Cecilie Uttrup Ludwig

Billede af den danske cykelrytter Cecilie Uttrup Ludwig

Info om Cecilie Uttrup Ludwig:

Navn Cecilie Uttrup Ludwig
Født 23-08-1995 (28 år)
Højde 168 cm
Nuværende hold FDJ - SUEZ
UCI rangliste (K) 8
Næste løb La Flèche Wallonne Féminine (17/04)

Hold:

2024 FDJ - SUEZ
2023 FDJ - SUEZ
2022 FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
2021 FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
2020 FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
2019 Bigla Pro Cycling
2018 Cervélo-Bigla Pro Cycling
2017 Cervélo-Bigla Pro Cycling
2016 Team BMS BIRN
2015 Team Rytger
2014 Team Rytger
2013 ABC Ladies Denmark

Sæsoner:

Sæson Sejre (1-dags) Sejre (Klassement) Top-10
2024 1 0 3
2023 3 0 27
2022 3 1 32
2021 1 0 19
2020 1 0 13
2019 1 0 17
2018 1 0 24
2017 1 1 22
2016 3 2 13
2014 0 0 1
2012 0 0 3

Cecilie Uttrup Ludwig's løbskalender og resultater i 2024:

Cecilie Uttrup Ludwig har foreløbigt følgende løb på programmet i 2024:


Antal Løbsdage 7
Antal sejre, etaper / 1-dagsløb 1
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 3
Antal top-10, klassementer 1
21/04 Liège-Bastogne-Liège Femmes Kommende
17/04 La Flèche Wallonne Féminine Kommende
24/02 Omloop Het Nieuwsblad WE DNF
27/01 Cadel Evans Great Ocean Road Race - Elite Women's Race 3
24/01 Geelong Classic 30
18/01 Women's Down Under Criterium 36
12/01 - 14/01 Santos Tour Down Under
Points-trøje 2
Klassement 9
12/01 #1: Hahndorf › Campbelltown 8
13/01 #2: Glenelg › Stirling 1
14/01 #3: Adelaide › Willunga Hill 14

Se resultater for 2023:


Antal Løbsdage 57
Antal sejre, etaper / 1-dagsløb 3
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 24
Antal top-10, klassementer 3
03/10 Tre Valli Varesine Women's Race 2
30/09 Giro dell'Emilia Internazionale Donne Elite 1
23/09 European Continental Championships WE - Road Race 12
20/09 European Continental Championships WE - ITT 14
15/09 - 17/09 Tour de Romandie Féminin
Points-trøje 25
Klassement 13
15/09 #1: Yverdon-les-Bains › Yverdon-les-Bains 26
16/09 #2: Romont › Torgon 12
17/09 #3: Vernier › Nyon 13
23/08 - 27/08 Tour of Scandinavia
Points-trøje 1
Klassement 2
23/08 #1: Mysen › Halden 3
24/08 #2: Vikersund › Norefjell 1
25/08 #3: Kongsberg › Larvik 3
26/08 #4: Herning › Herning 17
27/08 #5: Middelfart › Haderslev 1
13/08 World Championships WE - Road Race 3
10/08 World Championships WE - ITT 27
23/07 - 30/07 Tour de France Femmes avec Zwift
Points-trøje 20
Klassement 7
23/07 #1: Clermont-Ferrand › Clermont-Ferrand 8
24/07 #2: Clermont-Ferrand › Mauriac 6
25/07 #3: Collonges-la-Rouge › Montignac-Lascaux 42
26/07 #4: Cahors › Rodez 20
27/07 #5: Onet-le-Château › Albi 22
28/07 #6: Albi › Blagnac 31
29/07 #7: Lannemezan › Col du Tourmalet 9
30/07 #8: Pau › Pau 36
30/06 - 09/07 Giro d'Italia Donne
Points-trøje 7
Klassement 6
01/07 #2: Bagno a Ripoli › Marradi 2
02/07 #3: Formigine › Modena 33
03/07 #4: Fidenza › Borgo Val di Taro 17
04/07 #5: Salassa › Ceres 11
05/07 #6: Canelli › Canelli 12
06/07 #7: Albenga › Alassio 5
08/07 #8: Nuoro › Sassari 6
09/07 #9: Sassari › Olbia 30
25/06 National Championships Denmark WE - Road Race 7
22/06 National Championships Denmark WE - ITT 2
09/06 - 11/06 CIC-Tour Féminin International des Pyrénées
Points-trøje 3
Klassement 4
09/06 #1: Argelés-Gazost › Lourdes 5
10/06 #2: Pierrefitte-Nestalas › Hautacam 4
18/05 - 21/05 Vuelta a Burgos Feminas
Points-trøje 16
Klassement 11
18/05 #1: Quintanaortuño › Medina de Pomar 54
19/05 #2: Sotresgudo › Lerma 23
20/05 #3: Caleruega › Aranda de Duero 60
21/05 #4: Tordómar › Lagunas de Neila 6
23/04 Liège-Bastogne-Liège Femmes 30
19/04 La Flèche Wallonne Féminine 72
16/04 Amstel Gold Race Ladies Edition 10
02/04 Ronde van Vlaanderen - Tour des Flandres 29
29/03 Dwars door Vlaanderen - A travers la Flandre WE 21
04/03 Strade Bianche Donne 3
25/02 Omloop Het Nieuwsblad 20
16/02 - 19/02 Setmana Ciclista-Volta Comunitat Valenciana Fèmines
Klassement 10
Klassement 10
16/02 #1: Valencia › Sagunt 34
17/02 #2: Borriana › Vila-Real 30
18/02 #3: Agost › Altea 6
19/02 #4: Tavernes de la Valldigna › Gandia 16

