Andreas Stokbro

Info om Andreas Stokbro:

Navn Andreas Stokbro
Født 08-04-1997 (27 år)
Højde 183 cm
Vægt 70 kg
Nuværende hold TDT - Unibet Cycling Team
UCI rangliste 808

Hold:

2024 TDT - Unibet Cycling Team
2023 Leopard TOGT Pro Cycling
2022 Team Coop
2021 Team Qhubeka ASSOS
2020 NTT Pro Cycling
2019 Riwal Readynez Cycling Team
2018 Riwal CeramicSpeed Cycling Team
2017 Riwal Platform Cycling Team
2016 Riwal Platform Cycling Team
2015 Team Pythonpro.com-Champion System
2014 Team Cycling Elite Copenhagen

Sæsoner:

Sæson Sejre (1-dags) Sejre (Klassement) Top-10
2023 2 0 7
2022 4 0 15
2021 0 0 1
2019 2 0 10
2018 2 0 17
2017 0 0 7
2016 2 0 4
2015 1 0 12
2014 0 0 1

Andreas Stokbro's løbskalender og resultater i 2024:

Andreas Stokbro har foreløbigt følgende løb på programmet i 2024:


Antal Løbsdage 28
12/06 - 16/06 Baloise Belgium Tour
Klassement 21
12/06 #1: Beringen › Beringen 63
13/06 #2: Merelbeke › Knokke-Heist 69
14/06 #3: Turnhout › Scherpenheuvel - Zichem 63
15/06 #4: Durbuy › Durbuy 13
16/06 #5: Brussel › Brussel 26
08/06 Duracell Dwars door het Hageland 17
29/05 Circuit Franco-Belge 30
26/05 Rund um Köln 22
14/05 - 19/05 4 Jours de Dunkerque / Grand Prix des Hauts de France
14/05 #1: Dunkerque › Le Touquet 60
15/05 #2: Wimereux › Abbeville 67
16/05 #3: Saint-Laurent-Blangy › Bouchain 102
17/05 #4: Mazingarbe › Pont-í -Marcq 98
18/05 #5: Arques › Cassel 43
19/05 #6: Loon-Plage › Dunkerque DNS
21/04 - 28/04 Presidential Cycling Tour of Türkiye
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
Klassement 41
21/04 #1: Antalya › Antalya 125
22/04 #2: Kemer › Kaş 25
23/04 #3: Fethiye › Marmaris 31
24/04 #4: Marmaris › Bodrum 69
25/04 #5: Bodrum › Kuşadası 94
26/04 #6: Kuşadası › Manisa (Spil Dağı) 43
27/04 #7: í‡eşme › Ä°zmir 60
28/04 #8: Istanbul › Istanbul NR
09/04 - 12/04 Il Giro d'Abruzzo
Klassement 48
09/04 #1: Vasto › Pescara 43
10/04 #2: Alanno › Magliano de' Marsi 40
11/04 #3: Pratola Peligna › Prati di Tivo 80
12/04 #4: Montorio al Vomano › L'Aquila 25
15/03 Bredene Koksijde Classic DNF
13/03 Danilith Nokere Koerse 65
02/03 Salverda Bouw Ster van Zwolle 27

Se resultater for 2023:


Antal Løbsdage 50
Antal sejre, etaper / 1-dagsløb 2
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 9
Antal top-10, klassementer 2
03/10 Binche - Chimay - Binche / Mémorial Frank Vandenbroucke 15
01/10 Lotto Famenne Ardenne Classic 22
20/09 - 24/09 Å koda Tour Luxembourg
Klassement 50
20/09 #1: Luxembourg › Luxembourg Kirchberg 91
21/09 #2: Mondorf-les-Bains › Mamer 62
22/09 #3: Mertert › Vianden 48
23/09 #4: Pétange › Pétange 31
24/09 #5: Mersch › Luxembourg 35
03/09 Gylne Gutuer 1
02/09 Lillehammer GP 37
27/08 Ronde van de Achterhoek 24
21/08 Tour de Charlottenlund 8
15/08 - 19/08 PostNord Danmark Rundt - Tour of Denmark
Points-trøje 31
Klassement 12
Points-trøje 31
Klassement 12
15/08 #1: Aalborg › Aalborg 9
16/08 #2: Kjellerup › Silkeborg 23
17/08 #3: Vejen › Vejle 14
18/08 #4: Kalundborg › Bagsví¦rd 40
19/08 #5: Helsingí¸r › Helsingí¸r 18
10/08 Hadsten Gadeløb 22
31/07 - 02/08 Tour de l'Ain
Klassement 51
31/07 #1: Loyettes › La Plaine Tonique 73
01/08 #2: Saint-Vulbas › Lagnieu 73
02/08 #3: Oyonnax › Lélex Monts-Jura 37
15/07 UCI Gravel World Series - Gravel One Fifty 21
02/07 - 06/07 Int. í–sterreich-Rundfahrt - Tour of Austria
Klassement 58
02/07 #1: Dornbirn › Dornbirn 58
03/07 #2: St. Anton am Arlberg › Innsbruck 88
04/07 #3: Sillian › St. Johann Alpendorf 102
05/07 #4: St. Johann Alpendorf › Steyr 34
06/07 #5: Ybbs an der Donau › Sonntagberg 51
25/06 National Championships Denmark - Road Race 17
18/06 Din Bilpartner Løbet - Vejen DNF
25/04 - 01/05 Le Tour de Bretagne Cycliste
25/04 #1: Plouescat › Saint-Pol-de-Léon 2
26/04 #2: Sibiril › Melgven 28
27/04 #3: Trégunc › Le Quillio 11
28/04 #4: Le Mené › Plumelec 5
29/04 #5: Sérent › Louisfert 53
30/04 #6: Chí¢teaubriant › Plancoí«t NR
01/05 #7: Piré-Chancé › Chí¢teaugiron DNS
16/04 Tour du Doubs 38
15/04 Tour du Jura Cycliste 28
14/04 Classic Grand Besaní§on Doubs 72
06/04 - 09/04 Circuit des Ardennes
Points-trøje 15
Klassement 30
06/04 #1: Nouvion-sur-Meuse › Sedan 14
07/04 #2: Renneville › Gruyères 7
08/04 #3: Chooz › Haybes 52
09/04 #4: Bazeilles › Charleville-Mézières 4
01/04 Volta Limburg Classic 20
01/04 Volta Limburg Classic 20
12/03 Albert Achterhes Profronde van Drenthe 35
05/03 Grand Prix de la Ville de Lillers Souvenir Bruno Comini 1
04/03 Le Tour des 100 Communes 80
28/02 Le Samyn 10
17/02 - 19/02 Tour des Alpes Maritimes et du Var
Klassement 49
17/02 #1: Saint-Raphaí«l › Ramatuelle 53
18/02 #2: Mandelieu-la-Napoule › Antibes 71
19/02 #3: Villefranche-sur-Mer › Vence 40

Se resultater for 2022:


Antal Løbsdage 50
Antal sejre, etaper / 1-dagsløb 4
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 19
Antal top-10, klassementer 4
09/10 UCI Gravel World Championships ME 10
09/10 UCI Gravel World Championships ME 10
04/09 Gylne Gutuer 2
03/09 Lillehammer GP 18
16/08 - 20/08 PostNord Danmark Rundt - Tour of Denmark
Points-trøje 29
Klassement 27
Points-trøje 29
Klassement 27
16/08 #1: Allerød › Køge 74
17/08 #2: Assens › Assens 77
18/08 #3: Otterup › Herning 9
19/08 #4: Skive › Skive 21
20/08 #5: Give › Vejle 22
11/08 - 14/08 Arctic Race of Norway
Ungdomstrøje 7
Points-trøje 31
Klassement 15
11/08 #1: Mo i Rana › Mo i Rana 8
12/08 #2: Mosjøen › Brønnøysund 27
13/08 #3: Namsos › Skallstuggu 18
14/08 #4: Trondheim › Trondheim 16
26/06 DM - Linjeløb 4
09/06 - 12/06 Raiffeisen Oberösterreich Rundfahrt
Points-trøje 1
Klassement 26
Points-trøje 1
Klassement 26
Points-trøje 1
Klassement 26
09/06 #Prologue: Linz › Linz 15
10/06 #1: Wels › Ranshofen 1
11/06 #2: Eferding › Niederkappel 2
12/06 #3: St. Florian/Asten › Hutterer Hös 30
24/05 - 29/05 Tour of Norway
Points-trøje 41
Klassement 50
24/05 #1: Bergen › Voss 38
25/05 #2: Ulvik › Geilo 68
26/05 #3: Gol › Stavsro/Gaustatoppen 71
27/05 #4: Hovden › Kristiansand 13
28/05 #5: Flekkefjord › Sandnes 147k 60
29/05 #6: Stavanger › Stavanger 19
21/05 Grand Prix Herning 1
08/05 Ringerike GP 2
07/05 Sundvolden GP 7
27/04 - 01/05 International Tour of Hellas
Klassement 25
27/04 #1: Heraklion › Chania 11
28/04 #2: Marousi › Itea 14
29/04 #3: Delphi › Karditsa 24
30/04 #4: Karditsa › Larisa 15
01/05 #5: Kalabaka › Ioannina 36
13/04 - 17/04 Tour du Loir et Cher
Points-trøje 4
Klassement 84
13/04 #1: Blois › Fontaines-en-Sologne 97
14/04 #2: Le Controis-en-Sologne › Vallières-les-Grandes 1
15/04 #3: Cloyes-Les-Trois-Rivières › Vendôme 81
16/04 #4: La Motte-Beuvron › La Motte-Beuvron 114
17/04 #5: Blois › Blois 5
24/03 - 27/03 International Tour of Rhodes
24/03 #Prologue: Ialyssos › Ialyssos DNS
20/03 International Rhodes Grand Prix 2
20/02 - 27/02 Tour du Rwanda
20/02 #Prologue: Kigali › Kigali 10
21/02 #2: Kigali › Rwamagana 6
22/02 #3: Kigali › Rubavu 29
23/02 #4: Kigali › Gicumbi 10
24/02 #5: Muhanga › Musanze 65
25/02 #6: Musanze › Kigali 25
26/02 #7: Kigali › Mont Kigali DSQ

Se resultater for 2021:


Antal Løbsdage 61
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 1
