní§on Doubs 61
01/04 Volta Limburg Classic 38
22/03 - 26/03 Olympia's Tour
Points-trøje 11
Klassement 5
22/03 #1: TT Circuit Assen › TT Circuit Assen 5
23/03 #2: Assen › Assen 6
24/03 #3: Gieten › Ruurlo 21
25/03 #4: Neede › Tiel 18
26/03 #5: Beek › Beek 27
17/02 - 19/02 Tour des Alpes Maritimes et du Var
17/02 #1: Saint-Raphaí«l › Ramatuelle 95
18/02 #2: Mandelieu-la-Napoule › Antibes 70
19/02 #3: Villefranche-sur-Mer › Vence DNF

Se resultater for 2022:


Antal Løbsdage 26
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 2
02/10 Famenne Ardenne Classic 87
25/09 Classique Paris-Chauny 52
13/09 - 17/09 Skoda Tour Luxembourg
Klassement 67
13/09 #1: Luxembourg › Luxembourg 77
14/09 #2: Junglinster › Schifflange 70
15/09 #3: Rosport › Diekirch 96
16/09 #4: Remich › Remich 75
17/09 #5: Mersch › Luxembourg 66
04/09 Gylne Gutuer 34
03/09 Lillehammer GP 48
28/08 Ronde van de Achterhoek 52
26/06 DM - Linjeløb 9
24/05 - 29/05 Tour of Norway
24/05 #1: Bergen › Voss 92
25/05 #2: Ulvik › Geilo 51k 80
26/05 #3: Gol › Stavsro/Gaustatoppen DNF
08/05 Ringerike GP 41
07/05 Sundvolden GP DNF
16/04 Tour du Jura Cycliste DNF
15/04 Classic Grand Besançon Doubs DNF
06/04 - 09/04 Circuit des Ardennes
Klassement 61
06/04 #1: Signy-le-Petit › Signy-le-Petit 21
07/04 #2: Bazeilles › Sedan 71
09/04 #4: Charleville-Mézières › Charleville-Mézières 79
02/04 Volta Limburg Classic 29
17/03 - 20/03 Olympia's Tour
17/03 #1b: Hardenberg › Hardenberg 30
17/03 #1a: Hardenberg › Hardenberg 5
18/03 #2: Westerbork › Wijster 39
19/03 #3: Leek › Leek DNF

Se resultater for 2021:


Antal Løbsdage 41
13/10 Giro del Veneto 54
07/10 Gran Piemonte 53
06/10 Milano - Torino OTL
05/10 Tre Valli Varesine DNF
04/10 Coppa Bernocchi - GP BPM 69
02/10 Giro dell'Emilia DNF
03/08 - 07/08 Vuelta a Burgos
03/08 #1: Burgos (Catedral) › Burgos (El Castillo) 67
04/08 #2: Tardajos › Briviesca DNF
31/07 Donostia San Sebastian Klasikoa 69
03/07 - 06/07 Sibiu Cycling Tour
Klassement 62
03/07 #Prologue: Sibiu › Sibiu 28
04/07 #1: Sibiu › Paltinis 67
05/07 #2: Sibiu › Bâlea Lac 77
06/07 #3: Sibiu › Sibiu 74
27/06 Axion SWISS Bank Gran Premio Città di Lugano 22
20/06 DM - Linjeløb 17
09/06 - 13/06 Baloise Belgium Tour
Klassement 46
09/06 #1: Beveren › Maarkedal 78
10/06 #2: Knokke-Heist › Knokke-Heist 20
11/06 #3: Gingelom › Scherpenheuvel-Zichem 34
12/06 #4: Hamoir › Hamoir 64
13/06 #5: Turnhout › Beringen 61
24/05 Ronde van Limburg DNF
16/05 Trofeo Alcudia-Port d'Alcudia 89
13/05 Trofeo Calvia DNF
04/04 Ronde van Vlaanderen - Tour des Flandres ME DNF
31/03 Dwars door Vlaanderen - A travers la Flandre ME 93
28/03 Gent-Wevelgem in Flanders Fields ME 71
26/03 E3 Saxo Bank Classic 98
20/03 Milano-Sanremo 121
10/03 - 16/03 Tirreno-Adriatico
Klassement 96
10/03 #1: Lido di Camaiore › Lido di Camaiore 105
11/03 #2: Camaiore › Chiusdino 112
12/03 #3: Monticiano › Gualdo Tadino 84
13/03 #4: Terni › Prati di Tivo 130k 84
14/03 #5: Castellalto › Castelfidardo 94
15/03 #6: Castelraimondo › Lido di Fermo 76
16/03 #7: San Benedetto del Tronto › San Benedetto del Tronto 95
06/03 Strade Bianche 72
27/02 Omloop Het Nieuwsblad ME DNF
19/02 - 21/02 Tour des Alpes Maritimes et du Var
Klassement 74
19/02 #1: Biot › Gourdon 76
20/02 #2: Fayence › Fayence 64
21/02 #3: Blausasc › Blausasc 92
14/02 Clasica de Almeria 75