Se resultater for 2022:


Antal Løbsdage 67
Antal sejre, etaper / 1-dagsløb 3
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 29
Antal sejre, klassementer 1
Antal top-10, klassementer 3
07/10 - 09/10 Tour de Romandie Féminin
Points-trøje 23
Klassement 14
07/10 #1: Lausanne › Lausanne 8
08/10 #2: Sion › Thyon 2000 14
09/10 #3: Fribourg › Genève 49
24/09 World Championships WE - Road Race 5
07/09 - 11/09 Ceratizit Challenge by La Vuelta
Points-trøje 10
Klassement 5
07/09 #1: Marina de Cudeyo › Marina de Cudeyo 3
08/09 #2: Colindres › Colindres 5
09/09 #3: Camargo › Aguilar de Campoo 14
10/09 #4: Palencia › Segovia 7
11/09 #5: Madrid › Madrid 28
27/08 Classic Lorient Agglomération - Trophée Ceratizit 51
09/08 - 14/08 Tour of Scandinavia
Points-trøje 13
Klassement 1
09/08 #1: Copenhagen › Helsingør 52
10/08 #2: Orust › Strömstad 13
11/08 #3: Moss › Sarpsborg 2
12/08 #4: Askim › Mysen 38
13/08 #5: Vikersund › Norefjell 1
14/08 #6: Lillestrøm › Halden 16
24/07 - 31/07 Tour de France Femmes
Points-trøje 9
Klassement 7
24/07 #1: Paris (Tour Eiffel) › Paris (Champs-Élysées) 27
25/07 #2: Meaux › Provins 53
26/07 #3: Reims › Épernay 1
27/07 #4: Troyes › Bar-Sur-Aube 19
28/07 #5: Bar-le-Duc › Saint-Dié-des-Vosges 17
29/07 #6: Saint-Dié-des-Vosges › Rosheim 11
30/07 #7: Sélestat › Le Markstein 78k 3
31/07 #8: Lure › La Super Planche des Belles Filles 8
30/06 - 10/07 Giro d'Italia Donne
Points-trøje 19
Klassement 6
30/06 #Prologue: Cagliari › Cagliari 20
01/07 #2: Villasimius › Tortolì 51
02/07 #3: Cala Gonone › Olbia 22
04/07 #4: Cesena › Cesena 9
05/07 #5: Carpi › Reggio Emilia 52
06/07 #6: Sarnico › Bergamo 10
07/07 #7: Prevalle › Passo del Maniva 11
08/07 #8: Rovereto › Aldeno 8
09/07 #9: San Michele All’Adige › San Lorenzo Dorsino 11
10/07 #10: Abano Terme › Padova 47
26/06 DM Kvinder - Linjeløb 1
23/06 DM Kvinder - Enkeltstart DNS
19/05 - 22/05 Vuelta a Burgos Feminas
Points-trøje 14
Klassement 5
19/05 #1: Pedrosa del Príncipe › Aranda de Duero 30
20/05 #2: Sasamón › Aguilar de Campoo 50
21/05 #3: Medina de Pomar › Ojo Guareña 10
22/05 #4: Covarrubias › Lagunas de Neila 5
17/05 Durango - Durango Emakumeen Saria 3
03/04 Ronde van Vlaanderen - Tour des Flandres WE 6
30/03 Dwars door Vlaanderen - A travers la Flandre WE 24
20/03 Trofeo Alfredo Binda - Comune di Cittiglio 9
05/03 Strade Bianche Donne 5
17/02 - 20/02 Setmana Valenciana-Volta Comunitat Valenciana Fémines
Klassement 2
Klassement 2
17/02 #1: Tavernes de la Valldigna › Gandia 10
18/02 #2: Altea › Cocentaina 9
19/02 #3: Vila-Real › Vistabella del Maestrat 2
20/02 #4: Sagunt › Valencia 25

