Carl-Frederik Bévort

Info om Carl-Frederik Bévort:

Navn Carl-Frederik Bévort
Født 23-11-2003 (20 år)
Nuværende hold Uno-X Mobility
UCI rangliste 734

Hold:

2025 Uno-X Mobility
2024 Uno-X Mobility
2023 Uno-X Dare Development Team
2022 Uno-X Dare Development Team
2021 ABC Junior
2020 ABC Junior

Sæsoner:

Sæson Sejre (1-dags) Sejre (Klassement) Top-10
2024 0 0 1
2023 3 0 4
2022 0 0 6
2021 2 0 1
2020 0 0 3

Om Carl-Frederik Bévort:

Carl-Frederik Bévort er en dansk cykelrytter, der kører for Uno-X's udviklingshold. Hans primære styker er tidskørsel og banecykling.

Carl-Frederik Bévort's løbskalender og resultater i 2024:

Carl-Frederik Bévort har foreløbigt følgende løb på programmet i 2024:


Antal Løbsdage 10
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 1
11/05 National Championships Denmark MU - Road Race DNS
10/05 National Championships Denmark MU - ITT DNS
02/04 - 05/04 Région Pays de la Loire Tour
Ungdomstrøje 9
Klassement 54
02/04 #1: Fontenay-le-Comte › Saint-Je.. 75
03/04 #2: Chí¢teaubriant › Saumur 18
04/04 #3: Segré-en-Anjou-Bleu › Chí¢teau-Gontier 82
05/04 #4: Marolles-les-Braults › Le Mans 64
29/03 La Route Adélie de Vitré 5
27/03 Paris - Camembert 40
24/03 La Roue Tourangelle Centre Val de Loire - Trophée Groupama Paris Val de Loire 32
15/03 Bredene Koksijde Classic 36
03/03 Grote prijs Jean - Pierre Monseré 45
02/03 Grand Prix Criquielion 125

Se resultater for 2023:


Antal Løbsdage 46
Antal sejre, etaper / 1-dagsløb 3
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 7
Antal top-10, klassementer 3
08/10 Paris - Tours Espoirs 16
05/10 Paris - Bourges 16
03/10 Binche - Chimay - Binche / Mémorial Frank Vandenbroucke 80
01/10 Lotto Famenne Ardenne Classic DNF
30/09 Grand Prix Cerami 64
22/09 European Continental Championships MU - Road Race 42
20/09 European Continental Championships MU - ITT 2
03/09 National Championships Denmark MU - Road Race 16
02/09 National Championships Denmark MU - ITT 1
20/08 - 27/08 Tour de l'Avenir
Ungdomstrøje 53
Klassement 117
20/08 #1: Carnac › La Gacilly 17
21/08 #2: Nozay › Chinon 22
22/08 #3: Issoudun › Vatan 1
23/08 #4: Aigurande › Evaux-les-Bains 140
24/08 #5: La Tour-de-Salvagny › Lac d'Aiguebelette 134
25/08 #6: Méribel › Col de la Loze 136
26/08 #7b: Les Karellis › Val-Cenis Col du Mont Cenis 108
26/08 #7a: Montricher-Albanne › Les Karellis 136
27/08 #8: Val-Cenis › Sainte-Foy-Tarentaise 104
12/08 World Championships MU - Road Race 79
09/08 World Championships MU - ITT 13
25/06 National Championships Denmark - Road Race 58
22/06 National Championships Denmark - ITT 14
08/06 - 11/06 Course de la Paix Grand Prix Jesení­ky
Ungdomstrøje 40
Klassement 84
08/06 #Prologue: Jesení­k › Jesení­k 3
09/06 #1: Jesení­k › Rí½mařov 83
10/06 #2: Bruntí¡l › Červenohorské sedlo 100
11/06 #3: Jesení­k › Jesení­k 98
29/05 Ronde van Limburg 55
21/05 CK Nordsjælland Linjeløb DNF
14/05 Fyen Rundt - Tour of Funen 1
13/05 Grand Prix Herning 11
07/05 Paris-Roubaix Espoirs 52
07/05 Paris-Roubaix Espoirs 52
25/04 - 01/05 Le Tour de Bretagne Cycliste
Ungdomstrøje 16
Klassement 19
Points-trøje 24
25/04 #1: Plouescat › Saint-Pol-de-Léon 62
26/04 #2: Sibiril › Melgven 95
27/04 #3: Trégunc › Le Quillio 50
28/04 #4: Le Mené › Plumelec 18
29/04 #5: Sérent › Louisfert 23
30/04 #6: Chí¢teaubriant › Plancoí«t NR
01/05 #7: Piré-Chancé › Chí¢teaugiron 5
16/04 Slagelseløbet 67
15/04 Næstved BC 4
06/04 - 09/04 Circuit des Ardennes
Ungdomstrøje 60
Klassement 93
06/04 #1: Nouvion-sur-Meuse › Sedan 111
07/04 #2: Renneville › Gruyères 96
08/04 #3: Chooz › Haybes 126
09/04 #4: Bazeilles › Charleville-Mézières 33
01/04 HurtigJoakimLøbet 5.0 11