Se resultater for 2020:


Antal Løbsdage 19
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 1
07/10 De Brabantse Pijl - La Flèche Brabançonne 98
20/09 Gooikse Pijl DNS
27/08 - 30/08 Tour Poitou-Charentes en Nouvelle Aquitaine
Klassement 24
27/08 #1: Montmoreau › Royan 41
28/08 #2: Royan › Échiré 25
29/08 #3a: Chasseneuil-du-Poitou › Jaunay-Marigny 31
29/08 #3b: Futuroscope › Jaunay-Marigny 43
30/08 #4: Thénezay › Poitiers 39
23/08 DM - Linjeløb 8
15/08 Dwars door het Hageland DNS
01/08 - 04/08 La Route d'Occitanie - La Dépêche du Midi
Points-trøje 26
Klassement 77
01/08 #1: Saint-Affrique › Cazouls-lès-Béziers 101
02/08 #2: Carcassonne › Cap Découverte 94
03/08 #3: Saint-Gaudens › Col de Beyrède 89
04/08 #4: Lectoure › Rocamadour 75
08/03 Dorpenomloop Rucphen 71
03/03 Le Samyn 85
01/03 Royal Bernard Drome Classic 34
29/02 Faun-Ardèche Classic 27
21/02 - 23/02 Tour des Alpes Maritimes et du Var
Points-trøje 32
Klassement 43
21/02 #1: Le Cannet › Grasse 54
22/02 #2: Pégomas › Col d'Eze 42
23/02 #3: La Londe › Le Mont Faron 68
16/02 Trofeo Laigueglia 44

Se resultater for 2019:


Antal Løbsdage 53
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 3
13/10 Paris - Tours Elite DNF
06/10 La DH Famenne Ardenne Classic 49
05/10 Tour de l'Eurométropole 86
18/09 Grand Prix de Wallonie 70
07/09 - 14/09 OVO Energy Tour of Britain
Klassement 53
07/09 #1: Glasgow › Kirkcudbright 41
08/09 #2: Kelso › Kelso 103
09/09 #3: Berwick-upon-Tweed › Newcastle-upon-Tyne 39
10/09 #4: Gateshead › Kendal 45
11/09 #5: Birkenhead › Birkenhead 94
12/09 #6: Pershore › Pershore 44
13/09 #7: Warwick › Burton Dassett Country Park 53
14/09 #8: Altrincham › Manchester 78
21/08 - 25/08 PostNord Danmark Rundt - Tour of Denmark
Klassement 45
21/08 #1: Silkeborg › Silkeborg 34
22/08 #2: Grindsted › Grindsted 39
23/08 #3: Holstebro › Vejle 62
24/08 #4: Korsør › Asnæs Indelukke 42
25/08 #5: Roskilde › Frederiksberg 57
18/08 Fyen Rundt - Tour of Funen 4
27/07 - 31/07 Tour de Wallonie
Klassement 57
27/07 #1: Le Roeulx › Dottignies 92
28/07 #2: Waremme › Beyne Heusay 62
29/07 #3: La Roche-en-Ardenne › Verviers 57
30/07 #4: Villers-Le-Bouillet › Lierneux 78
31/07 #5: Couvin › Thuin 49
25/07 Grand Prix Cerami 51
30/06 DM - Linjeløb 30
27/06 DM - Enkeltstart 12
05/06 - 09/06 Skoda-Tour de Luxembourg
Ungdomstrøje 19
Klassement 53
05/06 #Prologue: Luxembourg Ville › Luxembourg Ville 40
06/06 #1: Luxembourg Ville › Bascharage 77
07/06 #2: Steinfort › Rosport 56
08/06 #3: Mondorf › Diekirch 56
09/06 #4: Mersch › Luxembourg Ville 57
12/05 Ringerike GP DNF
11/05 Sundvolden GP 32
02/05 - 05/05 Tour de Yorkshire
Klassement 32
02/05 #1: Doncaster › Selby 45
03/05 #2: Barnsley › Bedale 50
04/05 #3: Bridlington › Scarborough 19
05/05 #4: Halifax › Leeds 49
22/04 Tro-Bro Léon 3
20/04 Tour du Finistère 33
17/04 De Brabantse Pijl - La Flèche Brabançonne 75
12/04 - 14/04 Circuit des Ardennes International
Klassement 71
12/04 #1: Neuvizy › Launois-sur-Vence 44
13/04 #2: Rocroi › Monthermé 99
14/04 #4: Villers-Semeuse › Charleville-Mézières 57
14/04 #3: Nouvion-sur-Meuse › Aiglemont 59
10/04 Scheldeprijs 75
06/04 Volta Limburg Classic 72
10/03 GP Industria & Artigianato 65
03/03 Royal Bernard Drome Classic 4
02/03 Faun Environnement - Classic de l'Ardèche Rhône Crussol 27
22/02 - 24/02 Tour Cycliste International du Haut Var
Klassement 24
22/02 #1: Vence › Mandelieu-la-Napoul 33
23/02 #2: Le Cannet-des-Maures › Mons 19
24/02 #3: La Londe-les-Maures › Mont Faron (Toulon) 39
17/02 Trofeo Laigueglia 30

Se resultater for 2018:


Antal Løbsdage 35
Antal sejre, etaper / 1-dagsløb 1
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 10
Antal top-10, klassementer 1
30/09 VM - Linjeløb 55
23/09 Duo Normand 2
02/09 Gylne Gutuer 5
01/09 Lillehammer GP 4
31/08 Hafjell GP 6
26/08 Ronde van Midden Nederland 15
25/08 Omloop Mandel-Leie-Schelde Meulebeke 68
01/08 - 05/08 PostNord Danmark Rundt - Tour of Denmark
Points-trøje 31
Klassement 6
01/08 #1: Aalborg › Aalborg 32
02/08 #2: Viborg › Vejle 15
03/08 #3: Naestved › Vordingborg 45
04/08 #4: Nykøbing Falster › Nykøbing Falster 9
05/08 #5: Faxe › Frederiksberg 35
01/07 DM - Linjeløb 15
17/06 GP Horsens Posten 10
16/06 Fyen Rundt - Tour of Funen 35
18/05 - 20/05 A Travers Les Hauts De France - Trophee Paris-Arras Tour
Klassement 48
18/05 #1: Le Cateau-Cambrésis › Villers-lès-Cagnicourt 57
19/05 #2: Lens › Liévin 26
20/05 #3: Hermies › Arras 69
06/05 Ringerike GP 15
05/05 Sundvolden GP 36
29/04 Skive-Løbet 77
28/04 GP Himmerland Rundt 2
11/04 - 15/04 Tour du Loir et Cher E Provost
Points-trøje 5
Klassement 2
11/04 #1: Blois › Fougère 48
12/04 #2: Vernou-en-Sologne › La Ferté-Imbault 60
13/04 #3: Droué › Vendôme 5
14/04 #4: Bourré › Bourré 1
15/04 #5: Blois › Blois 28
19/03 - 25/03 Tour de Normandie
Ungdomstrøje 3
Points-trøje 19
Klassement 7
19/03 #1: Saint-Pierre-en-Auge › Le Neubourg 75
20/03 #2: Evreux › Forges-les-Eaux 65
21/03 #3: Yvetot › Elbeuf-sur-Seine 88
22/03 #4: Evrecy › Argentan 56
23/03 #5: Villers-Bocage › Bagnoles-de-l'Orne 2
24/03 #6: Granville › La Haye 31
25/03 #7: La Haye › Caen 62
11/03 Rabobank Dorpenomloop Rucphen 17