Se resultater for 2021:


Antal Løbsdage 46
Antal sejre, etaper / 1-dagsløb 1
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 18
Antal top-10, klassementer 1
16/10 Grand Prix du Morbihan Féminin 19
15/10 La Classique Morbihan 9
02/10 Paris-Roubaix Femmes 16
25/09 VM Kvinder - Linjeløb 8
24/08 - 29/08 Simac Ladies Tour
24/08 #Prologue: Ede › Ede 3
25/08 #1: Zwolle › Hardenberg 27
26/08 #2: Gennep › Gennep 13
27/08 #3: Stramproy › Weert 29
28/08 #4: Geleen › Sweikhuizen DNF
12/08 - 15/08 Ladies Tour of Norway
Points-trøje 15
Klassement 5
12/08 #1: Halden › Sarpsborg 4
13/08 #2: Askim › Mysen 14
14/08 #3: Drammen › Norefjell 5
15/08 #4: Drøbak › Halden 14
25/07 OL Kvinder - Linjeløb 10
02/07 - 11/07 Giro d'Italia Internazionale Femminile
02/07 #1: Fossano › Cuneo 12
03/07 #2: Boves › Prato Nevoso 19
04/07 #3: Casale Monferrato › Ovada 34
05/07 #4: Formazza Loc. Fondovalle › Riale Di Formazza Cascate Del Toce 44
06/07 #5: Milano › Carugate 25
07/07 #6: Colico › Colico 22
08/07 #7: Soprazocco Di Gavardo › Puegnago Del Garda 30
09/07 #8: San Vendemiano › Mortegliano DNS
26/06 La Course by Le Tour de France 2
20/06 DM Kvinder - Linjeløb 3
17/06 DM Kvinder - Enkeltstart 3
20/05 - 23/05 Vuelta a Burgos Feminas
Points-trøje 4
Klassement 6
20/05 #1: Villadiego › Sargentes de la Lora 27
21/05 #2: Pedrosa de Valdeporres › Villarcayo 28
22/05 #3: Medina de Pomar › Ojo Guareña 1
23/05 #4: Quintanar de la Sierra › Lagunas de Neila 7
18/05 Durango - Durango Emakumeen Saria 3
14/05 Navarra Women's Elite Classics 28
13/05 Emakumeen Nafarroako Women's Elite Classics 11
25/04 Liège-Bastogne-Liège Femmes 8
21/04 La Flèche Wallonne Féminine 8
18/04 Amstel Gold Race Ladies Edition 7
04/04 Ronde van Vlaanderen - Tour des Flandres WE 7
28/03 Gent-Wevelgem In Flanders Fields WE 36
21/03 Trofeo Alfredo Binda - Comune di Cittiglio 3
06/03 Strade Bianche Donne 5
27/02 Omloop Het Nieuwsblad WE 17