Se resultater for 2022:


Antal Løbsdage 24
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 6
23/09 World Championships U23 - Road Race DNF
19/09 World Championships U23 - ITT 6
18/08 - 28/08 Tour de l'Avenir
Ungdomstrøje 14
Points-trøje 27
Klassement 35
18/08 #TTT Prologue: La Roche-sur-Yon › La Roche-sur-Yon 13
19/08 #1: La Roche-sur-Yon › La Roche-sur-Yon 85
20/08 #2: Benet › Civray 132
21/08 #3: Civray › La Trimouille 76
22/08 #4: Sainte Sévère sur Indre › Chaillac 42
23/08 #5: Gueugnon › Saint Vallier 6
24/08 #6: Saint-Amour › Oyonnax 51
26/08 #7: Thonon-les-Bains › Saint-François-Longchamp 53
27/08 #8: Ugine › La Toussuire 48
28/08 #9: Bessans › Villaroger 39
26/06 DM - Linjeløb 6
23/06 DM - Enkeltstart 8
19/06 DM U23 - Linjeløb 3
18/06 DM U23 - Enkeltstart 14
05/06 Trofeo Città di Meldola – G.P. AWC Event DNF
08/05 Ringerike GP 42
07/05 Sundvolden GP DNF
30/04 PWZ Zuidenveld Tour 60
01/04 - 03/04 Le Triptyque des Monts et Châteaux
Ungdomstrøje 12
Points-trøje 26
Klassement 43
Ungdomstrøje 12
Points-trøje 26
Klassement 43
01/04 #1: Antoing › Mont Saint-Aubert 26
02/04 #2: Bernissart › Tertre 66
03/04 #3b: Ellezelles › Frasnes-lez-Anvaing 50
03/04 #3a: Wodecq › Wodecq 8

Se resultater for 2021:


Antal Løbsdage 4
Antal sejre, etaper / 1-dagsløb 2
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 3
Antal top-10, klassementer 2
24/09 VM Junior mænd - Linjeløb 31
21/09 VM Junior mænd - Enkeltstart 4
19/06 DM Junior mænd - Linjeløb 1
17/06 DM Junior mænd - Enkeltstart 1

Se resultater for 2020:


Antal Løbsdage 6
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 3
03/10 DM Junior mænd - Enkeltstart 2
04/09 - 06/09 Grand Prix Rüebliland
Points-trøje 11
Klassement 20
Points-trøje 11
Klassement 20
04/09 #1: Roggliswil › Roggliswil 6
05/09 #2b: Seon › Seon 9
05/09 #2a: Seon › Seon 26
06/09 #3: Sulz › Sulz 29
23/08 DM Junior mænd - Linjeløb 20

Se resultater for 2019:


Antal Løbsdage 1
29/06 DM Junior mænd - Linjeløb 22