Se resultater for 2017:


Antal Løbsdage 35
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 3
12/09 - 16/09 PostNord Danmark Rundt - Tour of Denmark
Klassement 15
12/09 #1: Frederiksberg › Kalundborg 37
14/09 #3: Otterup › Vejle 23
15/09 #4: Randers › Randers 29
16/09 #5: Ebeltoft › Aarhus 39
30/08 - 03/09 Okolo Jižních Čech / Tour of South Bohemia
Points-trøje 6
Klassement 2
30/08 #1: Jindrichuv Hradec › Jindrichuv Hradec 4
31/08 #2: Ceske Budejovice › Tabor 54
01/09 #3: Ceske Velenic › Nova Bystrice 3
02/09 #4: Trebon › Namestí Kaplice 9
03/09 #5: Dacice › Jindrichuv Hradec 12
29/07 - 31/07 Kreiz Breizh Elites
Ungdomstrøje 23
Klassement 60
29/07 #1: Calanhel › Plouray 74
30/07 #3: Carhaix › Carhaix 28
30/07 #2: Ploërdut › Callac 130
31/07 #4: Guinguamp › Rostrenen 61
05/07 - 09/07 Sibiu Cycling Tour
Klassement 46
05/07 #Prologue: Sibiu › Sibiu 26
06/07 #1: Sibiu › Sibiu 49
07/07 #2: Sibiu › Bâlea Lac 60
08/07 #3: Sibiu › Paltinis 43
09/07 #4: Sibiu › Sibiu 16
25/06 DM - Linjeløb DNF
11/06 GP Horsens Posten 19
10/06 Fyen Rundt - Tour of Funen 12
07/05 Ringerike GP DNF
06/05 Sundvolden GP DNF
30/04 Skive-Løbet DNF
29/04 GP Viborg DNF
12/04 - 16/04 Tour du Loir et Cher
12/04 #1: Blois › Mont-Près-Chambord 71
13/04 #2: La Ferté-Imbault › Vernoe-en-Sologne 110
14/04 #3: Savigny-sur-Braye › Vendôme 111
15/04 #4: Montrichard › Montrichard OTL
09/03 - 12/03 Istarsko Proljece - Istrian Spring Trophy
Klassement 63
09/03 #Prologue: Umag › Umag 88
10/03 #1: Porec › Labin 28
11/03 #2: Vrsar › Motovun 67
12/03 #3: Pazin › Umag 151
04/03 Trofej Porec - Porec Trophy 103
01/03 Trofej Umag - Umag Trophy 143

Se resultater for 2016:


Antal Løbsdage 49
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 6
13/10 VM U23 - Linjeløb 87
06/10 Paris-Bourges 84
02/10 Piccolo Giro di Lombardia DNF
27/09 Ruota d'Oro - GP Festa del Perdono 19
25/09 Duo Normand 20
20/08 - 27/08 Tour de l'Avenir
Klassement 96
20/08 #1: Le-Puy-en-Velay › Veauche 23
21/08 #2: Montrond-les-Bains › Trévoux 97
22/08 #3: Bourg-en-Bresse › Autun 129
23/08 #4: Lugny › Lugny 108
24/08 #5: Scionzier › Les-Carroz-d'Arâches 112
25/08 #6: Saint-Gervais-Mont-Blanc › Tignes 83
26/08 #7: Val d'Isère › Valmeinier 30
27/08 #8: Saint-Michel-de-Maurienne › Saint-Sorlin-d'Arves 58
16/08 GP Capodarco - Comunità di Capodarco 57
14/08 Gran Premio Sportivi di Poggiana - Trofeo Bonin Costruzioni - Gran Premio Pasta Zara 9
27/07 - 31/07 PostNord Danmark Rundt - Tour of Denmark
Ungdomstrøje 7
Klassement 41
27/07 #1: Herning › Esbjerg 105
28/07 #2: Rømø › Sønderborg 42
29/07 #3: Aabenraa › Vejle 52
30/07 #4: Nyborg › Nyborg 29
31/07 #5: Karrebæksminde › Frederiksberg 49
03/07 Paris-Chauny 4
02/07 Omloop Het Nieuwsblad Beloften/Circuit Het Nieuwsblad Espoirs DNF
26/06 DM - Linjeløb 27
23/06 DM - Enkeltstart 14
12/06 GP Horsens Posten 26
11/06 Fyen Rundt - Tour of Funen 28
03/06 - 05/06 Course de la Paix U23 / Závod Míru U23
Points-trøje 17
Klassement 22
03/06 #1: Jesenik › Rymarov 8
04/06 #2: Krnov › Dlouhe Strane 34
05/06 #3: Jesenik › Jesenik 14
28/05 DM U23 - Linjeløb 16
27/05 DM U23 - Enkeltstart 9
22/05 Velothon Wales 17
04/05 - 08/05 Flèche du Sud
Ungdomstrøje 17
Points-trøje 26
Klassement 69
04/05 #1: Kayl › Kayl 138
05/05 #2: Roeser › Rumelange 24
07/05 #4: Rosport › Echternach 98
08/05 #5: Schifflange › Esch-sur-Alzette 9
01/05 Skive-Løbet 25
30/04 GP Viborg 6
29/04 Himmerland Rundt 12
03/04 Trofeo Piva DNF
29/03 G.P. Palio del Recioto - 34th Memorial cav. Sante Carradori DNF
28/03 Giro del Belvedere 60
10/03 - 13/03 Istarsko proljece - Istrian Spring Trophy
Ungdomstrøje 49
Klassement 126
10/03 #Prologue: Umag › Umag 140
11/03 #1: Porec › Labin 98
12/03 #2: Vrsar › Motovun 165
13/03 #3: Pazin › Umag 111
05/03 Porec Trophy - Trofej Porec 63
02/03 Trofej Umag - Umag Trophy 63
28/02 GP Izola DNF

Se resultater for 2015:


Antal Løbsdage 7
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 1
28/06 DM - Linjeløb 10
25/06 DM - Enkeltstart 23
14/05 - 16/05 Tour de Berlin
Points-trøje 18
Klassement 51
14/05 #1: Birkenwerder › Birkenwerder 63
15/05 #3: Baruth (Mark) › Baruth (Mark) 84
15/05 #2: Paplitz › Paplitz 58
16/05 #4: Rudow › Rudow 70
04/04 Volta Limburg Classic DNF

Se resultater for 2014:


Antal Løbsdage 25
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 2
29/06 DM - Linjeløb 11
26/06 DM - Enkeltstart 15
30/05 DM U23 - Enkeltstart 12
22/05 - 25/05 Ronde de l'Isard
Ungdomstrøje 11
Points-trøje 22
Klassement 31
22/05 #1: St-Girons › Goulier-Neige 33
23/05 #2: Muret › Bagneres de Luchon 17
24/05 #3a: Boulogne sur Gesse › Boulogne sur Gesse 6
24/05 #3b: Boulogne sur Gesse › Boulogne sur Gesse 7
25/05 #4: Foix › St-Girons 38
15/05 - 18/05 Rhône-Alpes Isère Tour
Ungdomstrøje 19
Klassement 61
15/05 #1: Eclose-Badinières › Meyrie 113
16/05 #2: Colombier-Saugnieu › Colombier-Saugnieu 54
17/05 #3: Saint-Maurice-l'Exil › Saint-Maurice-l'Exil 72
18/05 #4: Charvieu-Chavagneux › Charvieu-Chavagneux 47
04/05 Destination Thy 68
01/05 Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt DNF
27/04 Rutland - Melton International CiCLE Classic 39
19/04 Liège - Bastogne - Liège U23 111
11/04 - 13/04 Circuit des Ardennes International
Klassement 88
11/04 #1: Vouziers › Vouziers 65
12/04 #2: Fromelennes › Hargnies 82
13/04 #4: Charleville-Mézières › Charleville-Mézières 111
13/04 #3: Monthermé › Monthermé 112
05/04 Volta Limburg Classic DNF
16/03 Energiewacht Dwars door Drenthe DNF
15/03 Albert Achterhes Pet Ronde van Drenthe DNF
09/03 Rabobank Dorpenomloop Rucphen 52
08/03 Ster van Zwolle 123

Se resultater for 2013:


Antal Løbsdage 40
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 3
27/09 VM U23 - Linjeløb DNF
05/09 - 08/09 Okolo Jižních Čech
Points-trøje 31
Klassement 44
05/09 #1: Třeboň › Nová Bystřice 84
06/09 #2: Týn nad Vltavou › Milevsko 24
07/09 #3: Trhové Sviny › Tábor 33
08/09 #4: Písek › Jindřichův Hradec 52
31/07 - 04/08 Post Danmark Rundt - Tour of Denmark
Ungdomstrøje 4
Klassement 25
31/07 #1: Silkeborg › Varde 67
01/08 #2: Ribe › Sønderborg 53
02/08 #3: Sønderborg › Vejle 31
03/08 #5: Holbæk › Holbæk 51
03/08 #4: Høng › Asnæs 23
04/08 #6: Roskilde › Frederiksberg 58
11/07 - 14/07 Czech Cycling Tour
Points-trøje 23
Klassement 26
12/07 #2: Olomouci › Mohelnice 30
13/07 #3: Zábřeh › Šternberk 30
14/07 #4: Olomouc › Svatý kopeček 10
23/06 DM - Linjeløb 17
20/06 DM - Enkeltstart 23
14/06 - 16/06 Oberösterreichrundfahrt
Klassement 20
14/06 #1: Wels › Altheim 40
15/06 #2: Linz › Aigen-Schlägl 27
16/06 #3: Altmünster › Mondsee 23
02/06 DM U23 - Linjeløb 6
25/05 - 26/05 Course de la Paix U23 / Závod Míru U23
25/05 #2: Jesenik › Bruntal 93
25/05 #Prologue: Jesenik › Jesenik 80
26/05 #3: Jesenik › Jesenik DNF
08/05 - 12/05 Giro della Regione Friuli Venezia Giulia
Ungdomstrøje 30
Klassement 61
08/05 #1: Cervignano del Friuli › Mereto di Tomba 49
09/05 #2: Lignano Sabbiadoro › Pordenone 82
10/05 #3: Azzano Decimo › Claut 119
11/05 #4: Gemona del Friuli › Savogna m.Te Matajur 45
12/05 #5: San Canzian d'Isonzo › Corno di Rosazza 56
28/04 Destination Thy DNF
20/04 Grand Prix Herning 50
10/04 - 14/04 Tour du Loir et Cher E Provost
Klassement 43
10/04 #1: Blois › Nouan-le-Fuzelier 71
11/04 #2: Villebarou › Saint-Gervais-la-Forêt 60
12/04 #3: Vendôme › Billy 43
13/04 #4: Ange › Ange 66
14/04 #5: Blois › Blois 58
05/04 - 07/04 Circuit des Ardennes International
Klassement 96
05/04 #1: Juniville › Tagnon 102
06/04 #2: Givet › Haybes 109
07/04 #4: Les Mazures › Tournes 79
07/04 #3: Charleville-Mézières › Charleville-Mézières 4
29/03 - 31/03 Le Triptyque des Monts et Châteaux
29/03 #1: Mouscron › Quevaucamps DNF