Se resultater for 2020:


Antal Løbsdage 30
Antal sejre, etaper / 1-dagsløb 1
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 13
Antal top-10, klassementer 1
18/10 Ronde van Vlaanderen / Tour des Flandres WE 16
04/10 Liège-Bastogne-Liège Femmes 17
30/09 La Flèche Wallonne Féminine 2
26/09 VM Kvinder - Linjeløb 8
11/09 - 19/09 Giro d'Italia Internazionale Femminile
Points-trøje 5
Klassement 4
11/09 #1: Grosseto › Grosseto 11
12/09 #2: Paganico › Arcidosso 4
13/09 #3: Santa Fiora › Assisi 2
14/09 #4: Assisi › Tivoli 7
15/09 #5: Terracina › Terracina 29
16/09 #6: Torre del Greco › Nola 29
17/09 #7: Nola › Maddaloni 18
18/09 #8: Castelnuovo della Daunia › San Marco la Catola 5
19/09 #9: Motta Montecorvino › Motta Montecorvino 23
29/08 La Course by Le Tour de France 31
27/08 EM Kvinder - Linjeløb 16
25/08 GP de Plouay - Lorient Agglomération Trophée WNT 30
23/08 DM Kvinder - Linjeløb 3
18/08 Giro dell'Emilia Internazionale Donne Elite 1
01/08 Strade Bianche Donne 7
26/07 Durango-Durango Emakumeen Saria 11
23/07 Emakumeen Nafarroako Klasikoa 11

Se resultater for 2019:


Antal Løbsdage 44
Antal sejre, etaper / 1-dagsløb 1
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 16
Antal top-10, klassementer 1
28/09 VM Kvinder - Linjeløb 30
09/08 - 11/08 Women's Tour of Scotland
Klassement 30
10/08 #2: Perth › Glasgow 28
11/08 #3: Edinburgh › Edinburgh 32
08/08 EM Kvinder - Enkeltstart 23
19/07 La Course by Le Tour de France 3
05/07 - 14/07 Giro d'Italia Internazionale Femminile
Points-trøje 18
Klassement 14
05/07 #1: Cassano Spinola › Castellania 2
06/07 #2: Viù › Viù 15
07/07 #3: Sagliano Micca › Piedicavallo 3
08/07 #4: Lissone › Carate Brianza 23
09/07 #5: Ponte in Valtellina › Lago di Cancano 16
10/07 #6: Chiuro › Teglio 19
11/07 #7: Cornedo Vicentino › San Giorgio di Perlena/Fara Vicentino 24
12/07 #8: Vittorio Veneto › Maniago 26
13/07 #9: Gemona › Chiusaforte/Malga Montasio 14
14/07 #10: San Vito al Tagliamento › Udine 11
05/06 - 09/06 Tour de Bretagne Féminin
Points-trøje 5
Klassement 4
05/06 #1: Val d’Anast (Maure-de-Bretagne) › Goven 3
06/06 #2: Plouay › Pontivy 4
07/06 #3: Plédran › Plédran 6
08/06 #4: Saint-Gouéno › Loudéac 8
09/06 #5: Plouguin › Lannilis 25
01/06 Grand Prix de Plumelec-Morbihan Dames 1
31/05 La Classique Morbihan 33
28/04 Liège-Bastogne-Liège Femmes 10
24/04 La Flèche Wallonne Féminine 8
21/04 Amstel Gold Race Ladies Edition 6
07/04 Ronde van Vlaanderen - Tour des Flandres WE 3
31/03 Gent-Wevelgem In Flanders Fields WE 54
24/03 Trofeo Alfredo Binda - Comune di Cittiglio 3
09/03 Strade Bianche Donne 5
21/02 - 24/02 Setmana Ciclista Valenciana
Klassement 10
21/02 #1: Cullera › Gandia 16
22/02 #2: Borriol › Vila-Real 13
23/02 #3: La Nucia › Castalla (Xorret de Catí) 11
24/02 #4: València › Sagunt 17
10/02 Vuelta a la Comunitat Valenciana Feminas 38