09/10 Il Lombardia DNF
07/10 Gran Piemonte 45
05/10 Tre Valli Varesine DNF
04/10 Coppa Bernocchi - GP BPM 12
15/09 - 19/09 Okolo Slovenska / Tour de Slovaquie
Points-trøje 26
Klassement 11
15/09 #Prologue: Košice › Košice 32
16/09 #1: Košice › Košice 19
17/09 #2: Spišské Podhradie › Dolný Kubín 14
18/09 #3: Dolný Kubín › Považská Bystrica 28
19/09 #4: Trenčianske Teplice › Trnava 8
30/08 - 05/09 Benelux Tour
Klassement 57
30/08 #1: Surhuisterveen › Dokkum 84
31/08 #2: Lelystad › Lelystad 62
01/09 #3: Essen › Hoogerheide 72
02/09 #4: Aalter › Ardooie 49
03/09 #5: Riemst › Bilzen 19
04/09 #6: Ottignies-Louvain-la-Neuve › Houffalize 75
05/09 #7: Namur › Geraardsbergen 71
28/08 Brussels Cycling Classic 52
10/08 - 14/08 PostNord Danmark Rundt - Tour of Denmark
Klassement 49
Klassement 49
10/08 #1: Struer › Esbjerg 121
11/08 #2: Ribe › Sønderborg 47
12/08 #3: Tønder › Vejle 40
13/08 #4: Holbæk › Kalundborg 38
14/08 #5: Frederiksberg › Frederiksberg 17
20/07 - 24/07 Tour de Wallonie
20/07 #1: Genappe › Héron 167
21/07 #2: Zolder › Zolder 148
22/07 #3: Plombières › Érezée DNF
20/06 DM - Linjeløb 24
06/06 - 13/06 Tour de Suisse
Ungdomstrøje 29
Klassement 99
06/06 #1: Frauenfeld › Frauenfeld 53
07/06 #2: Neuhausen am Rheinfall › Lachen 113
08/06 #3: Lachen › Pfaffnau 54
09/06 #4: Sankt Urban › Gstaad 11
10/06 #5: Gstaad › Leukerbad 100
11/06 #6: Fiesch › Disentis Sedrun 109
12/06 #7: Disentis Sedrun › Andermatt 88
13/06 #8: Andermatt › Andermatt 111
04/06 Grosser Preis des Kantons Aargau DNF
24/05 Ronde van Limburg 16
16/05 Trofeo Alcudia-Port d'Alcudia 43
16/05 Trofeo Alcudia-Port d'Alcudia 43
15/05 Trofeo Andratx - Mirador des Colomer 80
15/05 Trofeo Andratx - Mirador des Colomer 80
15/05 Trofeo Andratx - Mirador des Colomer 80
14/05 Trofeo Serra de Tramuntana 42
14/04 De Brabantse Pijl - La Flèche Brabançonne 45
07/04 Scheldeprijs ME DNF
31/03 Dwars door Vlaanderen - A travers la Flandre ME DNF
28/03 Gent-Wevelgem in Flanders Fields ME 66
24/03 Oxyclean Classic Brugge-De Panne ME 111
24/03 Oxyclean Classic Brugge-De Panne ME 111
19/03 Bredene Koksijde Classic 79
17/03 Danilith Nokere Koerse ME 76
07/03 Grote Prijs Jean-Pierre Monseré DNF
02/03 Le Samyn 94
28/02 Kuurne - Bruxelles - Kuurne 90
03/02 - 07/02 Etoile de Bessèges - Tour du Gard
03/02 #1: Bellegarde › Bellegarde 141
04/02 #2: Saint-Geniès › La Calmette DNS