Se resultater for 2012:


Antal Løbsdage 26
Antal sejre, etaper / 1-dagsløb 1
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 7
Antal top-10, klassementer 1
23/09 VM Junior mænd - Linjeløb 73
06/09 - 09/09 Rothaus Regio-Tour International
Klassement 52
06/09 #1: Hartheim › Heitersheim 1
07/09 #2: Heitersheim › Neuenburg am Rhein 70
08/09 #3: Lutterbach › Soultz-Haut-Rhin 54
09/09 #4: Teningen › Teningen 76
31/08 - 02/09 Grand Prix Rüebliland
Klassement 10
31/08 #1: Sursee › Sursee 58
01/09 #3: Sulz › Sulz 10
01/09 #2: Sulz › Sulz 37
02/09 #4: Aarburg › Aarburg 45
06/07 - 09/07 Sint-Martinusprijs Kontich
06/07 #Prologue: Waarloos › Waarloos 4
07/07 #2: Kontich › Kontich 50
08/07 #3b: Kontich › Kontich DNS
24/05 - 27/05 Tour du Pays de Vaud
Klassement 4
24/05 #Prologue: Moudon › Moudon 21
25/05 #1: Cully › Bex 21
26/05 #2a: Ollon › Leysin 7
26/05 #2b: Aigle › Aigle 5
27/05 #3: Froideville › Epalinges 3
17/05 - 20/05 Trofeo Karlsberg
Klassement 20
17/05 #1: Großrosseln › Sankt Nikolaus 58
18/05 #2: Erfweiler-Ehlingen › Erfweiler-Ehlingen 48
19/05 #3b: Homburg › Homburg 73
19/05 #3a: Habkirchen › Reinheim 19
20/05 #4: Reinheim › Reinheim 47
03/05 - 06/05 Course de la Paix Juniors
Klassement 24
03/05 #1: Litomerice › Litomerice 36
04/05 #2b: Ceská Lípa › Roudnice nad Labem 62
04/05 #2a: Trebenice › Trebenice 5
05/05 #3: Teplice › Dippoldiswalde 29
06/05 #4: Terezin › Terezin 32

Se resultater for 2011:


Antal Løbsdage 22
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 4
24/09 VM Junior mænd - Linjeløb 67
08/09 - 11/09 Rothaus Regio-Tour International
Klassement 5
08/09 #1: Münsteral › Münsteral 7
09/09 #2: Sexau › Sexau 46
10/09 #3: Lutterbach › Soultz-Haut-Rhin 4
11/09 #4: Neuenburg am Rhein › Müllheim 51
20/08 - 21/08 Gp Denmark
Klassement 12
20/08 #2: Herning › Herning 14
20/08 #1: Herning › Herning 38
21/08 #3: Horsens › Horsens 15
29/07 - 31/07 Liège - La Gleize
Klassement 9
29/07 #1: Aubel › Aubel 98
30/07 #3: Thimister › Thimister 12
31/07 #4: Herve › La Gleize 41
08/07 - 11/07 Sint-martinusprijs Kontich
Klassement 13
08/07 #Prologue: Kontich › Kontich 21
09/07 #2: Kontich › Kontich 62
10/07 #3: Kontich › Kontich 71
11/07 #4: Kontich › Kontich 66
26/06 DM Junior mænd - Linjeløb 4
04/05 - 08/05 Course de la Paix Juniors
Klassement 26
04/05 #1: Litomerice › Litomerice 73
05/05 #2: Litvinov › Litvinov 39
06/05 #3b: Roudnice › Roudnice 4
06/05 #3a: Etape 15
07/05 #4: Teplice › Altenberg 29
08/05 #5: Terezin › Terezin 55

Se resultater for 2010:


Antal Løbsdage 1
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 1
27/06 DM Junior mænd - Linjeløb 6