Se resultater for 2018:


Antal Løbsdage 58
Antal sejre, etaper / 1-dagsløb 1
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 23
Antal top-10, klassementer 1
14/10 Chrono des Nations WE 4
07/10 Gran Premio Bruno Beghelli Internazionale Donne Elite 41
06/10 Giro dell'Emilia Internazionale Donne Elite 3
29/09 VM Kvinder - Linjeløb 23
25/09 VM Kvinder - Enkeltstart 18
25/08 GP de Plouay - Lorient Agglomération 20
16/08 Ladies Tour of Norway - TTT 3
13/08 Crescent Vårgårda 36
11/08 Crescent Vårgårda TTT 3
17/07 La Course by Le Tour de France 4
06/07 - 15/07 Giro d'Italia Internazionale Femminile
Points-trøje 20
Klassement 6
06/07 #1: Verbania › Verbania 4
07/07 #2: Ovada › Ovada 36
08/07 #3: Corbetta › Corbetta 23
09/07 #4: Piacenza › Piacenza 26
10/07 #5: Omegna › Omegna 18
11/07 #6: Sovico › Gerola Alta 10
12/07 #7: Lanzada › Diga di Campo Moro 8
13/07 #8: San Giorgio di Perlena (Fara Vicentino) › Breganze 25
14/07 #9: Tricesimo › Monte Zoncolan 8
15/07 #10: Cividale del Friuli › Cividale del Friuli 8
30/06 DM Kvinder - Linjeløb 7
28/06 DM Kvinder - Enkeltstart 1
13/06 - 17/06 OVO Energy Women's Tour
Klassement 17
13/06 #1: Framlingham › Southwold 41
14/06 #2: Rushden › Daventry 31
15/06 #3: Atherstone › Royal Leamington Spa 16
16/06 #4: Wychavon District › Worcester 25
17/06 #5: Dolgellau › Colwyn Bay 31
26/05 Grand Prix de Plumelec-Morbihan Dames 67
25/05 La Classique Morbihan 32
19/05 - 22/05 WWT Emakumeen Bira
Points-trøje 22
Klassement 66
19/05 #1: Legazpi › Legazpi 12
20/05 #2: Agurain › Vitoria-Gasteiz 10
21/05 #3: Aretxabaleta › Aretxabaleta 55
22/05 #4: Iurreta › Iurreta 95
27/04 - 29/04 Festival Elsy Jacobs
27/04 #Prologue: Cessange › Cessange 3
28/04 #1: Steinfort › Steinfort 21
29/04 #2: Garnich › Garnich DNS
22/04 Liège-Bastogne-Liège Femmes 41
18/04 La Flèche Wallonne Féminine 40
15/04 Amstel Gold Race Ladies Edition 39
01/04 Ronde van Vlaanderen / Tour des Flandres WE 30
28/03 Dwars door Vlaanderen / A travers la Flandre WE 51
25/03 Gent-Wevelgem In Flanders Fields WE 65
22/03 Driedaagse Brugge - De Panne WE 41
18/03 Trofeo Alfredo Binda - Comune di Cittiglio 7
03/03 Strade Bianche Donne 10
22/02 - 25/02 Setmana Ciclista Valenciana
Klassement 4
22/02 #1: Rótova › Gandía 9
23/02 #2: Castelló › Vila Real 14
24/02 #3: Sagunt › València 20
25/02 #4: Benidorm › Benidorm 7

