Email Schandorff Iwersen

Info om Email Schandorff Iwersen:

Navn Email Schandorff Iwersen
Født 15-08-2002 (21 år)
Højde 183 cm
Vægt 64 kg
Nuværende hold BHS - PL Beton Bornholm
UCI rangliste 2085
Næste løb Course de la Paix Grand Prix Jesení­ky (30/05)

Hold:

2024 BHS - PL Beton Bornholm
2023 Gallina Ecotek Lucchini
2022 BHS - PL Beton Bornholm
2021 BHS - PL Beton Bornholm
2019 ABC Junior

Sæsoner:

Sæson Sejre (1-dags) Sejre (Klassement) Top-10
2024 2 0 7
2023 0 0 1
2022 0 0 1
2020 0 0 4
2019 0 0 5

Emil Schandorff Iwersen's løbskalender og resultater i 2024:

Emil Schandorff Iwersen har foreløbigt følgende løb på programmet i 2024:


Antal Løbsdage 25
Antal sejre, etaper / 1-dagsløb 2
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 9
Antal top-10, klassementer 2
30/05 - 02/06 Course de la Paix Grand Prix Jesení­ky
30/05 #1: Krnov › Opava 88
30/05 Course de la Paix Grand Prix Jesení­ky Kommende
26/05 Fyen Rundt - Tour of Funen DNF
25/05 Grand Prix Herning 35
15/05 - 19/05 Orlen Nations Grand Prix
Klassement 11
15/05 #1: Prostějov › Bouzov 19
16/05 #2: Přerov › Kohútka 11
17/05 #3: Tvrdošín › Štrbské Pleso 5
18/05 #4: Bukovina Resort › Jasło 81
19/05 #5: Lesko, Powiat Leski › Hotel Arłamów 16
12/05 Vitamin Well GP 49
11/05 National Championships Denmark MU - Road Race 10
05/05 Ringerike GP 9
04/05 Sundvolden GP 7
01/05 Eschborn-Frankfurt U23 18
27/04 GP Lumsås 2
21/04 Gent-Wevelgem / Kattekoers-Ieper 81
13/04 Arno Wallaard Memorial 40
07/04 Meldgaardløbet 1
07/04 Meldgaardløbet 1
06/04 Hurtig Joakim Lí¸bet 5
01/04 3 Dage i Nord - #3 Campione Cup - Aalborg 47
31/03 3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy 71
30/03 3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjí¸rring 7
29/03 Bording Cup - Vejen 11
17/03 Cholet Agglo Tour 19
16/03 Classic Loire Atlantique 60

Se resultater for 2023:


Antal Løbsdage 31
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 1
17/09 Campione og Greve 13
17/09 Campione SM Linjeløb 13
10/09 Konggaard Løbet 11
03/09 National Championships Denmark MU - Road Race 18
26/08 Grand Prix Lumsås 49
15/08 - 19/08 PostNord Danmark Rundt - Tour of Denmark
Ungdomstrøje 17
Klassement 91
Ungdomstrøje 17
Klassement 91
15/08 #1: Aalborg › Aalborg 91
16/08 #2: Kjellerup › Silkeborg 79
17/08 #3: Vejen › Vejle 94
18/08 #4: Kalundborg › Bagsværd 107
19/08 #5: Helsingør › Helsingør 119
10/08 Hadsten Gadeløb 23
30/07 Puchar MON 72
26/07 - 29/07 Dookoła Mazowsza
Ungdomstrøje 54
Klassement 105
26/07 #1: Teresin › Teresin 132
27/07 #2: Grodzisk Mazowiecki › Grodzisk Mazowiecki 137
28/07 #3: Płońsk › Płońsk 98
29/07 #4: Kozienice › Kozienice 90
25/07 Memoriał Andrzeja Trochanowskiego 59
25/06 National Championships Denmark - Road Race 39
01/06 - 04/06 Tour of Malopolska
Ungdomstrøje 35
Klassement 80
01/06 #Prologue: Kraków › Kraków 32
02/06 #1: Koszyce › Myślenice 123
03/06 #2: Wieliczka › Nowy Targ 95
04/06 #3: Jablonka › Przehyba 62
27/05 Due Giorni Marchigiana - G.P. Santa Rita DNF
06/05 Giro della Franciacorta 8
01/05 GP General Store 20
11/04 G.P. Palio del Recioto - Trofeo C&F Resinatura Blocchi DNF
10/04 Giro del Belvedere 102
02/04 Trofeo Piva DNF
19/03 Per Sempre Alfredo DNF
05/03 Trofej Poreč - Poreč Trophy 117
01/03 Trofej Umag - Umag Trophy 36

Se resultater for 2022:


Antal Løbsdage 20
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 1
04/09 Gylne Gutuer DNF
03/09 Lillehammer GP DNF
26/06 DM - Linjeløb DNF
19/06 DM U23 - Linjeløb DNF
25/05 - 29/05 Alpes Isère Tour
Ungdomstrøje 49
Klassement 82
25/05 #1: Charvieu-Chavagneux › Charvieu-Chavagneux 100
26/05 #2: Les Abrets-en-Dauphiné › Saint-Quentin-Fallavier 86
27/05 #3: Saint-Exupéry › Toussieu 100
28/05 #4: Saint-Maurice-l'Exil › Beaurepaire 104
29/05 #5: Entre-deux-Guiers › Allevard-les-Bains 71
22/05 Fyen Rundt - Tour of Funen 54
08/05 Ringerike GP DNF
07/05 Sundvolden GP DNF
27/04 - 01/05 International Tour of Hellas
Ungdomstrøje 2
Klassement 12
27/04 #1: Heraklion › Chania 14
28/04 #2: Marousi › Itea 19
29/04 #3: Delphi › Karditsa 20
30/04 #4: Karditsa › Larisa 15
01/05 #5: Kalabaka › Ioannina 10
19/04 G.P. Palio del Recioto - Trofeo C DNF
18/04 Giro del Belvedere 40
27/03 Gent-Wevelgem / Kattekoers-Ieper 67

Se resultater for 2021:


Antal Løbsdage 16
03/09 - 05/09 A Travers les Hauts de France
Ungdomstrøje 16
Klassement 42
03/09 #1: Arras › Lagnicourt-Marcel 74
04/09 #2: Neuville-Saint-Rémy › Roisel 37
05/09 #3: Albert › Le Cateau-Cambrésis 22
28/08 GP Himmerland Rundt DNF
19/08 - 22/08 Tour of Norway
Ungdomstrøje 21
Points-trøje 37
Klassement 96
19/08 #1: Egersund › Sokndal (Kroheia) 85
20/08 #2: Sirdal (Tjørhomfjellet) › Sirdal (Fidjeland) 156k 108
21/08 #3: Jørpeland › Jørpeland 84
22/08 #4: Hinna Park › Stavanger 81
20/06 DM - Linjeløb DNF
17/06 DM - Enkeltstart 35
03/06 - 06/06 Tour of Malopolska
Ungdomstrøje 6
Klassement 26
03/06 #Prologue: Cracow › Cracow 24
04/06 #1: Wieliczka › Myślenice Góra Chełm 50
05/06 #2: Niepołomice › Nowy Targ 94
06/06 #3: Jabłonka › Stary Sącz Przehyba 18
29/05 - 30/05 Orlen Nations Grand Prix
Klassement 102
29/05 #1: Białystok › Białystok 126
30/05 #2: Białystok › Białystok 47

Se resultater for 2020:


Antal Løbsdage 6
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 3
04/09 - 06/09 Grand Prix Rüebliland
Points-trøje 9
Klassement 6
04/09 #1: Roggliswil › Roggliswil 14
05/09 #2a: Seon › Seon 58
05/09 #2b: Seon › Seon 7
06/09 #3: Sulz › Sulz 8
28/08 EM Junior mænd - Linjeløb DNF
23/08 DM Junior mænd - Linjeløb 3

Se resultater for 2019:


Antal Løbsdage 22
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 4
26/09 VM Junior mænd - Linjeløb 54
16/07 - 21/07 Tour de l'Abitibi - Coupe des Nations Junior
Ungdomstrøje 5
Points-trøje 4
Klassement 9
16/07 #1: Val-d'Or › Rouyn-Noranda 4
17/07 #2: Amos › Rouyn-Noranda 6
18/07 #3a: Rouyn-Noranda › Rouyn-Noranda 38
18/07 #3b: Malartic › Malartic 49
19/07 #4: Notre-Dame-du-Nord › Notre-Dame-du-Nord 10
20/07 #5: Rouyn-Noranda › Rouyn-Noranda 17
21/07 #6: La Sarre › Rouyn-Noranda 5
29/06 DM Junior mænd - Linjeløb 62
27/06 DM Junior mænd - Enkeltstart 11
30/05 - 02/06 Tour du Pays de Vaud
Ungdomstrøje 15
Points-trøje 29
Klassement 53
30/05 #Prologue: Échichens › Échichens 23
31/05 #1: Tolochenaz › Chamblon 61
01/06 #2b: Bière › Bière 34
01/06 #2a: Cugy › Bière 18
02/06 #3: Granges-près-Marnand › Granges-près-Marnand 71
09/05 - 12/05 Course de la Paix Juniors
Ungdomstrøje 6
Klassement 31
09/05 #1: Litoměřice › Litoměřice 17
10/05 #2a: Třebenice › Třebenice 31
10/05 #2b: Roudnice nad Labem › Roudnice nad Labem 36
11/05 #3: Teplice › Altenberg 32
12/05 #4: Terezín › Terezín 36
14/04 Paris - Roubaix Juniors DNF
31/03 Gent-Wevelgem/Grote Prijs A. Noyelle-Ieper 27

Se resultater for 2018:


Antal Løbsdage 1
28/06 DM Junior mænd - Enkeltstart 57