Se resultater for 2020:


Antal Løbsdage 16
23/08 DM - Linjeløb DNS
06/08 - 09/08 Czech Tour
06/08 #1: Uničov › Uničov 21
07/08 #2: Prostějov › Uničov DNF
03/03 Le Samyn 47
01/03 Kuurne-Bruxelles-Kuurne 95
29/02 Omloop Het Nieuwsblad ME DNF
21/02 - 23/02 Tour des Alpes Maritimes et du Var
Ungdomstrøje 22
Klassement 73
21/02 #1: Le Cannet › Grasse 92
22/02 #2: Pégomas › Col d'Eze 58
23/02 #3: La Londe › Le Mont Faron 81
05/02 - 09/02 Etoile de Bessèges
Ungdomstrøje 11
Klassement 55
05/02 #1: Bellegarde › Bellegarde 82
06/02 #2: Milhaud › Poulx 75
07/02 #3: Bessèges › Bessèges 91
08/02 #4: Le Pont du Gard › Le Mont Bouquet 61
09/02 #5: Alès › Alès 41
02/02 Grand Prix Cycliste la Marseillaise 76

Se resultater for 2019:


Antal Løbsdage 63
Antal sejre, etaper / 1-dagsløb 2
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 12
Antal top-10, klassementer 2
13/10 Paris - Tours Elite 50
06/10 La DH Famenne Ardenne Classic DNF
05/10 Tour de l'Eurométropole 67
27/09 VM U23 - Linjeløb DSQ
07/09 - 14/09 OVO Energy Tour of Britain
Klassement 98
07/09 #1: Glasgow › Kirkcudbright 16
08/09 #2: Kelso › Kelso 115
09/09 #3: Berwick-upon-Tweed › Newcastle-upon-Tyne 104
10/09 #4: Gateshead › Kendal 70
11/09 #5: Birkenhead › Birkenhead 96
12/09 #6: Pershore › Pershore 94
13/09 #7: Warwick › Burton Dassett Country Park 57
14/09 #8: Altrincham › Manchester 58
15/08 - 25/08 Tour de l'Avenir
Points-trøje 40
Klassement 42
15/08 #1: Marmande › Marmande 127
16/08 #2: Eymet › Bergerac 3
17/08 #3: Montignac-Lascaux › Mauriac 83
18/08 #4: Mauriac › Espalion 12
19/08 #5: Espalion › Saint-Julien-Chapteuil 12
20/08 #6: Saint-Julien-Chapteuil › Privas 44
22/08 #7: Grésy-sur-Isere › La Giettaz 84
23/08 #8: Brides-les-Bains › Col de la Loze/Méribel 80
24/08 #9: Villaroger › Tignes 64
25/08 #10: Saint-Colomban-des-Villard › Le Corbier 31
10/08 EM U23 - Linjeløb 35
03/08 Hansa Bygg Kalmar Grand Prix Road Race 5
27/07 - 31/07 Tour de Wallonie
Ungdomstrøje 16
Points-trøje 25
Klassement 41
27/07 #1: Le Roeulx › Dottignies 9
28/07 #2: Waremme › Beyne Heusay 41
29/07 #3: La Roche-en-Ardenne › Verviers 25
30/07 #4: Villers-Le-Bouillet › Lierneux 12
31/07 #5: Couvin › Thuin 68
25/07 Grand Prix Cerami 39
30/06 DM - Linjeløb 4
23/06 DM U23 - Linjeløb 6
22/06 DM U23 - Enkeltstart 29
12/06 - 16/06 Baloise Belgium Tour
12/06 #1: Sint-Niklaas › Knokke-Heist 91
13/06 #2: Knokke-Heist › Zottegem 104
14/06 #3: Grimbergen › Grimbergen 119
15/06 #4: Seraing › Seraing DNS
06/06 - 09/06 Course de la Paix Grand Prix Priessnitz spa
Points-trøje 22
Klassement 65
06/06 #Prologue: Krnov › Krnov 13
07/06 #1: Jesenik › Rymarov 11
08/06 #2: Krnov › Dlouhé Strané 64
09/06 #3: Jesenik › Jesenik 68
01/06 - 02/06 Orlen Nations Grand Prix
Klassement 42
01/06 #1: Jurgów › Bukowina Tatrzańska 2
02/06 #2: Bukovina Resort › Bukowina Tatrzańska 33
26/05 Grote Prijs Marcel Kint 5
12/05 Ringerike GP 5
11/05 Sundvolden GP 37
02/05 - 05/05 Tour de Yorkshire
Points-trøje 12
Klassement 18
02/05 #1: Doncaster › Selby 22
03/05 #2: Barnsley › Bedale 6
04/05 #3: Bridlington › Scarborough 8
05/05 #4: Halifax › Leeds 32
27/04 Grand Prix Herning 1
22/04 Tro-Bro Léon 13
20/04 Tour du Finistère DNF
17/04 De Brabantse Pijl - La Flèche Brabançonne 69
13/04 Ronde van Vlaanderen Beloften 1
03/04 - 06/04 Giro di Sicilia
Ungdomstrøje 21
Klassement 51
03/04 #1: Catania › Milazzo 23
04/04 #2: Capo d'Orlando › Palermo 11
05/04 #3: Caltanissetta › Ragusa 57
06/04 #4: Giardini Naxos › Etna 55
31/03 Gent-Wevelgem/Kattekoers-Ieper 17
24/03 Grand Prix de Denain - Porte du Hainaut 15
22/03 Bredene Koksijde Classic 116
20/03 Danilith Nokere Koerse ME 71
17/03 Ronde van Drenthe 18

Se resultater for 2018:


Antal Løbsdage 47
Antal sejre, etaper / 1-dagsløb 2
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 18
Antal top-10, klassementer 2
23/09 Gooikse Pijl 31
12/09 - 16/09 Okolo Slovenska
Ungdomstrøje 23
Points-trøje 13
Klassement 74
12/09 #Prologue: Poprad › Poprad 32
13/09 #1: Poprad › Strbske Pleso 94
14/09 #2: Ruzomberok › Dubnica nad Vahom 11
15/09 #3: Dubnica nad Vahom › Nitra 18
16/09 #4: Nitra › Galanta 84
02/09 Gylne Gutuer 19
01/09 Lillehammer GP 2
31/08 Hafjell GP 79
17/08 - 26/08 Tour de l'Avenir
Points-trøje 12
Klassement 72
17/08 #1: Grand-Champ › Elven 21
18/08 #2: Drefféac › Châteaubriant 18
19/08 #3: Le Lude › Châteaudu 10
20/08 #4: Orléans › Orléans 1
21/08 #5: Beaugency › Levroux 4
22/08 #6: Le Blanc › Cérilly 48
23/08 #7: Moutiers › Méribe 61
24/08 #8: La Bathie › Crest-Voland Cohennoz 80
25/08 #9: Séez › Val d'Isère 65
26/08 #10: Val d'Isère › Saint-Colomban-des-Villards Col du Glandon 72
01/08 - 05/08 PostNord Danmark Rundt - Tour of Denmark
Ungdomstrøje 10
Points-trøje 12
Klassement 43
Ungdomstrøje 10
Points-trøje 12
Klassement 43
01/08 #1: Aalborg › Aalborg 6
02/08 #2: Viborg › Vejle 63
03/08 #3: Naestved › Vordingborg 29
04/08 #4: Nykøbing Falster › Nykøbing Falster 40
05/08 #5: Faxe › Frederiksberg 6
25/07 - 28/07 Dookoła Mazowsza
Ungdomstrøje 5
Klassement 13
Ungdomstrøje 5
Klassement 13
25/07 #Prologue: Warsaw › Warsaw 10
26/07 #1: Kozienice › Kozienice 5
27/07 #2: Grodzisk Mazowiecki › Grodzisk Mazowiecki 36
28/07 #3: Teresin › Teresin 43
01/07 DM - Linjeløb 5
16/06 Fyen Rundt - Tour of Funen DNF
10/06 DM U23 - Linjeløb 3
09/06 DM U23 - Enkeltstart 3
25/05 - 26/05 Tour of Estonia
Ungdomstrøje 1
Points-trøje 1
Klassement 2
25/05 #1: Talin › Tartu 3
26/05 #2: Tartu › Tartu 1
09/05 - 13/05 Flèche du Sud
Ungdomstrøje 17
Points-trøje 11
Klassement 44
09/05 #1: Berbourg › Berbourg 46
10/05 #2: Rumelange › Rumelange 4
11/05 #3: Wincrange › Wincrange 48
12/05 #4: Roeser › Roeser 60
13/05 #5: Esch/Alzette › Esch/Alzette 6
29/04 Skive-Løbet 2
28/04 GP Himmerland Rundt 59
21/04 Grand Prix Herning 4
14/04 ZLM tour 77
14/04 ZLM tour 77
07/04 Ronde van Vlaanderen Beloften 5
25/03 Gent-Wevelgem/Kattekoers-Ieper 18
11/03 Ronde van Drenthe 35

Se resultater for 2017:


Antal Løbsdage 36
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 7
12/09 - 16/09 PostNord Danmark Rundt - Tour of Denmark
Ungdomstrøje 18
Klassement 66
Ungdomstrøje 18
Klassement 66
12/09 #1: Frederiksberg › Kalundborg 33
14/09 #3: Otterup › Vejle 89
15/09 #4: Randers › Randers 65
16/09 #5: Ebeltoft › Aarhus 71
30/08 - 03/09 Okolo Jižních Čech / Tour of South Bohemia
Points-trøje 25
Klassement 33
Points-trøje 25
Klassement 33
30/08 #1: Jindrichuv Hradec › Jindrichuv Hradec 7
31/08 #2: Ceske Budejovice › Tabor 125
01/09 #3: Ceske Velenic › Nova Bystrice 28
02/09 #4: Trebon › Namestí Kaplice 21
03/09 #5: Dacice › Jindrichuv Hradec 13
22/08 GP Stad Zottegem 94
20/08 Grote Prijs Jef Scherens - Rondom Leuven 47
05/08 EM U23 - Linjeløb 108
29/07 - 31/07 Kreiz Breizh Elites
Ungdomstrøje 8
Points-trøje 30
Klassement 25
29/07 #1: Calanhel › Plouray 124
30/07 #3: Carhaix › Carhaix 13
30/07 #2: Ploërdut › Callac 24
31/07 #4: Guinguamp › Rostrenen 26
25/06 DM - Linjeløb 6
11/06 GP Horsens Posten DNF
10/06 Fyen Rundt - Tour of Funen 4
24/05 - 28/05 Tour des Fjords
24/05 #1: Balestrand › Førde 45
25/05 #2: Gulen › Norheimsund DNF
14/05 DM U23 - Linjeløb 2
13/05 DM U23 - Enkeltstart 20
07/05 Flèche Ardennaise DNF
06/05 Ronde van Overijssel 5
06/05 Ronde van Overijssel 5
01/05 Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt DNF
29/04 GP Viborg DNF
28/04 GP Himmerland Rundt 4
22/04 Grand Prix Herning 14
15/04 ZLM Tour DNF
15/04 ZLM Tour DNF
08/04 Ronde van Vlaanderen Beloften 46
26/03 Gent-Wevelgem/Kattekoers-Ieper 85
12/03 Rabobank Dorpenomloop Rucphen 28
11/03 Ronde van Drenthe 82