Se resultater for 2017:


Antal Løbsdage 60
Antal sejre, etaper / 1-dagsløb 1
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 19
Antal sejre, klassementer 1
Antal top-10, klassementer 1
23/09 VM Kvinder - Linjeløb 38
19/09 VM Kvinder - Enkeltstart 10
17/09 VM Kvinder - TTT 3
08/09 - 10/09 Premondiale Giro Toscana Int. Femminile - Memorial Michela Fanini
Ungdomstrøje 1
Points-trøje 3
Klassement 2
Ungdomstrøje 1
Points-trøje 3
Klassement 2
08/09 #Prologue: Campi Bisenzio › Campi Bisenzio 2
09/09 #1: Segromigno in Piano › Segromigno in Piano 15
10/09 #2: Capannori › Lucca 2
26/08 GP de Plouay - Lorient Agglomeration 39
13/08 Crescent Vårgårda 26
11/08 Crescent Vårgårda TTT 2
04/08 EM WU23 - Linjeløb 40
02/08 EM WU23 - Enkeltstart 2
20/07 La Course by Le Tour de France 17
30/06 - 09/07 Giro d'Italia Internazionale Femminile
Ungdomstrøje 1
Klassement 16
30/06 #1: Aquileia › Grado 8
01/07 #2: Zoppola › Mantereale Valcellina 17
02/07 #3: San Fior › San Vendemiano 62
03/07 #4: Occhiobello › Occhiobello 101
04/07 #5: Sant'elpidio a Mare › Sant'elpidio a Mare 18
05/07 #6: Roseto degli Abruzzi › Roseto degli Abruzzi 21
06/07 #7: Isernia › Baronissi 29
07/07 #8: Baronissi › Palinuro 31
08/07 #9: Palinuro › Polla 39
09/07 #10: Torre del Greco › Torre del Greco 13
24/06 DM Kvinder - Linjeløb 10
22/06 DM Kvinder - Enkeltstart 1
07/06 - 11/06 OVO Energy Women's Tour
Klassement 8
07/06 #1: Daventry › Kettering 15
08/06 #2: Stoke-on-Trent › Staffordshire 13
09/06 #3: Atherstone › Royal Leamington Spa 16
10/06 #4: Chesterfield › Derbyshire 21
11/06 #5: London › London 21
27/05 Grand Prix de Plumelec-Morbihan Dames 5
26/05 La Classique Morbihan 3
17/05 - 21/05 Emakumeen Bira
Ungdomstrøje 2
Points-trøje 12
Klassement 7
17/05 #1: Iurreta › Iurreta 30
18/05 #2: Markina-Xemein › Markina-Xemein 25
19/05 #3: Antzuola › Antzuola 14
20/05 #4: Etxarri Aranatz › Alto de San Miguel de Aralar 5
21/05 #5: Errentería › Errentería 6
23/04 Liège-Bastogne-Liège Femmes 10
19/04 La Flèche Wallonne Féminine 17
16/04 Amstel Gold Race 67
02/04 Ronde van Vlaanderen / Tour des Flandres WE 12
26/03 Gent-Wevelgem In Flanders Fields WE 38
22/03 Dwars Door Vlaanderen / A travers la Flandre WE 82
19/03 Trofeo Alfredo Binda - Comune di Cittiglio 3
08/03 - 11/03 Setmana Ciclista Valenciana
Ungdomstrøje 1
Klassement 1
08/03 #1: Vila-Real › Vila-Real 2
09/03 #2: Gandia › Gandia 2
10/03 #3: Alicante › Alicante 14
11/03 #4: Valencia › Valencia 27
04/03 Strade Bianche Donne 9
26/02 Spar - Omloop van het Hageland - Tielt-Winge 52
25/02 Omloop Het Nieuwsblad WE 41

Se resultater for 2016:


Antal Løbsdage 55
Antal sejre, etaper / 1-dagsløb 3
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 14
Antal sejre, klassementer 2
Antal top-10, klassementer 3
20/11 94.7 Cycle Challenge 7
17/11 KZN Summer Series Race 2 5
16/11 KZN Summer Series Race 1 19
15/10 VM Kvinder - Linjeløb 62
11/10 VM Kvinder - Enkeltstart 20
17/09 UEC Road European Championships WE - Road Race 9
15/09 UEC Road European Championships WE - ITT 18
11/09 Chrono Champenois - Trophée Européen 15
06/09 - 09/09 Lotto Belgium Tour
Ungdomstrøje 6
Klassement 16
06/09 #Prologue: Nieuwpoort › Nieuwpoort 19
07/09 #1: Moorslede › Moorslede 59
08/09 #2: Lierde › Lierde 77
09/09 #3: Geraardsbergen › Geraardsbergen 12
21/08 Crescent Women World Cup Vårgårda 20
19/08 Crescent Women World Cup Vargarda TTT 12
12/08 - 14/08 Ladies Tour of Norway
Ungdomstrøje 8
Points-trøje 13
Klassement 14
12/08 #1: Halden › Halden 28
13/08 #2: Mysen › Mysen 6
14/08 #3: Svinesund › Halden 19
15/07 - 17/07 BeNe Ladies Tour
Ungdomstrøje 4
Klassement 7
15/07 #1: Philippine › Philippine 37
16/07 #3: Sint Laureins › Sint Laureins 7
16/07 #2: Sint Laureins › Sint Laureins 23
17/07 #4: Zelzate › Zelzate 33
07/07 - 10/07 Tour de Feminin - O cenu Českého Švýcarska
Ungdomstrøje 1
Points-trøje 2
Klassement 1
Ungdomstrøje 1
Points-trøje 2
Klassement 1
07/07 #1: Krásná Lípa › Krásná Lípa 1
08/07 #2: Jiríkov › Jiríkov 43
09/07 #4: Rumburk › Rumburk 37
09/07 #3: Krásná Lípa › Krásná Lípa 5
10/07 #5: Varnsdorf › Krásná Lípa 1
25/06 DM Kvinder - Linjeløb 10
23/06 DM Kvinder - Enkeltstart 1
11/06 - 12/06 Auensteiner - Radsporttage
Ungdomstrøje 1
Klassement 9
11/06 #1: Ilsfeld › Auenstein 28
12/06 #2b: Auenstein › Auenstein 5
12/06 #2a: Auenstein › Auenstein 13
29/05 Gooik-Geraardsbergen-Gooik 9
27/05 Boels Rental Hills Classic 10
08/05 Trofee Maarten Wynants 14
08/05 Trofee Maarten Wynants 14
07/05 Rabobank 7-Dorpenomloop Aalburg 77
28/04 - 01/05 Gracia Orlova
Klassement 26
28/04 #1: Orlová › Stramberk 30
29/04 #2: Lichnov › Lichnov 34
30/04 #4: Detmarovice › Visalaje 33
30/04 #3: Havírov › Havírov 35
01/05 #5: Orlová › Orlová 17
06/04 - 10/04 Energiewacht Tour
06/04 #1: Groningen › Groningen 9
07/04 #2: Winsum › Winsum 65
08/04 #3: Musselkanaal › Stadskanaal DNF
04/04 Grand Prix de Dottignies DNF
03/04 Ronde van Vlaanderen / Tour des Flandres WE 43
30/03 Pajot Hills Classic DNS
23/03 Dwars Door Vlaanderen / A travers la Flandre WE 26
02/03 Le Samyn des Dames 26
28/02 Omloop van het Hageland - Tielt-Winge 48
27/02 Omloop Het Nieuwsblad WE 32