Se resultater for 2016:


Antal Løbsdage 27
Antal sejre, etaper / 1-dagsløb 2
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 5
Antal top-10, klassementer 2
31/08 - 04/09 Tour des Fjords
31/08 #1: Os › Bergen 95
01/09 #2: Stord › Odda 113
02/09 #3: Ulvik › Suldalsosen DNF
27/07 - 31/07 PostNord Danmark Rundt - Tour of Denmark
Ungdomstrøje 22
Klassement 88
Ungdomstrøje 22
Klassement 88
27/07 #1: Herning › Esbjerg 38
28/07 #2: Rømø › Sønderborg 119
29/07 #3: Aabenraa › Vejle 98
30/07 #4: Nyborg › Nyborg 45
31/07 #5: Karrebæksminde › Frederiksberg 88
26/06 DM - Linjeløb DNF
12/06 GP Horsens Posten 17
11/06 Fyen Rundt - Tour of Funen 54
03/06 - 05/06 Course de la Paix U23 / Závod Míru U23
03/06 #1: Jesenik › Rymarov 15
04/06 #2: Krnov › Dlouhe Strane 105
05/06 #3: Jesenik › Jesenik DNF
28/05 DM U23 - Linjeløb 3
08/05 Ringerike GP DNF
07/05 Sundvolden GP DNF
01/05 Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt DNF
15/04 - 16/04 ZLM-Roompot tour
Klassement 5
15/04 #2: Kamperland › Zierikzee 15
15/04 #1: Tholen › Tholen 3
16/04 #3: Goes › Goes 1
09/04 Ronde van Vlaanderen Beloften DNF
27/03 Gent-Wevelgem/Kattekoers-Ieper 38
05/03 Craft Ster van Zwolle 57

Se resultater for 2015:


Antal Løbsdage 18
Antal sejre, etaper / 1-dagsløb 1
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 11
Antal top-10, klassementer 1
26/09 VM Junior mænd - Linjeløb DNF
04/09 - 06/09 Grand Prix Rüebliland
Points-trøje 1
Klassement 4
Points-trøje 1
Klassement 4
04/09 #1: Roggliswil › Roggliswil 3
05/09 #3: Möhlin › Möhlin 5
05/09 #2: Möhlin › Möhlin 6
06/09 #4: Wohlen › Wohlen 2
02/08 Ronde van Vlaanderen Juniores - Tour des Flandres Juniors 8
28/06 DM Junior mænd - Linjeløb 6
05/06 - 07/06 Trofeo Karlsberg
Points-trøje 6
Klassement 56
05/06 #1: Bliesdalheim › Bliesdalheim 96
06/06 #2b: Homburg › Homburg 1
06/06 #2a: Peppenkum › Medelsheim 56
07/06 #3: Gersheim › Gersheim 25
07/05 - 10/05 Course de la Paix Juniors
Points-trøje 20
Klassement 22
07/05 #1: Litoměřice › Litoměřice 10
08/05 #2b: Roudnice nad Labem › Roudnice nad Labem 8
08/05 #2a: Třebenice › Třebenice 27
09/05 #3: Teplice › Zinwald 26
10/05 #4: Terezín › Litoměřice 20
29/03 Trofeo Citta di Loano 8
01/03 Kuurne-Brussel-Kuurne Juniors 9

Se resultater for 2014:


Antal Løbsdage 14
Antal top-10, etaper / 1-dagsløb 1
11/07 Gent - Menen DNF
05/07 - 06/07 GP Général Patton
Points-trøje 15
Klassement 14
05/07 #1: Ettelbruck › Troisvierges 29
06/07 #2: Wincrange › Wincrange 9
23/05 - 25/05 Int. Junioren Driedaagse van Axel
Ungdomstrøje 6
Klassement 33
23/05 #1: Sluiskil › Axel 75
24/05 #3: Axel › Axel 60
24/05 #2: Axel › Axel 58
25/05 #4: Velzeke › Velzeke 21
25/04 - 27/04 Tour of Istria - Memorial Edi Rajkovic
Ungdomstrøje 34
Klassement 91
25/04 #1: Poreč › Buzet 41
26/04 #2: Umag › Labin 112
27/04 #3: Vrsar › Pula 53