Se resultater for 2015:


Antal Løbsdage 15
08/09 - 11/09 Lotto Belgium Tour
Ungdomstrøje 5
Klassement 11
08/09 #1: Quevaucamps › Quevaucamps 38
09/09 #2: Moorslede › Moorslede 20
10/09 #3: Haaltert › Haaltert 30
11/09 #4: Lierde › Geraardsbergen 19
14/08 - 15/08 Ladies tour of Norway
Ungdomstrøje 7
Klassement 38
14/08 #1: Strömstad › Halden 39
15/08 #2: Svinesund › Halden 37
02/08 Sparkassen Giro 27
17/07 - 19/07 BeNe Ladies Tour
Ungdomstrøje 7
Klassement 21
17/07 #1: Philipinne › Philipinne 25
18/07 #2b: Sint Laureins › Sint Laureins 31
18/07 #2a: Sint Laureins › Sint Laureins 23
19/07 #3: Zelzate › Zelzate 13
05/04 Ronde van Vlaanderen / Tour des Flandres WE 66
29/03 Trofeo Alfredo Binda - Comune di Cittiglio DNF
14/03 Boels Rental Ronde van Drenthe DNF
28/02 Omloop Het Nieuwsblad WE 82

Se resultater for 2014:


Antal Løbsdage 25
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 1
02/09 - 07/09 Tour Cycliste Féminin International de l'Ardèche
Klassement 41
Klassement 41
02/09 #1: La Voulte › Beauchastel 43
03/09 #3: Musée d’Alba la Romaine › Le Teil 21
03/09 #2: Valvignères › Alba la Romaine 53
04/09 #4: Le Pouzin › Cruas 20
05/09 #5: St Sauveur de Montagut › Villeneuve de Berg 27
06/09 #6: Grignan › Rochegude 57
07/09 #7: Grotte de St Marcel d’Ardèche › Bourg St Andéol 26
24/08 Open de Suède Vårgårda 35
22/08 Open de Suède Vårgårda TTT 13
15/08 - 17/08 Ladies Tour of Norway
Ungdomstrøje 6
Klassement 19
15/08 #Prologue: Halden › Halden 39
16/08 #1: Strømstad › Halden 45
17/08 #2: Fredriksten Fortress › Fredriksten Fortress 13
03/08 Sparkassen Giro 63
19/07 - 20/07 BeNe Ladies Tour
Ungdomstrøje 18
Klassement 60
19/07 #1: Sint-Laureins › Sint-Laureins 64
20/07 #2b: Philippine › Philippine 53
20/07 #2a: Philippine › Philippine 53
12/07 European Championships WU23 - Road Race 39
10/07 European Championships WU23 - ITT 20
28/06 DM Kvinder - Linjeløb 10
15/06 Frauen Grand Prix Gippingen 33
06/04 Ronde van Vlaanderen / Tour des Flandres WE 75
30/03 Gent-Wevelgem WE 34
16/03 Novilon EDR Cup DNF
15/03 Boels Rental Ronde van Drenthe 57
13/03 Molecaten Drentse 8 DNF

Se resultater for 2013:


Antal Løbsdage 5
27/09 VM Junior kvinder - Linjeløb 16
23/09 VM Junior kvinder - Enkeltstart 12
05/04 - 07/04 Energiewacht Tour
Points-trøje 26
Klassement 28
05/04 #1: Appingedam › Appingedam 14
06/04 #2: Uithuizen › Eemsmond 31
07/04 #3: Groningen › Haren 19

Se resultater for 2012:


Antal Løbsdage 3
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 3
21/09 VM Junior kvinder - Linjeløb 8
18/09 VM Junior kvinder - Enkeltstart 2
23/06 DM Kvinder - Linjeløb 7

Se resultater for 2011:


Antal Løbsdage 1
25/06 DM Kvinder - Linjeløb 17